Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od transakcji finansowych może przynieść 1,7 mld zł budżetowi

Podatek od transakcji finansowych może przynieść 1,7 mld zł budżetowi

Wyświetlaj:
majeranek635 / 185.22.9.* / 2015-11-06 09:02
Ale już wiemy z czego rząd finansuje podwyżki dla pielęgniarek. Manewr jest następujący. Kilka lat temu większość pielęgniarek pracujących w Domach Pomocy Społecznej, zostały zwyczajnie zmuszone do założenia własnych działalności gospodarczych (NZOZ) i przejścia na kontrakty z NFZ. Na najbliższy 2016 rok NFZ tak ograniczył kwoty na kontrakt , że pielęgniarka po opłaceniu wszystkich składek w tym ZUS zarabiać będzie niejednokrotnie mniej niż opiekunka w tym samym domu. BRAWO RZĄD, BRAWO NFZ. Winszujemy kreatywności. Ciekawe, czy pracownicy NFZ również sobie zmniejszyli wynagrodzenia o co najmniej 25 %.
krystyna 1952 / 91.145.148.* / 2015-11-06 08:52
Jak zdobyc pieniadze dla budzetu? wyrzucic umowy smieciowe i na czarno. One godza wprost w kase panstwa. sa degradujace dla ludzi. Dziwne,ze nikt z kandydatow do sejmu itd nie mowil o ich zlikwidowaniu. Czy kandydaci na premierow mowili cos o tym? Czy ktos pytal o ich zlikwidowanie?
Przemek433 / 194.110.77.* / 2015-11-06 08:40
... Kolejne podatki...
Nie da się nałożyć podatków na najbogatszych i korporacje, oni zawsze je przerzucą na biedniejszych !!! jakiekolwiek nowe podatki to zło, i należy tępić tą zarazę !
Niepełnosprawny. / 88.156.50.* / 2015-11-06 08:36
Panie I Panowie z PIS są pieniądze. Wystarczy rozliczyć przestępców to znaczy Komendantów Polskich Obozów Pracy Dla Niewolników Niepełnosprawnych. Komendanci tych Obozów pracy mają potężne pieniądze które zarabiali na okradaniu niepełnosprawnych niewolnikach. Jest przykład afery na 15 milionów z PFRON przez grupę przestępców . Prezes POPON wraz z Prezes PFRON z PSL pomagali Komendantom tych obozów pracy jak oszukiwać i okradać skarb Polskiego Państwa i niewolników niepełnosprawnych. To jest Patologią skorumpowanych urzędników z PSL i PO.
Gosia49223 / 109.241.52.* / 2015-11-06 09:05
tak, a na czele tej powskiej bandy stał pewien pan mecenas , członek rodziny pana Kaczyńskiego który oczywiście o tych malwersacjach nia miał zielonego pojęcia. Jego małżonka stałą obok prezesa w dniu wyborów
Ochroniarz Tadeusz B. / 88.156.50.* / 2015-11-06 09:00
Jestem mieszańcem Olsztyna Warmińsko-Mazurskie jestem osobą niepełnosprawną pracuję w Zakładzie Pracy Chronionej ,jestem strażnikiem ochrony mienia ,ochrona salonu samochodowego. Mój pracodawca to znaczy Prezes zatrudnia na Umowy- Zlecenia byłych emerytowanych Mundurowych ,nas niepełnosprawnych jest garstka więcej jest słupów . Ci emerytowani Mundurowi umowy -zlecenia mają wystawiane na członków rodzin albo słupów ,w ten sposób okradają fiskus, ZUS . Jak tu pisze Niepełnosprawny mają układy , tak mają Olsztyńska Prokuratura , Urząd Skarbowy ,P.I.P., N.I.K. nic im nie zrobi ponieważ w Olsztynie jest korupcja i potężne łapówki . tu trzeba kontroli tu są potężne pieniądze. Ile pieniędzy idzie ZFRON nie dla Niepełnosprawnych ale na Prezesów i skorumpowanych Urzędników Olsztyńskich. wystarczy solidna kontrola i jest potężna kasa.
MaX911 / 77.45.29.* / 2015-11-06 08:15
A kto za to wszystko zapłaci? Oczywiście my - obywatele - klienci banków. Ale o tym "państwo ze s=PiS-działej partyjki ani mru-mru!
e4976 / 83.23.254.* / 2015-11-06 08:12
Wszyscy co głosowali na PiS mają co chcą-opodatkowanie sklepów,banków,podatek od transakcji finansowych,za to wszystko zapłacą Polacy,a najwięcej ci najbiedniejsi-brawo macie co chcecie
PiS to zło / 89.71.170.* / 2015-11-06 08:28
Dużo racji w tym co piszesz dużo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KAPAX / 83.25.9.* / 2015-11-06 08:09
PANOWIE Z PIS A MOŻE DUCHOWNYCH OPODATKOWAĆ!!! NIE NIE NIE MACIE ODWAGI!!!!
PiS to zło / 89.71.170.* / 2015-11-06 08:29
No my juz na nich płacimy 1,4% niech oni też płacą.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zagłoba / 89.73.77.* / 2015-11-06 08:01
Prawno-ekonomiczny bełkot nikomu do szczęścia niepotrzebny tylko dla rządu aby móc bezkarnie łupić obywateli. Niby to maja płacić banki ale w praktyce zapłaci za chciejstwo ministra finansów przeciętny Kowalski. Temu samemu ma służyć niejasne opodatkowanie dużych sklepów. Niech wreszcie barany z sejmu i rządu uproszczą ordynację podatkową tak aby była jasna dla przeciętnego zjadacza chleba i raz na zawsze skończą ze wszystkimi ulgami albo jest równość w traktowaniu uczestników rynku albo darujcie sobie szanowni decydenci wygłaszanie bredni.
