Forum Forum prawneCywilne

Pomocy...sklep internetowy=reklamacja=oplaty za transport

Pomocy...sklep internetowy=reklamacja=oplaty za transport

freesamen / 2008-06-15 21:42
Witam
Mam problem ktory mnie mocno nurtuje

Kupiłem sobie w marcu kuchenke mikrofalowa za posrednictwem allegro (sprzedawala firma).

odpoczątku trafilem na nieudany egzemplarz poniewaz mikrofalowka na początku nie grzała, mam gwarancję więc mogłem ją odesłac,
bolalo mnie tylko to ze skoro byla nowa to powinna byc dobra a tu mimo ze jej nie uzywalem to juz pojawiaja sie pierwsze koszty
mikrofalowka wazy 17 kg wiec za kuriera zaplacilem 50 zl ale jakos to przecierpialem, wstepnie firma ta poinformowala mnie ze zwroca tez mi na moj koszt ale sie wyklucilem co to ma byc i koszt powrotny pokryli.

teraz przez 3 miesiace chodzila spoko (marzec-czerwiec)
az znowu cos sie jej stalo (nie kreci sie talerz) i znowu bede pewnie musial ja odeslac.
Bardzo mi sie to nie usmiecha, aby znowu placic 50 zl za przesylke, skoro to nie byla moja wina (sama z siebie przestala dzialac) rano krecil sie talerz, a teraz jak chcialem odgrzac sobie pizze to juz sie nie krecil.
dodam ze mikrofalowka nie jest jakas "no name" tylko jest firmy Panasonic o wartosci 300 zl

i powiedzcie mi czy to rzeczywiscie ja musze oplacac koszt zwrotu? skoro mikrofalowka jest objeta gwarancja? skoro to sprzedaje sklep internetowy to chyba powinien sie z tym liczyc nie sądzicie? firma ma ta umowe z kurierem DHL (wszystko nia wysylaja), czyli moglbym im wyslac na ich koszt?
co by bylo jesli by odmowili czegos takiego?
to moge umotywowac to jakimis artykulami prawnymi?
bo nurtuje mnie to ze ona od poczatku byla jakas nie udana, i wtedy po pierwszym odeslaniu nie wymienili mi jej tylko cos tam naprawili, ale skoro teraz sie zepsula, to nie wiadomo kiedy znowu sie zepsuje, teraz to jeszcze i tak sie lapie na gwarancji 12-miesiecznej, ale patrzac na to perspektywistycznie jak tak dalej pojdzie to ona i po okresie gwarancji bedzie sie psula.

a specjalnie nie kupowalem byle jakiej za jakies 100 -150 zl tylko sobie pomyslalem to jest jeden zakup na wiele lat to mozna sie szarpnac i kupic raz a pozadnie aby sluzylo na wiele lat, to tu mi takie cos sie dzieje:(

Pomóżcie

Najnowsze wpisy