Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS: Przyczyną porażki atak opozycji i mediów

PiS: Przyczyną porażki atak opozycji i mediów

Wyświetlaj:
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-22 17:51
To co napisał pis o własnej porażce to łgarstwo i nieprawda. Jarosław Kaczyński umie przegrywać w przeciwieństwie do Tuska i nigdy by czegoś takiego nie powiedział. Ktoś wepchnął mu w usta te niegodne gentlemana słowa. Cóż za wstyd.
Pis przegrał, bo nie umiał przekonać Polaków do swoich kłamstw. Gdyby JK stanął przed kamerami i w orędziu do narodu zapytał " ..czy te oczy mogą kłamać? Chyba nie......" to by wygrał na pewno. Czemu mu nikt tego nie doradził???
no name / 194.242.62.* / 2007-10-22 11:28
...to bardzo ciekawe szczególnie, że:

puls.biznesu 22.10.2007
W wojnie na telewizyjne reklamy najhojniejsze okazało się PiS. Ale kampanię można było zrobić taniej i równie skutecznie. Na przekonanie do siebie Polaków Prawo i Sprawiedliwość wydało niemal tyle samo, co wszyscy jego rywale razem wzięci.
PiS prowadziło nieprzerwaną reklamową ofensywę już od czerwca. Ruszyło w kontrze do PO, która pojawiła się właśnie wtedy na ekranach z niewielkim, niesięgającym nawet 100 tys. zł budżetem. W lipcu ugrupowanie Kaczyńskich wysunęło się zdecydowanie na prowadzenie w reklamowym wyścigu z Platformą, a w sierpniu, zostawiając w telewizyjnych kasach ponad 5,7 mln zł, stał się absolutnym liderem. Platforma tymczasem w sierpniu w ogóle zniknęła z wizji. Pojawiła się dopiero we wrześniu, tyle że z budżetem blisko dwa razy mniejszym niż PiS, które w ubiegłym miesiącu na bombardowanie nas swym przesłaniem wysupłało, bagatela, ponad 4 mln zł. Dopiero w październiku nakłady na obecność na wizji obu największych rywali wyrównały się — w trzech ostatnich tygodniach przed wyborami każdy z nich wydał po mniej więcej 3,5 mln zł.
— Polityka PiS pójścia w masowe media zaowocowała masową oglądalnością. Reklamówki partii braci Kaczyńskich obejrzało w tym roku ponad 95 proc. przyszłych wyborców i to co najmniej po 44 razy. W dwóch ostatnich miesiącach spoty PiS trafiły do 9 z każdych 10 wyborców przynajmniej 23 razy. Prawie tak samo dużą oglądalność, ale za połowę mniej pieniędzy, udało się osiągnąć PO. Spoty Platformy od września widziało prawie 90 proc. Polaków powyżej 18 lat po co najmniej 17 razy.
Pilsener / 2007-10-22 12:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ciekawe, skąd oni mieli tyle kasy. Nie jest dziwne, że "medialna wysyp" nastąpił po spotkaniu Kaczyńskiego z Krauzem?
no name / 194.242.62.* / 2007-10-22 12:54
Kasę mogli mieć z: - dochodów uzyskiwanych przez partię z wykorzystaniem własnego majątku, - ze składek członkowskich, darowizn, spadków oraz zapisów oraz - z.... budżetu państwa.
- czyli sam im trochę dałeś :)))
toj / 83.8.122.* / 2007-10-22 10:46
,,Przegraliśmy z wielkim FRONTEM" własnej arogancji ,niekompetencji,braku tolerancji, kompleksów itp
ryjsięwydłuża / 83.24.254.* / 2007-10-22 18:01
ta, tak przegraliśmy z czystą miłością aferała.
Kero niezwerbowany / 87.205.78.* / 2007-10-22 09:54
Tak media jak i opozycja z braku zajęcia znudzeni dobrobytem, prawością i gospodarnością PiSorów postanowili ich wykopać.
Co za żałosne nieudaczniki - nawet odejść nie potrafią jak ludzie tylko spływają niczym szumowiny do szamba.
e-wyborca / 195.216.109.* / 2007-10-22 10:07
Już czekałem spakowany na walizkach by wyjechać do Irlandii a tu
