Forum Forum dla firmKadry

Polacy uzależnieni od zasiłku dla bezrobotnych?

Polacy uzależnieni od zasiłku dla bezrobotnych?

Wyświetlaj:
djey / 93.107.194.* / 2010-04-21 12:25
to jest bardzo ciekawe bo ja po pieciu latach pracy dostalem 3 miesieczny zasilek 410zl - wiec pobralem jeden dolozylem 100zl i kupilem bilet lotniczy na wyspy, teraz zyje mi sie lepiej ale polskiego zasilku nigdy nie zapomne:)
emmi / 80.48.224.* / 2010-04-20 17:14
Jakie 10 lat zasiłku?
I kto w ogóle chciałby na nim tak naprawdę być?
Najpierw odniosę się do artykułu. Z tego, co mi wiadomo zasiłek przysługuje prawdopodobnie przez 6 miesięcy i to tylko dla osób, które przepracowały, co najmniej cały rok w jednym zakładzie pracy i jest to około 400-500 złoty jak dla mnie to głodowy zasiłek przy dzisiejszych opłatach i cenach na żywność nie wliczając odzieży, środków czystości i higieny nie mówiąc o dzieciach i ich potrzebach osoba pisząca artykuł lub próbująca zrobić jakieś badania nie wie, o czym pisze.
Odnosząc się do tego, co napisał „darzet70” proponuje zatrudnienie osoby starszej z doświadczeniem nawet mającej dziecko takie osoby szanują siebie i pracę.
ixi / 89.228.39.* / 2010-04-21 11:28
Zasiłek dla bezrobotnych to tylko jeden z wielu możliwych do uzyskania i ten rzeczywiście trwa kilka miesięcy. Jest jeszcze cała masa innych zapomóg inaczej zwanych zasiłkiem. Najbardziej obrotni potrafią wycisnąć do dwóch tysięcy miesięcznie, trzeba tylko wiedzieć gdzie i z jaką argumentacją się udać.
k aczordonald / 86.140.144.* / 2010-04-20 19:49
Rzeczywiscie bardzo ciekawy artykul.Ktos z zewnatrz(zagraniczniak) moze pomyslec ze Polacy jak u nich siedza sobie latami na zasilku, ktory wystarcza na oplaty mieszkaniowe i zywnosc bez wiekszych problemow.A po 6 miesiacach(moze roku) nie ma juz zasilku, tylko opieka spoleczna, ktora daje czlowiekowi 40 PLN miesiecznie.

