Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poczta nie płaci odszkodowań, bo nie musi

Poczta nie płaci odszkodowań, bo nie musi

Money.pl / 2007-06-13 08:39
Komentarze do wiadomości: Poczta nie płaci odszkodowań, bo nie musi.
Wyświetlaj:
Miśka / 83.21.230.* / 2008-04-11 22:36
A jak wam się podoba dostarczenie przesyłki, na podstawie tzw. adresu pomocniczego a nie adresu napisanego przeze mnie naprzesyłce?? Wg naczelnika poczty ja jestem winna , bo wysyłałam dwie paczki a nie jedną:)
KONIECPOLSKI / 80.55.218.* / 2007-06-15 16:36
wydaje sie ze pewne jak w banku --- otoz bank POCZTOWY zle wykonal przelew do ZUS a ta instytucja odmowila zasilku chorobowego bo zle bank okreslil miesiac za ktory dotyczyla wplata --- BANK POCZTOWY ODMAWIA JAKICHKOLWIEK ROSZCZEN A ZUS ODMAWIA WYPLATY SWIADCZEN -
acomitam / 83.25.232.* / 2007-06-15 09:54
Faktycznie! Polska Poczta to zjawisko niesłychane i chyba wyjątkowe w skali świata. Rachunki za miesiąc kwiecień dostałem 3 tygodnie po terminie zapłaty. Kilka miesięcy temu wysłalem naszą pocztą twardy dysk do serwisu. Po trzech tygodniach zaniepokojony brakiem informacji o stanie sprawy, zadzwoniłem do owego serwisu no i dowiedziałem się, że dysk do nich nie dotarł. Nigdy nie udało mi się go odzyskać. Ewentualne postępowanie odszkodowawcze nie miałoby sensu, gdyż dysk był uszkodzony i pewnie dostałbym po trzech latach batalii 5 złotych odszkodowania. Przy okienkach pocztowych siedzą w swoich przepoconych, plastikowych pooloverkach jakieś córy socjalizmu, które zawsze mają czas na wszystko, tylko nie na obsługę klienta. Ludzie mogą się nie mieścić w pomieszczeniu, a one z niezrozumiałym zacięciem zajmują się wypełnianiem jakichś papierków, zamiast obsługiwac petentów. Jak akurat zrobią sobie przerwę, to może kogoś obsłużą, ale niekoniecznie. Zgroza!!!
doręczyciel / 83.12.235.* / 2007-06-13 11:28
InPost, fajna sprawa, ale nie ich doręczyciele nie chodzą na wioski, nie muszą sprzedawać różności itp. itd.
Wapniak / 83.28.116.* / 2007-06-13 09:08
Fakt z ust pewnego Naczelnika: "Poczta nie odpowiada za przesyłki nie udokumentowane"... Parę ich już mi zaginęło i szukaj wiatru w polu.
Oddzielne kuriozum to znaczki pocztowe i związane z nimi przesyłki. Za błędnie naklejone znaczki na przesyłkach in plus poczta kasuje, odwrotnie każe dopłacać. Przy większych ilościach, jak się rozlicza z powstającej w ten sposób superaty? Kiedyś każdy podmiot miał z tym kłopoty... Ciekawe.
klient molocha poczt / 81.210.89.* / 2007-06-13 08:39
Ja tam napisalem pismo o zwrot opłaty za paczkę pocztową ze wzgledu na zbyt dlugi czas przesyłki - 14 dni
i zwrocili bez problemu
Trzeba tylko egzekfowac i walczyc do skutku
może w koncu sie poczta wezmie do roboty
klient molocha poczt / 81.210.89.* / 2007-06-13 08:41
a zapomniałem dodać że panie na poczcie mnie jużznają i nawet mi dzień dobry mówią, a dowodu os przy odbieraniu przesyłek nei muszę pokazywać :)
A z panią kierownik jestem hehe na Ty
Trzeba tylko walczyć z nimi z uśmiechem i bez krzyku i chamstwa, tylko konkrety i spokojna rozmowa
WydymanyPrzez IV RP / 88.191.22.* / 2007-06-13 08:55
I zanieść czasem czekoladkę albo kwiatka. A może to Poczta zaczęłaby dbać o klienta? Poczta to w moim przypadku jedna wielka granda. List zwykły idzie do mnie 2 dni priorytet do siedmiu!!!!! mam nadzieję, że prywatni operatorzy szybko się rowiną. Są tańsi i rzetelniejsi.
acomitam / 83.25.232.* / 2007-06-15 10:05
Ale mają przeciwko sobie państwową pocztę i urzędników niechętnych prywatnej przedsiębiorczości . Widziałem niedawno w TV program poświęcony rozwojowi prywatnych usług pocztowych. Z jednej strony wystąpił przedsiębiorca, twórca prywatnej poczty gdzieś na południu Polski, z drugiej rzecznik Poczty Polskie. Rzecznik dosłownie bluzgał epitetami pod adresem owego przedsiębiorcy, co raz strasząc go procesami sądowymi. Zresztą jak wynikało ze słów przedsiębiorcy z sądu to on nie wychodzi. Skończy się jeden proces, a już Poczta Polska wytacza następny. I co gorsze ten diznozaur socjalizmu znajduje pełne zrozumienie i - chyba - poparcie urzędników, bo przecież przepisy gwarantują mu de facto monopol i każdemu wara od rynku usług pocztowych.
WydymanyPrzez IV RP / 88.191.22.* / 2007-06-13 08:56
"szybk się rozwiną". Literówka :)

Najnowsze wpisy