Koman / 80.52.133.* / 2015-11-06 08:00
No to wymyślili: podatki podatki podatki. Ten kto odkrył koło, wynalazł proch czy odkrył Amerykę to przy nich mały pikuś.
Jeszcze raz podatki podatki podatki. Najpierw zabiorą żeby dać ludowi ochłapy. GENIALNE!!!!!
Andrzej564321 / 62.141.224.* / 2015-11-06 07:54
Likwidacja młodych emerytów, emerytura zależna od lat pracy i uskładanych składek.
A teraz 45 latek odchodzi na emeryturę nie mając ani kasy na emeryturę , ani odłożonych składek.
Urzędnicy państwowi też wcześniej odchodzą na emerytury, rolnicy 60/55 lat 30/25 składkowe i nieskładkowe, nie maja odłożonych pieniędzy na emeryturę i na nią odchodzą.Ja robotnik 67 lat 52 lata pracy i emerytura.Taj chamskich ustaw jakie są teraz rząd PO i PSL nie zlikwidował, a gdzie tu demokracja.Cwaniactwo do potęgi.
Ja mam 44 lata pracy 40 lat składkowych i nie mogę pobierać emerytury, choć nie mogę pracować renty w Polsce nie dostanę , przepisy są tak poukładane że chory nie dostanie renty, orzecznik lekarz nie bada chorego tylko stał się urzędnikiem który wypełnia dokumenty, choroba starającego się na rentę go nie interesuje, następny przekręt PO i PSL, renty tylko dla swoich nie dla chorych.
W tej chwili Polska nie jest krajem demokratycznym układy socjalistyczny w przywilejach emerytalnych działają do dzisiaj rozkładając fundusz emerytalny w ZUS na łopatki.Kto wreszcie zlikwiduje tych młodych emerytów i socjalistycznych emerytów, przecież niby socjalizm dawno się skończył, a tu demokracji co kot napłakał.
W tej chwili największe podatki płaca najbiedniejsi , bogaty sobie wszystko odliczy i nie płaci podatków, jest tyle rodzajów zwolnień podatkowych dla dużych firm że one skrzętnie to wykorzystują i omijają podatki.Może wreszcie zaczną płacić, banki przejęli zachodni bankierzy , Polska bez walki oddała sektor bankowy w obce ręce, kto na to pozwolił, czas odzyskać rynek bankowy w kraju. Mam nadzieję że PIS zajmie się tego typu zagadnieniami odzyskania Polski dla Polaków, i zacznie rozwijać wielki przemysł w kraju który skutecznie PO i PSL zlikwidowało na wniosek UE.
zróbmy porządek / 89.71.170.* / 2015-11-06 08:55
Na pewno nie PIS juz dawno powinno się zlikwidować wszystkie przywileje i Związki Zawodowe zrobić to co zrobiła Premier Wielkiej Brytanii w latach 80. PIS kocha związki bo dają mi poparcie i będą bronić. Górnictwo nie rentowne tez nie zrobią z tym nic będą ładować kasę ile wlezie. Zamiast zamknąć te nie rentowne zainwestować w nowe technologie i wzmocnić te które przynoszą zysk. Niestety w naszym kraju nie myśli się ekonomicznie dług publiczny wzrasta obciążenia nowymi podatkami za które zapłacimy My a nasze emerytury szlak trafił i czy PO czy PIS to samo ja głosowałem na Nowoczesną może z tej strony pójdą zmiany i ktoś ten bałagan ogarnie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
permanentny / 37.47.5.* / 2015-11-06 07:51
Moim zdaniem od wszystkich transakcji wienien być obowiązkowo podatek,tak jak najmniejsza firma go płaci. o Nie szczątkowe procenty,ale pełne 20% .Nie podoba im sie to niech się wyprowadzają z Polski,przyjdą ci co bedą chceli płacić. Moim zdaniem 20% to wcale nie jest dużo przy lichwiarskich procentach lichwiarskich banków, oczywiscie z zastrzeżeniem,że dla konsumenta opłaty musza pozostać bez zmian.I tak z zysków 150% do 300% uszczupli im sie 20% to i tak niewiele.
inwestman45 / 88.156.130.* / 2015-11-06 07:48
Jak można pleść bzdury,że obrót kontraktami terminowymi jest uprzywilejowany? Zysk z udanej transakcji objęty jest podatkiem,jak każdy zysk - 19%. W razie straty,jakim prawem ma się pobrać podatek?
miszka / 62.87.160.* / 2015-11-06 07:48
A zapłacą za te pomysły wszyscy obywatele :((
waldek 1952 / 83.11.175.* / 2015-11-06 07:45
A wystarczyłoby w****..ć na bruk 3/4 urzędasów i Polska ma tyle kasy że nie wie co z nią zrobić .
polska_rybka / 89.68.43.* / 2015-11-06 07:36
To nie banki zapłacą podatek tylko Polacy. Wczoraj mBank ogłosił nową prowizję 0,39% od 1 stycznia 2016. Oznacza to wzrost kredytów, debetów itp.
Ani jeden sklep ani bank nie poniosą kosztów nowych podatków.
Radość karpi z okazji zbliżającej się wigilii jest wielka.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy