Forum Forum podatkoweInterpretacje

podatek od gruntu leśnego pod działalność

podatek od gruntu leśnego pod działalność

molos / 195.205.11.* / 2006-01-30 09:35
Witam,

mam problem ponieważ chce wynajmować las (zgodnie z ustawą o lasach dzierżawa jest niezbyt realna bo wiąże się z możliwością użytkowania drzewostanu) na terenie którego znajduje się ośrodek wypoczynkowy (dla uściślenia - popeerelowski w stanie bardzo marnym). Lasy oczywiście będą brały opłaty za najem, natomiast poinformowały mnie, że podatek od gruntu będę musiał uiszczać sam w gminie wg ustalonych stawek lub ewentualnie wynegocjowanych indywidualnie. Ponieważ teren jest duży (ponad 4h) to podatek wg stawki za grunt pod działalność gospodarczą jest niemożebnie wielik. Jest to 0,50zł/m2 - co daje ponad 20000zł w skali roku. W zwiazku z tym narzuca sie kilka pytan. Czy rzeczywiscie jest tak, ze jesli ja jako firma wynajmuje las prowadzac dzialalnosc glowna gdzies indziej (biuro) musze placic za calosc lasu jak za grunt pod dzialalnosc i jesli tak to czy jest jakis zapis regulujacy kwestie rekreacji i sezonowosci takiego osrodka (w zimie osrodek jest wykluczony z jakiejkolwiek dzialalnosci)

bede wdzieczny za jakies rady, linki do ustaw, uchwal gmin etc

z gory dziekuje i pozdrawiam

Najnowsze wpisy