Forum Polityka, aktualnościKraj

Pitera: Wygrałam dwa procesy, jestem czysta

Pitera: Wygrałam dwa procesy, jestem czysta

Money.pl / 2011-03-31 11:27
Komentarze do wiadomości: Pitera: Wygrałam dwa procesy, jestem czysta.
Wyświetlaj:
Ryszard W / 95.48.168.* / 2011-03-31 13:37
Julia Pitera z PO mowi ..."Wygrałam dwa procesy, jestem czysta" - nie tylko pani Julio,- jest pani równiez głąbowata ale agresywna..
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-03-31 12:06
obrzydliwa to ona jest ..a czysta to bedzie jak sie...podmyje,..choc zawsze bedzie od niej capic peło:-(
oni z tej formacji to kur**** jak Feliks Dzierzynski...tworca CzeKa ktory mial chlodna glowe, gorace serce i czyste rece....to jeden z najlepszych frazesow owczensej epoki- AUTENTYK...
arch / 2011-04-01 08:29 / Tysiącznik na forum
Niczym p. Pitera , minister ds. walki z korupcją,która PRZEZ 3,5 ROKU nie stworzy nowej ustawy o lobbingu.
Komentarz Tuska:
- Zdymisjonować Piterę ?
Ale za co ? Przecież ona nic nie zrobiła .

" -Pitera kryje się z lobbingiem . "

-www.pb.pl/2/a/2011/02/25/Pitera_kryje_sie_z_lobbingiem?readcomment=1#comment
JanuszPOlikot / 2011-03-31 11:40 / Tysiącznik na forum
Kolejnym znanym politykiem, którego koledzy partyjni wyrzucą z Platformy, może być minister w kancelarii premiera Julia Pitera. Stosowny wniosek w tej sprawie, z datą 24 marca, złożył do Mazowieckiego Regionalnego Sądu Koleżeńskiego PO Piotr Kremplewski, wiceprzewodniczący warszawskiego Koła Mokotów Platformy Obywatelskiej. Według wnioskodawcy, minister Pitera miała dopuścić się czynów "nieetycznych i hańbiących". "(...) wnoszę o ukaranie Julii Pitery - posła na Sejm RP z ramienia Platformy Obywatelskiej RP, karą wykluczenia z członkostwa w Platformie Obywatelskiej RP w związku z nieprzestrzeganiem przez obwinioną statutu Platformy Obywatelskiej, który nakłada na członka PO RP obowiązek postępowania w życiu publicznym i prywatnym w sposób, który nie narazi na szwank dobrego imienia Platformy Obywatelskiej RP" - czytamy w uzasadnieniu wniosku o wyrzucenie Julii Pitery z Platformy.
Wniosek uzasadniony został ponadto "faktem dopuszczenia się przez obwinioną czynów nieetycznych i hańbiących, a przez to działaniem na szkodę Platformy Obywatelskiej RP". Wnioskodawca musiał długo zbierać się ze złożeniem wniosku o wyrzucenie posłanki, gdyż Pitera miała "hańbić" Platformę przed prawie dwunastoma laty.
Chodzi o sprawę z 1999 roku, kiedy Pitera jako warszawska radna wniosła do prezydenta Warszawy skargę we własnej sprawie na działania Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami Mokotów Gminy Warszawa Centrum. Chodziło o sprawę użytkowania przez Piterów niewykupionego przez nich strychu nad zajmowanym mieszkaniem. W ten sposób - jak czytamy we wniosku o wyrzucenie posłanki - miała nadużyć pełnionej funkcji radnej, a w wyniku tego naruszyć zasady obowiązujące członków Platformy Obywatelskiej.
Do uzasadnienia o wyrzucenie Julii Pitery z Platformy Obywatelskiej dopisano także dwa inne występki, jakich posłanka się dopuściła już jako minister w kancelarii premiera Donalda Tuska, za co zresztą została ukarana przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej.
25 czerwca 2008 r. Komisja Etyki zwróciła Piterze uwagę na "niewłaściwe postępowanie" w związku z tym, iż pełniąc funkcję pełnomocnika rządu do spraw walki z korupcją, na konferencji prasowej niesłusznie wymieniła w kontekście raportu Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącego nieprawidłowości przy prywatyzacji mieszkań komunalnych w Szczecinie, nazwisko posłanki Prawa i Sprawiedliwości Mirosławy Masłowskiej, niezwiązanej zupełnie ze sprawą, jako współodpowiedzialnej. A 20 listopada 2008 r. Komisja udzieliła jej upomnienia za "nieprawidłowe zachowanie" w związku z niedołożeniem należytej staranności przy formułowaniu zarzutów protekcji pod adresem posła PSL Eugeniusza Kłopotka, w wyniku czego pomówiła go niesłusznie.
Wniosek o usunięcie z Platformy Julii Pitery zbiega się z pytaniami ugrupowań opozycyjnych o działalność minister. W połowie marca działacze PJN, próbując pokusić się o podsumowanie aktywności minister, doszli do wniosku, iż nie wiadomo, czym się ona zajmuje. Klub SLD natomiast, zarzucając Piterze brak dokonań, wezwał ją we wtorek, aby poinformowała Sejm o efektach swojej pracy. O działalności minister Pitery można było usłyszeć np. w kontekście prac nad jej projektem ustawy lobbingowej, który nie tylko nie zyskał akceptacji przedsiębiorców, lecz także uznania ministrów rządu Donalda Tuska. Brak pomysłu Platformy na zagospodarowanie Julii Pitery czasami się mści. Być może właśnie z braku innych zajęć piętnuje - jak ostatnio - niezgodne z ustawą antykorupcyjną poczynania lokalnych działaczy samorządowych, w tym także tych z koalicyjnego PSL. W okresie kampanii wyborczej wyciąganie tego typu spraw na światło dzienne na pewno rządzącej koalicji nie służy. W tej sytuacji wniosek o usunięcie posłanki z partii może stanowić perswazję, aby, przynajmniej w tej kadencji, pani minister poprzestała na wykryciu zakupu dorsza za 8,16 zł.
kura nioska / 83.7.181.* / 2011-03-31 11:27
Piterko, KWADRATOWE to są JAJA, a nie racje

Najnowsze wpisy