masz, ...prawdziwy cud wyborczy na miejscu... wygrało PO. Teraz
poczekam na gospodarczy... bo za 4 lata będziemy mieli zamiast
Polski 2. Irlandię.
Kero niezwerbowany / 83.238.144.* / 2007-10-22 11:15
Zawsze możesz sobie przebukować bilet na termin o cztery lata późniejszy tak na wszelki wypadek jakby PO nie spełniło Twoich marzeń.
A przez te cztery lata nie rób nic tylko wyczekuj na cud.
mateleo / 2007-10-22 09:56 / Bywalec forum
A ja tak liczyłem że czołgi z defilady grzały silniki:)
pozdrowieniadlasb / 83.24.254.* / 2007-10-22 18:02
jak w 1981r. zapewne
Klops / 83.26.196.* / 2007-10-22 09:42
Bulterier PiSu już zaczyna kłapać tym razem oberwie się spindoctorom za próbę jego marginalizacji. Oj będzie się działo, nastąpi niezłe przegrupowanie. A swoją dopóty PiS nie zbuduje sobie porządnego zaplecza personalnego to na samej socjotechnice daleko nie zajedzie. Wiadomo o tym od dawna, tylko jak to w polskiej świadomości pokutuje, przyjęto strategię jakoś to będzie. Cieszy fakt, że demokracja wydaje się być nieco dojrzalsza ale rządy PO nie nastrajają do huraoptymizmu i wiary, że będzie lepiej od razu. Czekam na prawdziwe reformy a nie tylko pudrowanie pomarszczonej dupy jak to wszyscy rządzący przyjęli robić od 15 lat.
askaray / 2007-10-22 09:18 / Bywalec forum
Wygrało PO tylko dlatego, że nieświadoma młodzież głosowała
bywalec3 / 81.219.78.* / 2007-10-23 19:03
Askaray ma zdecydowanie rację, czas Wam to pokaże.
jasiaz / 83.21.173.* / 2007-10-22 17:22
czyżbyś Ty się do niej zaliczał? o czym Ty mówisz?
wydawałoby się że na tym forum poważni ludzie dyskutują.
St. / 83.14.253.* / 2007-10-22 12:03
Tylko dzięki stetryczałym p*********** i dewotkom w moherach, którym rozum już wiek odebrał , PiS był przy korycie.
bywalec3 / 81.219.78.* / 2007-10-23 19:05
St. Twoja wypowiedź, jest na tak żałosnym poziomie, że aż wstyd się do niego zniżać...
mario_mario / 213.158.196.* / 2007-10-22 11:49
to prawda... niestety -tym ktorzy nie pamietaja komuny łatwo wmowić że teraz jest "tak jak za tamtych czasów" - poprostu kpina - ale to własnei zrobił TVN i GW - wcisneli dzieciakom taka ciemnote ze az boli, zaglosowali na donka tyle ze cudotworca z Gdanska (aka sztukmistrz z lublina) srogo ich rozczaruje... jak mozna oczekiwac o nieudolnego polityka opozycji ze bedzie skutecznym premierem? To co zobaczymy za 1-1,5 to pikujace w doł sondaze PO, bo ludzie sie poczuja znowu oszukani.
toj / 83.8.122.* / 2007-10-22 10:42
do kogo te pretensje ?! Trzeba było ruszyć swoją liczącą ciągle na rządową jałmużną dupę i iśc głosować
dobryprzykład / 83.24.254.* / 2007-10-22 18:04
jak ci co liczą na jałmużnę od POpaprańców?
Elendir / 2007-10-22 09:47 / Łowca czarownic
Załóżmy, że studencki przedział wiekowy można nazwać młodzieżą (w końcu powyżej 18tki). Twierdzę że studenci charakteryzuje się większym zrozumieniem meritum programów politycznych oraz bardziej krytycznym i niezależnym osądem sytuacji niż przeciętny wyborca PiS.
polski Polak / 193.111.166.* / 2007-10-22 12:01
Elendirze puknij się w czółko
przeciętny wyborca PIS może być także studentem
studenci nie są ponadprzeciętnymi wyborcami
wszyscy wyborcy muszą być traktowani tak samo
Elendir / 2007-10-22 13:16 / Łowca czarownic
Ależ ja nie twierdzę, że wśród wyborców PiS nie było studentów. Ale badanie zdecydowanie pokazało, że jeśliby tylko studenci głosowali, to PO miałoby większość pozwalającą na odrzucenie weta prezydenta, a PiS byłby gdzieś na poziomie LiD.

