Podatek

Kasia79df / 176.115.29.* / 2014-05-15 19:18
Mam prośbę:
1)Jaki podatek zapłaci osoba, która przez cały rok 2013 zarobiła 1.000zł?
Czy to będzie 0,00zł? Bo próg podatkowy - poniżej progu?
2)Cena towaru wraz z VAT na stawce 7% wynosi 64,20 zł. Sprzedawca zorientował się, że towar powinien być na stawce 23% VAT – ile będzie kosztował towar brutto z nową stawką?

Proszę o pomoc i wyjaśnienie.
Wyświetlaj:
potrzebująca porady / 83.27.223.* / 2014-09-17 08:01
Witam ,ja mam pytanie odnośnie podatku związanego ze zmianą w ZUS miejsca zamieszkania .Moja mama mieszka od 30 lat w USA w 2012 roku przyjechała do Polski na dłużej ale nie przekroczyła tych 183 dni tylko zwróciła się do ZUS aby potrącili jej z jej emerytury wypłacanej w Polsce na konto składki zdrowotne,kazano się jej zameldować na stałe i przesłac druk poswiadczajacy meldunek i na tej podstawie została ubezpieczona ,wyjeżdżając z Polski do USA wymeldowła się ale nie powiadomiła ZUS i składki zdrowotne Z z jej polskiej emerytury odprowadzane sa nadal do NFZ a na druku PIT 40 A wpisują jej adres zamieszkania Polski Mam pytanie czy w takim układzie mama powinna za te lata płacić podatki w Polsce od swojej amerykańskiej emerytury chociaż jest rezydentem podatkowym w ameryce tam ma miejsce swojego zamieszkania ?Pogubiłam się z tym wpisem przez ZUS miejsce zamieszkania adres Polski .Co powinnam w tej sytuacji zrobić ? proszę o poradę bo nie chcę aby mama miała nieprzyjemności jak przyjedzie ponownie do Polski ,bo dzwoniłam do ZUS i pani powiedziała ze to nie ma znaczenia jaki jest wpisany adres .
wiwan / 2014-05-15 22:10
1. jeśli jest to dochód opodatkowany na zasadach ogólnych tj. wg. skali podatkowej to podatek dochodowy wynosi 0, bo dochód nie przekroczył 3091 zł.
Ale może przecież chodzić o przychód np. z najmu, albo działalności gospodarczej - opodatkowanych ryczałtowo. Z najmu stawką 8,5%, z DG- stawką 3%, 5,5%, 8,5%, 17% czy w końcu 20%. Bez kwoty wolnej.
Może to też być dochód z DG opodatkowany liniowo stawką 19%.

2. przecież to arytmetyka
x:123 = 64,20:107
x = 73,80

Najnowsze wpisy