Forum Polityka, aktualnościKraj

Pomoc dla rolników. Oto propozycja ministra w sprawie dopłat

Pomoc dla rolników. Oto propozycja ministra w sprawie dopłat

Wyświetlaj:
janek464 / 83.9.77.* / 2015-08-21 10:24
ostatnio mój znajomy miał na swoim polu gradobicie ,zgłosił do swojego ubezpieczyciela to przyjechali dopiero po 2 tygodniach cwaniaki a wiadomo roślina juz sie odrodziła i zregenerowała od tamtej pory a oni ten zastany stan do oceny szkody przyjęli cwaniaki - firmy ubezpieczeniowe nie mają skrupułów i maja za zadanie tylko zarobic dlatego lobbyng ubezpieczeniowy musiał nieźle zamieszać w kancelarii ministra rolnictwa
bookbis / 5.174.236.* / 2015-08-20 19:24
niech zaczna płacic skladki jak wszyscy i ubezpieczaja sie jak wszystkie podmioty , nie ma dawania z naszej kasy ,to nie wojna i nie jeszcze armadgedon ,byle zarcie sie sprowadzi i jakos przetrwamy
ciagle tylko zgarniaja i zgarniaja a zwykłemu czlowiekowi jak nie wypali to go jeszcze dogniataja do ziemi
Zbyszek316 / 83.20.34.* / 2015-08-22 09:01
Problem w tym że ubezpiecznie od suszy będzie wypłącone jeżeli państwo ogłosi stan suszy - w tym roku mimo wszystko nie zostało to ogłoszone - 83 rolników - tylu się ubezpieczyło, niestety nie otrzyma odszkodowania z ubezpieczalni - z banalnego powodu - formalnie susza nie została ogłoszona.
jacek960 / 178.189.241.* / 2015-08-20 12:42
"Rozwiązaniem mogłoby być przywrócenie ubezpieczeń pakietowych, uwzględniających różne zagrożenia." ale na to tez nie chca sie zgodzic. Dla nich jest najlepiej , jak sa nie ubezpieczeni a panstwo czyli my placimy za ich straty.
leonek_king / 94.154.24.* / 2015-08-20 10:42
a ja muszę mieć w firmie auto casco..... i nikt się nie pyta czy mnie stać czy nie. samochód firmowy.... a jak piorun pieprznie i jest przepięcie i popali maszyny to nikt mi dotacji nie da..... a jak są bardzo wysokie temperatury a później będzie padał deszcz i nie będą wykonywane elewację, z których żyję to dopłaci mi ktoś do "klęski" ??? A tak dla humoru to od suszy ubezpieczyło się 86 rolników w całej Polsce.... reszta zrezygnowała "bo drogo"...
Waniek / 2015-08-20 13:28 / Bywalec forum
A ustawa śmieciowa czy tez ustawa o pomocy dla gradobić i innych pokrzywdzonych co dostają 6 tyś a ceny w okolicy chleba skaczą z 2 zł do 8 -9 o tym jakoś nikt nie pisze tylko się rozpisują o rolnikach.
Waniek / 2015-08-20 13:24 / Bywalec forum
Nie ma klientów to jest drogo, a jak rząd dopłaca to jest kosmicznie drogo patrz program "developer na swoim". To samo jest z ubezpieczeniami gdzie jest wplątany rząd jest kosmicznie drogo!!!

Najnowsze wpisy