Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Polska żywność jest szykanowana na rynkach Unii Europejskiej

Polska żywność jest szykanowana na rynkach Unii Europejskiej

Wyświetlaj:
xxxxxx519 / 81.161.206.* / 2015-06-18 06:58
a dziwicie się wyrobiliśmy sobie opinie złodziei i oszustów na świecie a kontrole to jest plus a nie minus przynajmniej poprawi się jakość produktów
moher1 / 79.191.148.* / 2015-06-17 21:30
unia może trwać tylko wtedy kiedy oni nas walą w rogi. jak my zaczynamy ich walić w rogi to już nie ma unii.
marek111213 / 185.45.52.* / 2015-06-17 14:40
trzeba zablokowac import skady - auta dla ciulaczy z weilkiej plyty ktore w dodatku rdzewieje po dwoch latach zrobic problem takiee same czechom jak oni nam ...jakies tam mikro panswto zawsze straci wiecej w konfrontacji. NIE KUPUJMY CZESKICH SMIECI!!!!
lol769 / 90.192.188.* / 2015-06-17 15:38
czeskie skody to calkiem solidne fury za tak nieduze pieniadze , wiecej placisz to masz lepsze i solidniejsze auto ale ta logika nie dotyczy polskiej zywnosci co jej jakosc jest nieprzewidywalna nawet dla producenta
niestety / 212.96.228.* / 2015-06-17 14:24
Ostatnio w związku z tym pokazują w TV na okrągło kilku wielkich rolników, co hodują świnie.Opowiadają ile to świń odstawiają.To propaganda. Większość świń pochodzi z Niemiec i innych krajów i dlatego takie niedobre kiełbasy.Przywożą nam zarożone mięso.?
niestety / 212.96.228.* / 2015-06-17 14:18
Należy dodać,że kilka lat temu pewna firma co ma znaną sieć sklepów wprowadziła do Polski również sklepy, które zaopatrują masarnie, cukiernie i piekarnie we wszelki chemikalia do produkcji.Oni trzepia kasę,a my musimy to jeść.Niestety
Były emigrant / 81.190.116.* / 2015-06-17 14:18
Ja chodzę do rzeźnika z psem ,kupuje 1-2 plasterki kiełbas i moj pies testuje ,jak zjada ze smakiem To te kiełbasę kupuje .ostatnie pol roku jem tylko dżemy i jaja bo testy wychodzą masakra.!
,
dlatego / 212.96.228.* / 2015-06-17 14:16
winę za smak polkich wędlin ponosi polityka, która doprowadziła do zamknięcia polskich ubojni,zostały tylko masarnie, które przerabiają niemiecki, duńskie i inne mrożone póltusze świńskie.Dlatego to niedobre jest.Unia załatwiła w ten sposób rolników polskich,aby nie mogli produkować i odstawiać zywca do ubojni.Dawniej przyjmowano w określony dzień tylgodnia od rolników indywidualnych nawet po 2-3 swinie.A teraz tylko od wielkich hodowców albo mrozone z zagranicy.I dlotego takie goowno jeśc musimy.
xer / 109.243.121.* / 2015-06-17 14:14
Wcale nie jest szykanowana tylko jest zwyczajnie bardzo złej jakości. Nawet nie trzeba czytać etykiet - przykładowo produkty firmy Tarczyński, miesiącami wiszą na stacjach benzynowych. Nawet nie są w lodówce a na etykietach mają wielomiesięczne terminy przydatności do spożycia.
Niedowiarkom polecam przeczytanie składu chemicznego - tak, tak! chemicznego, owych produktów. Smakują też jak proszek do prania.

