Forum W wolnym czasieLifestyle

Polskie odkrycie zmienia światową paleontologię

Polskie odkrycie zmienia światową paleontologię

skomentuj
Wyświetlaj:
maestro 23 / 79.185.57.* / 2010-01-08 17:48
Olcio widzę że jesteś , lekko ograniczony . O paleontologii nie masz najmniejszego pojęcia ... ! Naukę tworzą ; badania , pomiary , wnioski , i wiele innych specyfikacji . Jeśli ta historia Cie tak wzrusza to sięgnij do odpowiedniej literatury , poszukaj informacji skąd coś się bierze , żyjemy w dobie internetu ! Dziwnym faktem dzięki właśnie naukowcom używasz całej gamy techniki codziennego użytku , chociaż ta akurat brnie w przyszłość ; )
Olcio / 83.4.184.* / 2010-01-09 14:00
Drogi Maestro 23 (czy aż tyle masz lat?) kto nie uznaje ewolucji twierdzeń ten zaczyna używać wiedzy jako narzędzia terroru i z góry patrzeć na każdego kto wyraża swe wątpliwości wobec doniosłości "naukowych odkryć".

Olcio na pewno jest nie lekko, ale mocno ograniczony jednak zrozumiał jedną rzecz: to co dzisiaj uważamy za świętą prawdę, która wprawia nas w pychę jutro może być wzgardzone przez kolejne odkrycia. Dotyczy to zarówno prawd naukowych jak i socjologicznych, historycznych czy jakichkolwiek innych.

Olcio więc krótko zilustruje co ma na myśli :-)

Kiedyś ziemia była centrum wszechświata i była płaska. Opierała się an 4 słoniach a te stały na super żółwiu. Był to pogląd głoszony przez najbardziej oświecone prehistoryczne umysły.
Słońce okrążało ziemię wschodząc i zachodząc.

Potem babilońscy uczeni odkryli 12 konstelacji zwanymi znakami Zodiaku. Niektórzy do dzisiaj wierzą w ich magiczną moc.
A tym samym czasie chińscy uczeni znali już około 300 konstelacji. Jakże "ograniczeni" wydawali się im Babilończycy!!!

Tales z Miletu uważał, że Ziemia jest płaskim, okrągłym dyskiem, pływającym po wielkim morzu.

Parę tysięcy lat później egipscy naukowcy wierzyli, że Wszechświat jest prostokątnym pudełkiem, dłuższym z północy na południe i płaską Ziemią leżącą na jego spodzie. Niebo było uformowane z ciała bogini Nut, która stała nad ziemią, wspierając się na łokciach i kolanach. Dookoła tego świata płynęła rzeka, po której płynęły żaglówki, a na nich Słońce, Księżyc i inne planety.

Potem była okrągła i krążyła wokół słońca
Nie była centrum wszechświata, ale stała się drobiną w Drodze Mlecznej, jedynej galaktyce tworzącej wszechświat. Ale okazało się, że galaktyk jest nieco więcej. Właściwie to jest ich więcej niż gwiazd w naszej galaktyce.

Jednym slowem teorii było mnóstwo. I tak też będzie dalej.

"Oświeceni" którzy ślepo wierzą nauce co pewien czas muszą aktualizować lub zupełnie zmieniać swe poglądy.Ale nie robią tego ze wstydem spowodowanym, że myśleli, że mają już całą układanką a okazało się, że mają mały puzelek. Po prostu zmieniają swe poglądy na nowe i dalej uważają się za "oświeconych".

Do niedawna wierzyliśmy, że główną siła spajającą wszechświat to siła grawitacji. Nawet Einstein w to wierzył, choć przeczuwal, że nie wszystko mu się zgadza. No cóż, zbliża się czas weryfikacji danych "naukowych". Czy uznamy się za malutkich ludzików, którzy wiedzą bardzo, bardzo niewiele? Wątpię! Uznamy się za niezwykle oświeconych i znowu będziemy rzucać na prawo i lewo twierdzenia, prawa, wzory i mówić, że jak ktoś się z nami nie zgadza jest nieco ograniczony. Jak może się niezgadzać skoro "wszechwiedząca" nauka mówi, że właśnie odkryła...

A tak w ogóle to Olcio jest dumny z polskich naukowców i życzy im, aby Wszechwiedzący pomagał i oświecal ich w trakcie ich żmudnej pracy!
Paweł S. / 85.221.173.* / 2010-01-08 17:42
To jest przykład na to, że można w życiu mieć szczęście, ale trzeba być na to przygotowanym merytorycznie ! To sukces na miarę Nobla !!!!! Wielkie słowa uznania i gratulacje. Ucieszyłby się mój profesor z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Olcio / 83.4.129.* / 2010-01-07 18:51
Jejku! Ślady dróżek zrobionych kopytkami sprzed 395 milionów lat! Jestem naprawdę bardzo wzruszony. Chyba zacznę płakać:-( :-(
Jakżesz te dróżki musiały walczyć i zmagać się z deszczami, powodziami, wiatrem niosącym piasek i kurz, z pokładami błota etc, aby zachować swój status dróżki udeptanej kopytkami i przetrwać te byle jakie 395mln!!!!
Poza tym moje wzruszenie dotyczy również precyzji określenia czasu, że mają one 395 a nie np 385 mln. No ale rozumiem, że pomylić się o 10 mln lat to byłby naprawdę prawdziwy OBCIACH!
Gratulacje!
Świetnie / 95.48.103.* / 2010-01-07 19:38
Idiota,polak w koncu do czegoś doszedł,a ty co?...
Olcio / 83.4.177.* / 2010-01-08 09:27
Te zwierzaki to naprawdę potrafiły robić trwałe drogi, nie to co nasi polscy budowlańcy. U nas to co roku muszą asfalt do dziur po zimie wlewać. A gdyby ich nie naprawiali przez 100 lat to w ogóle śladu by po tych drogach nie było.
A te zwierzaki? Patrzcie! 400 mln lat i dalej są!!!!!!!!
GeoBlue / 62.21.23.* / 2010-01-11 01:42
To jest bardzo poważna odkrycie i jak tylko będzie dobrze udokumentowane, to okaże się że pewna ważna część dziejów naszej planety dotyczy Gór Świętokrzyskich. Nie oznacza to jednak, że za kolejne 10 lat na Alasce czegoś nie znajdą.
Polacy nie pierwszy nie ostatni raz zabłysneli (np prof Michałowski w Egipicie, Strzelecki w Austarlii czy Malinowski).
skomentuj

Najnowsze wpisy