Twierdzę ponadto, że młodzi ludzie potrafią znacznie lepiej korzystać z informacji, przyswajać nowe, wyciągać z nich wnioski. Oczywiście z tego nie wynika że chciałbym dać większą wagę głosom studentów. Gdzie w mojej wypowiedzi doszukałeś się takiej sugestii?
no name / 194.242.62.* / 2007-10-22 09:34
Jaka młodzież, jakie media? - przecież wiadomo, że (jak zawsze) wszystko to wina... PO

;P
arch / 2007-10-22 11:07 / Tysiącznik na forum
Cudu -nie słyszałem , żeby w kampanii cud gospodarczy był przyrzeczony .
ciemniakjakiś? / 83.24.254.* / 2007-10-22 18:10
no i dałeś przez to d..py, jako niedoszłycąca niedojda.
Pilsener / 2007-10-22 09:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Był wielki atak na nas partii opozycyjnych i mediów
- zwłaszcza telewizji publicznej i trwam :)

Polaryzacja polskiej sceny zmierza w stronę 3 partii:
- partia liberalno demokratyczna, reformatorska
- partia umiarkowanie socjalistyczna, konserwatywna
- partia skrajna, skupiająca populistów, demagogów i oszołomów wszelkiej maści

W rozwiniętych demokracjach mamy właśnie takie scenariusze - słabość dwóch pierwszych i frustracja społeczeństwa ZAWSZE przekłada się na sukces tych trzecich. Do tej pory partia demokratyczna nie istniała, konserwatywna lewica pogrążyła się w aferach, stąd nie tylko sukcesy populistów, lecz także ich konsolidacja.

Po raz pierwszy wygrała partia, która jako jedyna nie uległa szantożowi miłych panów z kilofami i petardami. Czy wyniknie z tego coś dobrego dla gospodarki? Miejmy nadzieję, że tak.
pasuje?mamandzieję / 83.24.254.* / 2007-10-22 18:06
ależ zupełnie odwrotnie - są zupełnie niewinne, jak zawsze.
Elendir / 2007-10-22 08:41 / Łowca czarownic

Nieoficjalnie jednak przedstawiciele PiS przyznają, że gorszy wynik ich nie dziwi - szczególnie po porażce koalicji z Samoobroną i LPR, w związku ze słabym wizerunkiem polityki zagranicznej prowadzonej przez Annę Fatygę oraz po przegranej debacie Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem.

O, czyżby klapki na oczach się otworzyły? To jednak Fotyga nie jest dobrym ministrem? To jednak Kaczyński przegrał Debatę z Tuskiem? A jeszcze niedawno z ust Kaczyńskiego można było usłyszeć coś wręcz przeciwnego...

Ciekawe ile czasu musi minąć by dotarło, że "wielki sukces" jest tak na prawdę wielką porażką.

Kaczyński po raz kolejny udowodnił jak niskim jest politykiem. Prawdziwy facet umie przyjąć porażkę na siebie, a nie zwala winę na zmasowany front sił trzecich. Czy ktoś potrafi przetłumaczyć temu "wielkiemu mężowi stanu", że gwoździem do trumny jego porażki w wyborach było nachalne wykorzystanie służb specjalnych w walce politycznej? Czy może pewne przebłyski już nastąpiły skoro stwierdził, że "mogli bardziej ale nie chcieli"?

Nie mam wątpliwości, że zasady stosowane do innych zobowiązują dla Kaczyńskiego. Tylko wątpię, by chodziło o te zasady do których chce się przyznać wyborcom. Ciekawi mnie natomiast czy te zasady mają zastosowanie również do samego Kaczyńskiego...
mateleo / 2007-10-22 08:34 / Bywalec forum
Jarek a ja ci powiem że powinneś być dumny - zmobilizowałeś ludzi do głosowania i masz za swoje ;-)
jr / 212.76.37.* / 2007-10-22 08:18
Dostali wiecej gosó, bo wiecej ludi głosowało. A teraz kaczor znowu zwala wine na innych. i znowu mnie obraził porównując do Grzegorza Piotrowskiego. Po co on wywleka tak odległe sprawy i to w takim kontekscie. . Kaczor opamietaj się. Daj już spokój. Jeszcze bardziej poglebiasz nienawiść ludzi do siebie. A myslałam,że gorzej byc nie może.
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-22 11:26
Nik cię nie porównywał z Grzegorzem Piotrowskim - ty głosowałeś razem z nim - tak jak on chciał palancie.
cvsdcd / 217.74.68.* / 2007-10-22 11:30
Widac, ze jestes z PISu, vo przejeles metody obrazania ludzi od swojego idola "Zlego Jarka". Troche milosci bliuzniego, przyjacielu...
miłośćzwycięży!! / 83.24.254.* / 2007-10-22 18:08
tak nastaw się na miłość i nie zapomnij o pewnej części ciała, żeby ją nastawić, wtedy POpaprańcy cię polubią. Są cholernie kochliwi.
pantagruel / 2007-10-22 08:16 / OJOS DE BRUJO