rzeczywiscie przez 10 lat mozna sie niezle uzaleznic, ale chyba od denaturatu.
trwale bezrobotny / 94.231.0.* / 2010-04-20 15:09
ile wynosi ten zasiłek? u nas ok 20 zł /miesiac
darzet70 / 94.254.152.* / 2010-04-20 14:57
Mam wlasna firme i szukam ludzi do pracy na dzis dzien potrzebuje np. 14 osob do reklamy. Praca prosta i latwa- dniowka ok 120 zł /dzien - ludzi brak. Mam druga firme - sam robie wszystko bo nie moge znalesc na tyle odpowiedzialnego aby zajac sie innymi sprawami. Buduje dom - przyszla firma podpisali umowe o wykonastwo przyszedl czas wystawienia faktury a tu bezrobotni na zasiłku ...
i przepraszaja ze nie powiedzieli wczesniej. Zakladam kolektory - dobre - nie z hipermarketu, firma instalacyjna oglada podzespoly jak czesci z promu kosmicznego - dzialanosc zamknieta , zasilek dla bezrobotnych brak faktury. Szukam pracownicy do odbierania telefonow w firmie, warunek mila, lagodny spokojny głos , kultura osobista, Przyjmuje 20 lat dredy na głowie ok przez telefon nie widac rozmowa kwalifikacyjna ok. Pracowała 2 dni - w drugi dzien pojechała z klientem z Czech bo przyjechał BMW X5 . Zero kontaktu ... Przychodzi po tygodniu do niby pracy jakby nic sie nie stało.
Normalnie załamanko - Pozdrawiam
k aczordonald / 86.140.144.* / 2010-04-20 19:59
Jezeli chcesz zatrudniac na umowe o prace i zaplacisz 2000netto to znajdziesz osoby chetne do pracy.
Ale jak potrzebujesz 14 osob ktore maja zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza i dajesz 120 pln na dzien komus kto oplaca ZUS, paliwo, telefon, podatek to w rzeczywistosci praca za najnizsza krajowa.
wolny człowiek / 83.27.0.* / 2010-04-20 10:06
Ostatni akapit mnie rozwalił: "Rozbudowana pomoc społeczna". No faktycznie dla bezrobotnych są tysiące ofert pracy, a oni nie chcą pracować bo z pomocy społecznej żyją jak pączki w maśle - wczasy na Malediwach, raz na 3 lata zmieniają na nowszy model Mercedesa i na zakupy latają do Dubaju, oczywiście mieszkają w luksusowych willach z ogrodem i basenem.
Jak czytam takie kretyńskie teksty, kretyńskich "specjalistów" to nóż w kieszeni mi się sam otwiera.
Miliony ludzi wyjeżdża z kraju za pracą do innych NORMALNYCH krajów, bo w Polsce dawno umarliby z głodu!!! Porównaj kretynie "specjalisto" płacę młodego człowieka (o ile tą pracę ma) z ceną 1m2 mieszkania i może KRETYNIE zrozumiesz gdzie żyjesz !!!!
k aczordonald / 86.139.232.* / 2010-04-20 10:41
biorac pod uwage miasto 300 000 wyszlo mi ze mlody czlowiek "bez plecow" za pensje netto moze nabyc 0,2 czasem 0,3 metra mieszkania, a do tego Home Broker wiesci juz wzrosty cen mieszkan.
Uwazam tez ze przekonanie o nieoplacalnosci pracy bierze sie raczej z powodu bardzo niskich zarobkow, a nie przywiazania do opieki socjalnej.
Mysle ze nie nalezy miec zbyt wygorowanych oczekiwan co do placy przy podejmowaniu pracy, ale biorac pod uwage koszty utrzymania wynagrodzenie powinno chociaz zapewniac minimum w postaci oplacenia lokum,zywnosc, internet.....etc.
Biorac pod uwage koszty utrzymania, i pamietajac o niewygorowanych oczekiwaniach na poczatek, mysle ze 2000PLN netto skloni wiele mlodych osob, i nie tylko mlodych do porzucenia marnego(w porownaniu z wieloma krajami o podobnych kosztach utrzymania) socjalu i podjecia pracy.

A jak wiele jest pracy za podobna kwote w 300 000 miescie w Polsce, kwote ktora zapewnia tylko podstawowe rzeczy do funkcjinowania i rozwoju w dzisiejszym swiecie ???
marianka123456 / 83.238.13.* / 2010-04-20 14:01
2000 netto na początek?
jestem specjalistka, z wyższym wykształeceniem, 30 lat doswiadczenia zawodowego i ... 1600 netto... bardzo mobilizujące?
Sour / 83.168.75.* / 2010-04-20 12:32
A ja mam nadzieję, że wszyscy rzucą pracę. System się posypie i być może w końcu będzie można coś ludziom przetłumaczyć.
fred / 2010-04-20 09:03 / Bywalec forum
Specjaliści mylą się.
Bezrobotny nie może podążać za pracą. Przeszkodą jest, np. meldunek, brak mieszkań (meldunek ! ), ceny wynajmu mieszkań .
Kętrzyn trzeba tymczasem "odchudzić" z mieszkańców, ale to w Polsce niemożliwe !!!!!!!!!!!!
Programy dla bezrobotnych wspomagają lokalny biznes.
Meldunek, meldunek, meldunek.
Słaby zarząd Państwa
raf73 / 89.171.138.* / 2010-04-20 10:22
Komu meldunek przeszkadza? To jest martwy przepis, bo od 20 lat nikt go nie egzekwuje, nawet policja. Przeszkodą jest przywiązanie Polaków do miejsca. Tak jak w przykładowym Kętrzynie: owszem, chcą mieć pracę, ale niech ta praca przyjdzie do nich do Kętrzyna, bo oni sobie nie wyobrażają mieszkania w innym miejscu. Na całym świecie tak jest, że ludzie mieszkają w wielkich miastach, bo tam łatwiej o pracę, tylko w Polsce muszą mieszkać na wsi, bo przodkowie też tak mieszkali.
k aczordonald / 86.139.232.* / 2010-04-20 10:54
no dobra ale chyba realia sa troche inne.Zalozmy ze pojade z Ketrzyna do Warszawy, zostawiajac w domu zone z 2- letnim dzieckiem, nie majac w stolicy znajomosci, mieszkania, to ile dostane na poczatek ? 1500..... 1800....netto.
Widzialem na forum wielokrotnie wpisy mieszkancow Warszawy, z ktorych wynikalo ze 2000netto to w stolicy dosc powszechna pensja.75% tej kwoty bede potrzebowal dla samego siebie zeby utrzymac sie w stolicy, z dojazdami i tylko pod warunkiem ze wynajme z kims na spolke tani pokoj.

