Forum Forum podatkowePIT

PIT-11 różne adresy

PIT-11 różne adresy

Piotr Z. / 91.212.223.* / 2015-02-23 12:48
Witam,
właśnie otrzymałem PIT-11 od swojego pracodawcy i mam problem. Dotyczy on adresu zamieszkania a adresu US wypisanego na nim. Adres US jest na moje miejsce zameldowania, natomiast adres zamieszkania jest taki pod jakim aktualnie mieszkam. W momencie rozpoczynania pracy US był na adres zamieszkania lecz po 1-2 m-cach został zmieniony na zgodny z adresem zameldowania.

Jak w tym wypadku wygląda obowiązek złożenia PIT-u? Gdzie go złożyć? Czy część będzie w US z miejsca zameldowania a część w miejscu zamieszkania ze względu na zmianę US po 1-2 m-cach pracy? Czy może mogę się bez problemu rozliczyć w miejscu zameldowania?

Posiadam także 3 inne PIT-y-11 na adres zameldowania, które także muszę uwzględnić w deklaracji podatkowej.

Proszę o odpowiedź, a w razie wątpliwości sytuację określę jeszcze bardziej i odpowiem na wszelkie pytania.
Wyświetlaj:
wiwan / 2015-02-23 16:23
Rozlicza się w US adekwatnym do miejsca zamieszkania w dniu 31 grudnia roku rozliczanego.
Piotr Z. / 89.75.48.* / 2015-02-23 22:24
Mimo że na PIT-cie widnieje US z miejsca zameldowania?
wiwan / 2015-02-24 07:41
Mimo. Przecież są sytuacje, gdy zarówno płatnik dopełnia swoich obowiązków jak i podatnik- tj. zmiana zamieszkania dokonuje się w trakcie roku, złożony jest ZAP, ale np. jakiś etat kończy się w trakcie roku jeszcze przed zmianą adresu (np. maj)
Podatnik nie ma obowiązku zawiadamiać przecież byłego płatnika o zmianie zamieszkania np. w sierpniu. Zwłaszcza, że jest ustawowa możliwość, by uzyskał on na żądanie PIT 11 już w trakcie roku w ciągu 14 dni od zakończenia zatrudnienia.

Siłą rzeczy w lutym kolejnego roku może mieć kilka PIT 11 z różnymi adresami.

Temu służy ZAP-3, by to przemieszczanie się odnotować, a zresztą i tak podatnik jest identyfikowany po NIP/PESEL-u

Najnowsze wpisy