Forum Forum podatkoweInne

Podatki przez Internet

Podatki przez Internet

pingwin / .* / 2005-09-22 10:58
Komentarze do wiadomości: Podatki przez Internet.
Wyświetlaj:
@ / .* / 2005-09-23 09:46
Do US już można wysyłać podatki przez np. INTELIGO . Dobrze . że i PITY też będzie można przesyłać. Jest tam też opcja faks. Jeśli tak wyślemy - powinny dotrzeć na czas.
MK / .* / 2005-09-22 15:59
Bardzo fajny pomysł pod warunkiem, że wysyłający będzie otrzymywał potwierdzenie dostarczenia dokumentów do urzędu skarbowego.W przeciwnym razie efekt jest taki sam jakby ich nie wysyłał.
qxr / .* / 2005-09-22 12:07
Mi sie pomysl jak najbardziej podoba. Jak mam sie patrzec na nieezbyt uprzejma Pania w urzedzie to wole sobie zrobic to spokojnie w domu. Tak samo wykreslilem ze swojego zycia Banki (kolejki itp niedogodnosci) przenoszac wszystkie swoje oszczednosci, kredyty i karty do bankow wirtualnych. I powiem, ze jestem szczesliwy. Mam nadzieje ze nastepnym krokiem bedzie mozliwosc takiej informatyzacji ZUS-u tak by kazdy obywatel mogl kontrolowac swoje konto tak jak konto bankowe. By moc na bierzaco upominac ZUS np. o nie odprowadzonych skladkach na II filar. :))
silver / .* / 2005-09-22 11:36
To powinno pociagnac za soba redukcje zatrudnienia w wysokosci 70%, a nie jak podano w tekscie 30%. Czemu niby ma sie nie przyjac w Polsce, mamy jakies kompleksy? Spoleczenstwo informacyjne to dla wladzy tylko slogan na poprawe samopoczucia? Podpisu elektronicznego w dowodach brak, kart chipowych w systsemie zdrowotnym brak, faktur elektronicznych brak. Nadchodzace wybory? Rowniez w formie tradycyjnej, a tak narzeka sie na frekwencje.W banki internetowe tez nikt nie wierzyl, ostatnio dopiero dotarlo, ze bez tego zostanie sie wypartym z rynku. Obserwowalem srodki zgromadzone w jednym z funduszy inwestycyjnych. Poczatkowo wklad czastkowy, po udostepnieniu zakupow przez Internet -- przyrost lawinowy. Co jest oczywiste, logiczne i Ameryki tu nie odkrywam.Tym bardziej, ze sporo osob wybiera sie na weekend poza miejsce zamieszkania i ma w nosie ganianie do punktu wyborczego. Tak jak w moim przypadku, nie jest to lokalizacja najblizsza, a jakas wydumana daleko dalej.
pingwin / .* / 2005-09-22 10:58
Będzie następny niewypal. Bo czego można spodziewać sie po naszej informatyzacji. A na dodatek pewnie wymaganym OS będzie Windows, a użytkownicy innych OS co najwyżej będą musieli na lewo załatwić sobie Windowsa, bo przecież nikt nie kupi, bo kto da tyle kasy za taką szmire ... Przypominam sprawę płatnika.Pozdrawiam

Najnowsze wpisy