Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla LOT-u. Piechociński zapowiada działania

Pomoc dla LOT-u. Piechociński zapowiada działania

Wyświetlaj:
deck / 62.141.202.* / 2013-01-05 21:42
> Pod koniec grudnia Ministerstwo Skarbu
> przelało na konto LOT-u 400 milionów złotych

Ale czy przypadkiem przed przelewaniem z pustego w prozne aby zylo sie lepiej nie nalezalo najpierw przykladnie po putinowsku "powiesic za jaja" gosci, "dzieki" ktorym LOT dokladnie dwa lata temu kupil "najwiekszy w Europie samolot medyczny" (i w ogole chyba trzeci jakikolwiek w Europie)?

Chociaz pewnie juz dawno dostali kopa w gore, jak Aniol. Stroz Aniol. Znaczy, ten ciec Aniol.
szybkibill / 194.33.72.* / 2013-01-05 21:25
LOT musi latać. Czym zmykać z kraju w razie rozruchów? Na Florydę jest dość daleko, przez Rumunię pieszo nie da rady...
k aczordonald / 92.28.39.* / 2013-01-05 20:48
ja pracuje w Polsce na caly etat.
A co mnie panie Piechocinski ten LOT obchodzi ja za miesieczna pensje moge kupic POL biletu na samolot. PROSZE Z MOICH PODATKOW TEGO NIE RATOWAC , TAK SAMO ZAKLADOW FIATA.

sprzedajcie sobie DREAMLINERA, co go chlebem i sola witaliscie idioc i.
JanuszPOlikot / 2013-01-05 19:39 / Tysiącznik na forum
Ciekaw jestem co POrabiał w radzie nadzorczej LOTu pan "profesor" Bartoszewski...? Coś słabo pilnowali "chłopaki" naszego majatku narodowego
Pyclik / 2013-01-06 01:05 / Tysiącznik na forum
Proszę, proszę w nowym poście Wielkiego Autora, Wybitnego Prozaika forum MoneY, jest znowu PO, ale tylko jeden jedyny raz, co ma być zapewnie przestrogą dla Platformy, by lepiej starania Autora doceniała.
Ale jest także coś innego, bardziej interesującego:
dlaczego udział w radzie nadzorczej LOT jest wytykany tylko Panu Bartoszewskiemu, innych nazwisk Autor nie widzi, nie wytyka, choć ta rada to zapewne wiele osób.
Czyżby inni są niewinni?
A może to kumple od „trotylu” albo czegoś podobnego?
A może mają małe nosy, albo mikry wzrost albo bardzo lubią koty?
Dziwna i ciekawa sprawa!
2321323 / 90.156.121.* / 2013-01-05 18:55
Kiedy nareszcie tam w rządzie i parlamencie będą uczciwi fachowcy?

Jak firma szuka kandydatów, to ma takie a taki wymagania....

a tam? >>> byle kto może podejmować takie decyzje jak rozdawnictwo publicznych pieniędzy...
hiperrobociarz / 194.33.72.* / 2013-01-05 18:36
Jak to mawiał Ohucki w misiu- prawdziwe pieniadze zarabia się na wielkich słomianych inwestycjach. Temat aktualny a system powszechnie stosowany. stąd, kto jeszcze nie zajarzył, bankructwa firm wykonawczych, rozpadajace się w mig drogi, pasy startowe - mimo wpompowanych miliardów zeta. Stąd nie mówi się gawiedzi ile zostanie wykonane i z jakim efektem lecz ile wydadzą kasy o efektach milcząc.
xbxbcb / 94.231.236.* / 2013-01-05 18:12
Zabawa w zarządzanie za pieniądze podatników.
Jestem za tym żeby upadli, ludzie na pysk - może wtedy zmądrzeją ( jako wyborcy ).

