Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PiS: Podatek od kopalin do Trybunału Konstytucjyjnego

PiS: Podatek od kopalin do Trybunału Konstytucjyjnego

Wyświetlaj:
Pilsener / 2012-01-27 14:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Koncesje powinny być rozdzielane w drodze przetargów bo tylko taki system może pogodzić maksymalizację wpływów do budżetu z opłacalnością eksploatacji złóż.
jerzy3000 / 195.187.99.* / 2012-01-27 14:54
wszyscy placa podatki - tylko KGHM sie miga
ale pis j**** bo oni zawsze kontra rzad i dobro Polski
@@@ / 89.68.115.* / 2012-01-27 15:46
Ty sie chyba j**** w glowe.
KGHM placi podatki jak wszyscy, od dochodu.
Pyclik / 2012-01-30 19:26 / Tysiącznik na forum
Od dochodu płaci każda firma.
Ale czy płaci za wykorzystanie zasobów rud miedzi, stanowiących ogólnokrajową, nieodnawialną własność wszystkich Polaków?
Wacuś MŁODY TYPEK / 83.10.82.* / 2012-01-27 14:51
WydYYmane LEMINGI -- o co tym PisSiorom biega, przeciez im WIECEJ Tusk likwiduje stoczni, kopalni, hut, szpitali, szkół, dróg TYM szybciej rośnie PKB bo budżet nie musi dokładać do niczego. Wcale ten Kaczor nie ma prorynkowego myślenia, tylko jak moja babcia, trzymałaby by krzaczki aż do grobowej deski, a mi na nowa komóre i laptopa skąpi. Eeeh takie nienowoczesne moherowe myślenie .. dobrze, że się na AKTAch nie znaja, no może dziadek troche, ale tylko troche ..
bzdury / 83.5.59.* / 2012-01-27 14:10
To jedz do Lubina i sie zatrudnij albo kup sobie akcje a nie placz na forum. Jestem ciekaw jak skorzystasz z tego podatku? Bo mnie sie wydaje ze dostaniesz taka sama fige z makiem jak teraz. Jedyne na co mozesz liczyc to paliwo po 7zl zebys mogl sobie do tego Lubina dojechac i popatrzyc na KGHM
Pyclik / 2012-01-30 13:49 / Tysiącznik na forum
Pytasz:
Jestem ciekaw jak skorzystasz z tego podatku? Bo mnie sie wydaje ze dostaniesz taka sama fige z makiem jak teraz.
......
A może ten podatek jest jeszcze zbyt niski?
Kopaliny to nie jest dobro czy własność miedziowych baronów (pracowników i akconariuszy KGHM), lecz polskiego społeczeństwa, które składa się - z konieczności - na budżet Państwa.
Ten podatek zmniejsza nasze bieżące daniny albo zmniejsza nasze długi - wolisz np. wzrost VAT, PIT lub cen paliw, np. nie do7 zł a do 15zł czy alkoholu?
Baryłka12 / 2012-01-30 15:10 / Bywalec forum
Niech wprowadzą podatek od wszystkiego!! Tak będzie najlepiej!!
Pyclik / 2012-01-30 19:28 / Tysiącznik na forum
A tak konkretnie, co uważasz za słuszne i możliwe do opodatkowania?
Tako rzecze Zaratustra / 178.56.94.* / 2012-01-27 13:38
To jest już szczyt oszołomstwa.Kopaliny znajdujące się w ziemi należą do całego społeczeństwa i wszyscy powinni z tego mieć korzyść. A w tej chwili korzysta z dobra całego narodu załoga KGHM. Średnia płaca tam sięga 9000 zł,mają tam z 17 pensji rocznie, a związkowcom ciągle mało , chcą 18-nastki, 19-nastki.Nic dziwnego,że im się tak dobrze powodzi skoro nie płaci się podatków. Ja też tak chcę!

Najnowsze wpisy