Nie ma co się dziwić kontrolom. Inne kraje po prostu chronią własnych konsumentów przed zalewem chemii z Polski.
Stary rzeźnik / 81.190.116.* / 2015-06-17 14:12
Powiem tak!Polski producent to potrafi tak sp...ic Polska kiełbasę ,aby sie tylko nachapac ,ostatnio jadłem kabanosy tarczynski,odbijaly mi sie pol dnia no ale jak w skład wchodzi;oprócz miesa rozdrobnionego UPS! Ekstrakty zawierajace,gorczycę,selerserwatka ,błonnik pszenny,skrobia,substancje żelujace,alginian sodu,tłuszcz drobiowy ,tkanka łączna drobiowa hehee,cukier ,stabilizatory,celuloza!!!,octany sodu,cytryniany sodu,regulator kwasowosci,mleczan wapnia,wzmacniacz smaku,glutaminian monosodowy,przeciwutleniacze,kwas cytrynowy,izoaskorbianian sodu,barwnik,soję,glutenu orzechy jaja kuzwa ze ja jeszcze po tym żyje????.ja do kiełbasy 50 lat temu drobiowej dawałem;podgardle ,kury albo kaczki ,pieprz ,sól majeranek i inne zioła i nikomu sie nie odbijało .I jestem ZA,! Upier.....M polskich pseudo kiełbas i innych wynalazków.
fdegfdfg / 195.47.201.* / 2015-06-17 13:49
to powinny być kontrolowane 3 razy dziennie !!
I u nas też !!!
mięsożerca / 91.216.51.* / 2015-06-17 13:49
W tej branży nie dał bym polskim eksporterom żywności żadnych ulg ani sympatii dopóki koronnym argumentem nie będzie niepodważalna zdrowotność polskiej żywności. Występując bowiem w Parlamencie Europejskim nie ma bardziej koronnego argumentu dla zatkania wszystkich ust przeciwników. Z artykułu wynika, że stosowane bariery są obciążeniem biurokratycznym i finansowym dla polskich eksporterów ale nie powodują spadku eksportu co może oznaczać, że kontrole i badania jednak mają pozytywny dla nas rezultat. Jednocześnie jesteśmy krajem o jednym z najwyższych współczynników zachorowalności na raka, a po Polsce krążą już dowcipy o szpikowaniu produktów mięsnych i spożywczych wodą i najprzeróżniejszymi substytutami. Polskie środowisko ma opinię znacznie zanieczyszczonego, a hodowla i produkcja - brudnej. Weźmy się więc za solidną pracę u podstaw i bądźmy krytyczni wobec siebie. Taka postawa potrafi czynić cuda.
lot318 / 90.192.188.* / 2015-06-17 15:33
100/100- zdrowa polska zywnosc, srodowisko- woda i powietrze czyste a rzadko kto ma w kraju szanse osiagnac srednia zycia przecietna taka jak na zachodzie- czyzby Polacy mieli wadliwe DNA?
plomka8012 / 195.245.224.* / 2015-06-17 13:38
Halo - zdrowa bo Polska to MIT! Kto czyta etykiety ten wie - ile masła w maśle. Kurczaki z antybiotykami (w biedronce kupiłem to w trakcie gotowania pływały jak by były gazem nabite - prawie w całości na powierzchni wodu). Mięso - tacki z pampersami które ciągną wodę aby nie było widać jak bardzo jest naszprycowane. Wędliny - hmmm lepiej nie wiedzieć co tam jest - bo mięsa chyba jest najmniej. Parówki - na youtubie można obejrzeć filmy, świniaki całe z koścmi idą do przemiałowni do takiej masy dodaje się soję, przyprawy i mamy Polską zdrową!
crees / 83.9.211.* / 2015-06-17 13:59
Jest różnie, często jednak jest tak jak napisałeś.
Ale i tak polska żywność wypada w porównaniu z produktami z innych krajów dużo lepiej. Nie mówiąc o tym, że jest dużo smaczniejsza.
Normalnyyy / 81.190.116.* / 2015-06-17 14:32
Co ty mozesz wiedzieć ?pojedz na. Litwę i kup sobie tam kiełbasę ,to palce lizać ,,a nie ten pseudosyf nafaszerowany chemia ,dodatkami ,celuloza skrobia i ch....wie co jeszcze.
reginka1 / 84.205.14.* / 2015-06-17 13:25
Każdy kraj dba o swoje prawa i swoich obywateli. Tylko Polak potrafi napluć na swój kraj i wszystko co się dzieje w Polsce. Mieszkałam w Anglii i tam wszystkie narody trzymały się razem tylko Polacy kłócą się z sobą i narzekają.Anglicy często kupują w Polskim sklepie i chwała polskie produkty.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Emigrant 15 / 81.190.116.* / 2015-06-17 14:28
Mieszkam w UK. Juz 15 lat ,zawsze zachwalalem polskie produkty ,kiełbasy ,wódki ze takie super ze takie smaczne.Ostatni spotkałem sąsiada ktory mi powiedział ,ze te produkty to były dobre 5-7 lat temu ,a teraz on jada kiełbaski angielskie albo włoskie ,bo sa smaczniejsza i nie sa takie ciężkie,a z wódek to woli rosyjska ,bo i tańsze i lepszą.Chcąc nie chcąc przyznałem mu racje ,bo sam juz dawno przerzucilem sie na angielska szynkę ,ale nie te z Tesco czy Lidla.A na ogół robię sam kiełbasę drobiowa z indyka .Wiem co jem.
alicja1118 / 83.14.27.* / 2015-06-17 13:24
Przecież nasze wędliny są o tym samym smaku,,,,różnią się tylko ceną i kolorem
Krak550 / 94.254.144.* / 2015-06-17 13:20
Polska szynka albo beznadziejnie mokra albo sucha iwłóknista jak wiór. Sera żółty to glina bez smaku. Albo więc za granicę wysyłają lepsze jak za komuny albo faktycznie Czesi mają rację że nie chcą syfu z padliny ze solą drogową umytego z pleśni. My musimy to żreć
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy