Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek CIT. Kopacz tłumaczy niższe wpływy do budżetu

Podatek CIT. Kopacz tłumaczy niższe wpływy do budżetu

Wyświetlaj:
DS76 / 46.113.37.* / 2014-11-02 10:29
Masakra, dlaczego w ogóle państwowe firmy płacą CIT!!!! Czy wypracują zysk czy zapłacą go jako podatek wchodzi to do Budżetu albo idzie na rozwój firmy. Moim zdaniem trzeba dać ulgę wszystkim państwowym firmom, co poprawi ich bilans, da lepsze możliwości finansowe. Niech tworzą miejsca pracy a ludzie którzy tam pracują na etacie niech płacą podatki od pensji. Kupując produkty w sklepie płacą przecież też VAT!!! Czy ci pseudo liberałowie z PO są tępi czy zamienili się w komunistów !!!
Kolejna sprawa dotycząca spółek prywatnych, jeżeli firma się rozwija i nie robi kantów, zatrudnia coraz więcej ludzi to też powinna mieć ulgi. Pani premier w Pani ostatnia szansa, Tuska już tutaj nie ma więc niech Pani popatrzy na całość, żeby żyło się lepiej to trzeba mieć przychody do budżetu!!! Kto to zrobi lepiej od małych i średnich prywatnych firm. Jeżeli polska firma żyje z kontraktów zagranicznych, płaci polskim pracownikom, to dajcie im ulgi. Wspierajcie takie przedsiębiorstwa!!! Firmy polskie, mówię tutaj o prywatnych Polskich prawdziwych przedsiębiorcach, radzą sobie bardzo dobrze na rynkach zachodnich. Moja firma która współpracuje z zagranicznymi kontrahentami miała kontrolę z urzędu skarbowego, 3 miesiące i znaleźli problemów ze złym odliczeniem telefonów komórkowych na 200 złotych w VAT. Pracowało nad tym 3 urzędników, grzebali wszędzie, 2 krotnie wydłużali kontrolę. Przez nich musiałem stracić kupę czasu. Firma w tym czasie nie zakontraktowała nowych tematów bo byłem zajęty. Tak więc bilans jest 200 PLN do przodu dla budżetu z tytułu VAT a jakieś 100 tys. PLN w plecy z tytuły CIT. Jak ten pseudo liberalny rząd tak kalkuluje to życzę sukcesów. Na marginesie jestem ciekaw kiedy w końcu Unia Europejska zajmie się ustawą VAT która nie jest dostosowana do dyrektyw unijnych. Pewnie Tusk poszedł na prezydenta żeby to jak najdłużej przeciągać.
Ziomu$$$ / 164.127.0.* / 2014-10-30 23:51
Sami sobie płacą podatek a jedyna w polsce prywatna kopalnia węgla (przynosząca na pohybel władzy zyski!) od lat czeka na koncesję na wydobycie, której się odmawia ze względu na "ważny interes społeczny".
A wszyscy wiemy o jaki interes społeczny chodzi: polityków i ich popleczników.

W normalnym kraju ludzie korzystają na bogactwach naturalnym a my musimy jeszcze płacić ekstra podatki bo mamy te bogactwa. Jak nie wyjeżdżać z takiego kraju?
obywatel_PL / 185.21.148.* / 2014-10-30 21:28
babo nie kłam, bo wszyscy wiemy po co są PO-datki
pediatria ruled / 159.205.134.* / 2014-10-30 21:26
Tłumaczy ekonomistom.

Najnowsze wpisy