Forum Polityka, aktualnościKraj

Powódź pogrążyła producentów chmielu

Powódź pogrążyła producentów chmielu

Money.pl / 2010-07-04 00:20
Komentarze do wiadomości: Powódź pogrążyła producentów chmielu.
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2010-07-04 11:02 / Tysiącznik na forum
Browary nie płacą naszym rolnikom, ja nie piję ich piwa. Na chińskim chmielu piwo ma odór szamba.
ojro / 91.193.208.* / 2010-07-04 09:10

Rolnicy zajmujący się uprawą tego surowca są w trudnej sytuacji niezależnie od powodzi. Od trzech lat mają oni problemy ze sprzedażą swojego produktu. Browary nie są zainteresowane zakupem polskiego chmielu, a jeżeli znajduje się nabywca - to oferuje 3-4 złote za kilogram szyszek chmielowych, podczas gdy koszt produkcji wynosi nie mniej niż 12 złotych za kilogram

Czyli od lat uprawy chmielu przynoszą duże straty, skoro na jednym kilogramie rolnicy tracą co najmniej 8 złotych. Ciekaw jestem jak oni się utrzymują, skoro muszą ciągle dopłacać do tego interesu? A może tak się tylko mówi w mediach? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że ci rolnicy od 3 lat mają ciągłe straty.
Elendir / 2010-07-04 09:40 / Łowca czarownic
Zgadzam się.

Poza tym jeżeli zniszczyło im uprawy, tak że trzeba zaczynać od sadzonek, zniszczyło im infrastrukturę, to dlaczego nie mogą przestawić się na uprawę czegoś innego?
pirzmol / 77.253.49.* / 2010-07-04 00:20
Moze trzeba zrobic tak jak w Nikosiu?
Cło na zagraniczny chmiel, tak aby oplacalo sie kupowac krajowy po korzystnej dla plantatorow cenie :)
I doplaty wtedy nie beda potrzebne. Potrzeba nam w Polsce takiego Nikosia :)

Najnowsze wpisy