A jak tak z polowy terenow Polski zaczna naplywac masowo ludzie do Warszawy, Krakowa, to jak to sie skonczy ?????-

Problemem i jeszcze raz problemem sa zarobki niemilosiernie odstajace od realiow(kosztow utrzymania).
Ivv / 89.72.43.* / 2010-04-20 19:45
2000 tys netto to w Warszawie powszechna pensja? Ja i moi bracia oraz bratowe, wszyscy po różnych studiach, np. bracia po Politechnice i żadne z nas po kilku latach pracy nie wyciąga w Warszawie 2000 tys. netto. To jakiś mit.
miliva123 / 2010-04-20 07:52
Jak byłam bezrobotna, to czułam się jak trendowata wytykana przez znajomych i rodzine. To nie jest miłe uczucie, ale bardzo chciałam mieć prace tylko że jej nie było!!!. Korzystałam z zróżnych programów aktywujących i płakać się chce jak sobie przypomne jak pracowałm dużo wydajniej od etatowca a traktowana byłam "przynieś podaj pozamiataj", zwodzona przy tym kłamliwymi obieticami zatrudnienia, a te wynagrodzenie albo go niebyło, albo pokrywało koszty dojazdu i zostawało 200zł na życie jeżeli wogóle mozna żyć za taką kwotę..... Teraz troche się zmnieniło ale ten koszmar trwający 7 lat bedzie prześladywał mnie do końca życia.
masel / 85.221.184.* / 2010-04-20 09:03
gramatyka nie jest Twoją najmocniejszą stroną, co? w szkole się bimbało, to teraz się cierpi. przypilnuj lepiej swoje dzieciaki, żeby się chociaż poprawnie wypowiedzieć potrafiły...
ślązaczka / 87.205.141.* / 2010-04-20 22:58
....to co napisałeś to świadczy tylko o Twoim poziomie....!!!
giez / 83.8.75.* / 2010-04-20 10:20
D€żo stracił Twij image tym wpisem
k aczordonald / 86.139.232.* / 2010-04-20 09:21
rozumiem twoja probe odwrocenia uwagi, od tego jak naprawde wyglada rynek pracy w Polsce,
ale wcale sie nie dziwie.Manipulacja, odwracanie uwagi, to dzisiaj narzedzia stosowane na szeroka skale w celu odwrocenia wzroku spoleczenstwa od od tego jak sprawa wyglada naprawde, a masael to tylko jedna z wielu rak tym narzedziem wladajacych.

ps:

a co do gramatyki, czy wyksztalcenia, to w dobrej gospodarce jest praca zarowno dla inzyniera , jak i dla sprzataczki ktora u niego sprzata.Z ta roznica ze inzynier jezdzi do pracy nowym mercedesem, a pracujaca na pelny etat sprzataczka dojezdza do pracy 3 letnim peugeotem, pomimo ze nie jest ekspertem od gramatyki.Przynajmniej tak to w wielu krajach wyglada.
Ivv / 89.72.43.* / 2010-04-20 19:50
To w tym kraju nie ma dobrej gospodarki, bo obaj moi bracia są inżynierami i nie mają nawet 2000 na rękę, a co dopiero mercedesa.
miliva123 / 2010-04-20 09:32
Dzięki donald!
Dobrze, że są jeszcze tacy jak Ty którzy rozumieją o czym czytają i potrafią bez ogródek przedstawić swoje zdanie a nie czepiać się poprawnie postawionych przecinków. Może ów "masel" jest nadal na utrzymaniu mamusi i nie nierozumie co właściwie sie koło niego dzieje bo mamusia ugotuje, posprząta, zapłaci rachunki i nawet da kieszonkowe prawda!!!?? masel
masel / 85.221.184.* / 2010-04-20 12:21
No bez przesady... W każdym zdaniu jest błąd.. podstaw pisowni uczymy się w podstawówkach.
"Trędowata" w pierwszym. W drugim rzeczywiście tylko przecinek. W trzecim poza literówką w "z zróżnych", miliva chce "se przypomneć", buduje zdanie dziesięciokrotnie złożone, dodaje "niebyło" i "wogóle". W ostatnim też brakuje przecinka...
Nie podkreśla Wam błędów? Nie wstyd? Bo niby anonimowo......???
emma1221 / 77.114.151.* / 2010-04-23 11:19
Przepraszam: to jest sprawdzian ortografii? Czy może rozmowa na temat artykułu? Bo mi się wydaje, że to drugie...
miliva123 / 2010-04-20 09:16
OD KIEDY DYSLEKTYCY SA GŁUPI !!!, TOBIE NAJWYRAŹNIEJ BRAK INTELIGENCJI, BO JEDNO Z DRUGIM NIEMA NIC WSPÓLNEGO!!!!
asro / 87.205.141.* / 2010-04-20 23:07
nie przejmuj się, ten MASEL to jakiś "oszolom" z CIEMNOGRODU
k aczordonald / 86.139.232.* / 2010-04-20 09:37
tu nie chodzi o brak inteligencji, a raczej o koryto z ktorego masael najprawdopodobniej chlepce, a chleptac bedzie tak dlugo dopoki uda sie zaciemniac prawde poprzez odpowiednio spreparowane
artykuly, sondaze lub osmieszanie wpisu osoby mowiacej jak jest naprawde.
Tak jak nasi politycy, ci sami przez ostanie 20 lat zmieniaja ugrupowania, tworza nowe nazwy, a wszystko po to aby wciaz brac kase z pieniedzy podatnikow.
Rzesza pociotkow, w mniejszy czy wiekszy sposob podpieta do koryta, tak dlugo jak bedzie do niego dostep nie zaprzestanie piac peonow o dorobycie w Polsce.
Nie przeszkadza ze jest to bardzo waska grupa spoleczenstwa, stanowiaca moze 10% (90 procent czytelnikow money.pl) ogolu spoleczenstwa, jak rowniez to ze EU przeprowadzila oficjalne badania z ktorych wynika ze Polska to jeden z 3 najbiedniejszych krajow we wspolnocie, gdzie 30% zyje w biedzie, a wiekszosc gospodarstw domowych nie ma zadnych oszczednosci.
masel / 85.221.184.* / 2010-04-20 12:22
puknij się w głowę, człowieku napakowany politykierstwem... przeczytaj choć raz swój własny post....
k aczordonald / 86.140.144.* / 2010-04-20 18:47
przeczytalem, wszystko sie zgadza.
sdfgdfzbv / 83.29.243.* / 2010-04-20 13:08
Nie dyskutuj z tym mądralą donaldem, bo gościu się wymądrza, ale żaden jego post nie jest mądry tylko głupi jak but!!!
k aczordonald / 86.140.144.* / 2010-04-20 19:01
Niby czym sie wymadrzam, tym co widza wszyscy ktorzy potrafia patrzec nie tylko przez pryzmat swojego powodzenia, ewentualnie oceniac rzeczywistosc nie bedac klakierami danego ugrupowania.A w moim poscie rzeczywiscie nie ma nic madrego, jest tylko to co jest.
Ja nic tutaj nie wymyslilem, a badania co do biedy to fakt.Przykro mi klakierku, ale prawdy nie da sie tak latwo przykryc.Jest jej zbyt duzo, zbyt wiele.

ps

podoba mi sie twoj nick, mozna z niego zrobic wiele kombinacji na kazda okazje :::)))))))
debzbig / 193.238.67.* / 2010-04-20 15:01
Jak można wypisywać takie bzdury. Głodowy i śmiesznie niski zasiłek dla bezrobotnych można otrzymać na 1/2 roku lub 1 rok i co dalej. Jak można się od niego uzależnić!!!!!!!!!!!!!!1. Mało tego, aby otrzymać zasiłek trzeba wcześniej pracować i to 11/2 roku. Wynika z tego, że zasilku nie otrzymują obiboki, ale ludzie którzy stracili pracę zapracowując na "pomoc" państwa. Nikt im tu łaski nie robi. Ludzie którzy piszą takie głupoty pewnie są na usługach rządu, który taką propagandą może chce przygotować nas do zmniejszenia wysokości zasiłku lub czasu jego wypłacania. Wygląda na to, że jest to dalszy ciąg ochrony polaków przed uzależnieniem. Najlepszym tego przykładem jest wzrost cen papierosów!!!!

Najnowsze wpisy