Forum Polityka, aktualnościKraj

Politycy podzieleni w sprawie in vitro

Politycy podzieleni w sprawie in vitro

Money.pl / 2008-01-06 16:56
Komentarze do wiadomości: Politycy podzieleni w sprawie in vitro.
Wyświetlaj:
Marqus / 79.187.251.* / 2008-01-07 16:40
dopóki służba zdrowia nie będzie prywatna zawsze będą wymyślać zabiegi , na które stać tylko "państwo". Zwolenników dopłacania in vitro pragnę zapytać - czy jeżeli wynajdą operację typu "przeszczep głowy za 100000000$" to należy to refundować w przypadku konieczności ratowania życia ? Wasze TAK oznacza , że to wymyślą a potem będą żebrac pod hasłem - "życie ludzkie jest bezcenne".
dareg / 87.207.193.* / 2008-01-06 19:01
PO to typowy, znany z literatury, byt polityczny nakierowany na zdobycie władzy i czerpanie z niej korzyści.
W dodatku bezideowy i bezprogramowy. Nie takiej sprawy w której PO wypowiadałaby się jednomyślnie, tj.:
-aborcja
-in vitro
-podatki
-religia na maturze
-prywatyzacja w słuzbie zdrowia
-tarcza antyrakietowa
-karta praw podstawowych
itd w nieskończoność. Gratuluję wyborcom PO.
~Kris / 2008-01-07 00:03 / Tysiącznik na forum)
Masz rację - nie ma takiej sprawy, w której kilka milionów obywateli ma takie samo zdanie. Uważam to za wartość i za przejaw normalności. Normalni, wolni ludzie nie są nigdy w pełni racjonalni, ani w pełni jednomyślni.
Jedno zdanie ma tylko tłum. Ja, kiedy słyszę taki tłum, zaczynam się bać, nawet gdy skandują Credo in Unum Deum.
lif / 83.23.183.* / 2008-01-06 18:38
byłby czas aby biskupi przestali grzebać w pochwach kobiet.
hdhdyohit / 208.186.134.* / 2008-01-06 23:53
byłby czas, żeby kobiety za swoje ekstrawagancje same płaciły, zamiast grzebać w mojej kieszeni.
a co wolne / 83.23.183.* / 2008-01-06 18:37
spokojnie popieram Tuska i PO,wiedzą co robic.
marek19.53 / 83.24.5.* / 2008-01-06 20:28
Jak na razie to właśnie nie bardzo wiedzą co robić. Miotają się od hasła do hasła, od pomysłu do pomysłu (albo raczej braku).

Jeden z wodzów właśnie się wypowiedział - W PO nie występuje dyscyplina wypowiedzi, każdy może przedstawiać swoje poglądy a decyzję i tak podejmie rząd.
To dziwna logika - każdy członek rządu mówi co chce, a decyzje podejmuje rząd ?????

Nie dziwię się, że do dziś nie mamy nawet zarysu programu rządu lecz zlepek działań obliczonych wyłącznie na PR.
Odgrzewanie, po dwóch miesiącach rządzenia, klasycznych wyborczych problemów zastępczych wygląda na zasłonę dymną mającą odwrócić uwagę od istotnych problemów.

Może tak trzeba - i stąd poparcie ???
mykenik3 / 2008-01-06 18:33
Będzie krótko i na temat.
Taki z Tuska liberał, jak z koziej dupy trąba. I to wyjątkowo strachliwa.
Dziękuję Państwu.
marek19.53 / 83.24.5.* / 2008-01-06 16:56

Ewa Kopacz zapowiedziała, że refundacja zapłodnienia metodą in vitro może być brana pod uwagę, gdy w systemie ochrony zdrowia będą wystarczające środki



Błąd z założenia. Jeżeli będą wystarczające środki (a takie nie będą nigdy) to należy zwiększyć dostępność do nowych technik leczenia lub profilaktyki albo obniżyć składkę zdrowotną.
Ze względu na starzenie się społeczeństw, powtórzę się, środki wystarczające nie będą nigdy.

Niezależnie od poglądów etycznych, moralnych, politycznych czy jakichkolwiek innych należy sobie uświadomić rzecz podstawową:

" in vitro" nie można zaliczyć do ochrony zdrowia. To całkowicie sztuczna procedura nie mająca z leczeniem nic wspólnego.
taki se tam / 2008-01-06 17:33
In vitro to całkowicie sztuczna procedura ,nie mająca z leczeniem nic wspólnego mogąca uszczęśliwić wiele rodzin,którym brak potomstwa odbiera zmysły, a potem po wychowaniu "własnoręcznie ", doprowadza do spełnienia najskrytszych marzeń.
Lub do rozczarowań które występują nie tylko po zapłodnieniu "in vitro".
............................ / 89.76.131.* / 2008-01-06 23:54
A mnie może uszczęśliwi Bugatti Veyron w garażu. Może tak NFZ mi za niego zapłaci?

Najnowsze wpisy