Prezes i reszta kolesi co doprowadzili do zapaści:
- prezes zadowolony - pensje brał
- prezes zadowolony - odprawę pewnie dostał
- mysie pysie ( spółki, spółeczki, rady nadzorcze, zarządy, dyrektorzy do spraw niepotrzebnych ) - zadowolone kasę brały
- młody tusek - zadowolony kasę brał
- amerykanie - zadowoleni - sprzedali samoloty za ciężkie pieniądze, co dobiło LOT finansowo.

LOT leży i beczy - chce się powiedzieć nich padnie dobrze mu tak.

Alternatywy:
dać kasę z budzetu???
mysie pysie będą brały kasę dalej, rząd będzie miał nowe posadki i kasę do rozdania, amerykanie się znowu ucieszą bo ktoś za łapówę uzna że trza dokupić samolotów żeby zwiększyć konkurencyjność, ktoś film dla żony nakręci.

nie dać kasy???
mysie pysie dostaną kasę za prywatyzację, lot zostanie sprzedany za grosze amerykanom i się okaże że przynosi krociowe zyski bo ma nowe samoloty, lotniska itd ( pewnie wszystko budowane za dotacje UE, przez firmy mysi pysi ).

Tak czy śmak mysie pysie od koryta nie odchodzą, a podatnik sponsoruje.... zabawę w rządzenie.

Ot dziki kraj jak mawiał znany mysiu pysiu co w golfa gra w USA.

WNIOSEK: NIE MA ZNACZENIA CO ZROBIĄ, PODOBNIE JAK W PRZYPADKU WIĘKSZOŚCI PROBLEMÓW W TYM KRAJU.
kleks.P / 109.243.64.* / 2013-01-05 18:05
ludzie zaczynają robić w porcięta
kargo / 109.243.64.* / 2013-01-05 18:00
przyszedł gamoń i za rozdawanie się wziął. Też mam w planach podłączyć się do koryta bo za chwilę wszystko przetańczą
dzikidzik / 194.33.72.* / 2013-01-05 18:20
najważniejsze tak ściemniać i markować działania by przypadkiem nie wkurzyć Angeli bo wtedy nici z posadki w Brukseli.
Natter2 / 2013-01-05 17:51 / Tysiącznik na forum
LOT jako ważny przewożnik nie może upaść.Bankructwo wpedziłoby budżet w wielkie tarapaty.Co zrobić z samolotami? sprzedać za bezcen nawet te najnowsze .Lotniska wydzierżawić? Komu?Nie tylko nasze linie są deficytowe.Co pozostaje? Sprywatyzować ?
LSD / 89.74.130.* / 2013-01-05 18:34
LOT nie ma nic poza marką i personelem, więc proszę nie wprowadzać w błąd. Samoloty są w leasingu, biuro wynajmowane, itd. Oczywiście ma jeszce dlugi...
chcemy-wolnej-polski / 109.173.184.* / 2013-01-05 17:48
w tym kraju juz nawet wolny rynek nie funkcjonuje, mam linie lotnicze i niestety krajowy moloch ma dotacje za free a ja nie jestem w stanie z nim konkurowac, NO BO JAK DO JASNEJ CHOLERY? Kto was tam uczyl takiego ROZDAWNICTWA? KOMUNISCI CHYBA!!!!!!!!
kak88 / 194.33.72.* / 2013-01-05 17:51
tam gdzie pojawia się kasa tam powstają ciepłe krzesełka dla misiów-pysiów.
Pilsener / 2013-01-05 17:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zamiast wspierać polskie firmy dalej ładujcie kasę w LOT, Orlen, ZUS, NFZ... nie zapominajcie też o różnych elewarach i jego kilkuset spółkach i spółeczkach.

Ja bym te partyjne enklawy dawno zlikwidował a pieniądze przeznaczył na zmniejszenie podatków dla polskich firm.
pincio / 2013-01-05 17:16 / Bywalec forum
Podpowiem co zrobić. Pozwolić zbankrutować. Czas zacząć ponosić konsekwencję swoich działań, a nie hulać i swawolić i brak odpowiedzialności. A gdy się źle dzieje to wyciągać ręce po pomoc państwa. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz jak mówi przysłowie.

Najnowsze wpisy