, w związku ze słabym wizerunkiem polityki zagranicznej prowadzonej przez Annę Fatygę


no co Wy? Ciagle gadaliscie ze Fotyga jest OK a teraz w jednej chwili jest be? Caly pis, caly pis. Jarek a co Ty zrobiles zle? Nic?
sdss / 217.74.68.* / 2007-10-22 09:49
Jarek jest caly zly i powinien byc okreslany jako :Zly Jarek" tak samo jak "zaly Andrzej".

"Zly Jarek" jest zupelnie pozbawiony stylu. Nie umie przyznac sie do porazki i ciagle szuka wrogow opluwajac wszystkich swoja smierdzaca slina z pomiedzy szczelin brudnej protezy...
Kinga1 / 62.233.201.* / 2007-10-22 11:22
Pokaż mi chociaż jednego polityka, który potrafi pogodzić się z przegraną? Tusk dwa lata temu też nie mógł pogodzić się z przegraną - a szkoda bo teraz się mówi jaki jest cudowny i dobry - tylko nikt nie pamięta jak to wtedy było - a gdyby wtedy PO weszło w koalicje z PiS to wszystko by się inaczej ułożyło - nie mówię ze byłoby super - ale byłyby większe szanse na stworzenie i zrobienie czegoś dobrego. Teraz najlepiej powiedzieć, że PiS nic nie osiągnoł - tylko czy ktoś zadał sobie pytanie, co można stworzyć samemu jak nie ma się większości?
dcdscd / 217.74.68.* / 2007-10-22 11:29
"PiS nic nie osiągnoł " - chyba musisz wrocic do podstawowki.

No ale nic, cale szczescie, ze koalicja POPIS nie wyszla, bo PO by zostalo wasalem PIS jak SO. Poprostu ze "Zlym Jarkiem" nic sie nie uda budowac. On tylko szuka wrogow i niszczy i obraza. Zreszta wczoraj znow to zrobil przywolujac temat Popieluszki. "Zly Jarek" jest naprawde zly i mama powinna mu dac mocno po dupie...
Kinga1 / 62.233.201.* / 2007-10-22 14:06
Właśnie na tym polega z takimi jak Ty problem - czy ja gdzieś napisałam ze PiS coś osiągnoł - NIE - chyba musisz nauczyś się czytać.

Stwierdzilam tylko, że cięzko jest coś osiągnąć jeżeli się nie ma odpowiedniego wsparcia. PO dostało taką szansę i może praktycznie samo żądzić - ciekawe tylko czy będzie potrafiło, bo generalnie wszyscy dużo szczekają jak jest okres wyborów, a dopiero czas wszystkich rozlicza.
olooo / 83.13.206.* / 2007-11-07 14:46

Właśnie na tym polega z takimi jak Ty problem - czy ja gdzieś napisałam ze
PiS coś osiągnoł - NIE - chyba musisz nauczyś się czytać.

Stwierdzilam tylko, że cięzko jest coś osiągnąć jeżeli się nie ma
odpowiedniego wsparcia. PO dostało taką szansę i może praktycznie samo
żądzić - ciekawe tylko czy będzie potrafiło, bo generalnie wszyscy dużo
skomentuj
zgłoś nadużycie
szczekają jak jest okres wyborów, a dopiero czas wszystkich rozlicza.


wez pod uwage ze trzeba cos chciec zeby cos osiagnac chociaz probowac

a nie tyklo mowic i szukac haków
ja bym tego bumu gospodarczego tak nie oczekiwal przynajmniej szybko tak sie nie da po prostu ale mysle ze moze cos zrobia czas pokarze

Najnowsze wpisy