Forum Forum finansoweInne

Pozew przeciwko BRE Bankowi. Jaki będzie wyrok sądu?

Pozew przeciwko BRE Bankowi. Jaki będzie wyrok sądu?

Wyświetlaj:
pozwałemBank / 195.234.8.* / 2013-06-24 11:46
W przypadku spraw indywidualnych klientów (w tej samej sprawie-nabici w mbank) którzy pozwali mBank/Multibank (BRE Bank) już dawno zapadają wyroki na korzyść klientów. BRE Bank łamie prawo orzekają sądy. pozwalembank.
vlad / 195.225.250.* / 2013-06-21 07:25
niesamowite jak portale nie weryfikuje (albo byc moze zaierzone działanie) tego co pisza;
POROZUMIENIA nigdy nie było, a jezeli uwazaja inaczej to niech pokaza rzekome porozumienie podpisane przez przedstawicieli grupy;
podstawili jakis ludzi i powiedzieli - oto przedstawiciele (vide stare komunistyczne metody, pewnie prezes BRE dobrze pamieta tamte czasy i sposoby dzialania)
OMIJAM BRE, BANK KTÓRY OKRADA MNIE!
marecki277 / 193.164.255.* / 2013-06-20 10:27
cytat z wywiadu ze Sławomirem Lachowskim - byłym prezesem mBank:
"....Rozmawiamy o mBanku i o etyce. Nie możemy zapomnieć o tych biednych dziesięciu tysiącach ludzi, którzy się poczuli przez bank wykorzystani. To był chyba jeden z pierwszych pozwów zbiorowych w Polsce. Tych, którzy podpisali z bankiem złe umowy…
Umowy nie były złe. To wykorzystanie zapisu umownego dla jednostronnej korzyści banku było złe, bo wynikało z chciwości. Pierwotnie zapis umowy mówił, że bank ustala stopę wewnętrzną, która była stopą referencyjną. Świat się zmienił, nowe kredyty były udzielane na innych warunkach, rolę stopy wewnętrznej jako referencyjnej przejął rynkowy LIBOR. Dopóki byłem w BRE Banku, nie było wątpliwości, że stopa banku i LIBOR są tożsame... Obowiązywała zasada, że traktujemy wszystkich tak samo, że nie wykorzystujemy silniejszej pozycji, jaką z reguły mają banki, nawet jeżeli nie ma tego literalnie w umowach.
I nie byłoby problemu, gdyby kryzys na rynkach finansowych nie spowodował, że banki traciły źródła przychodów. Wtedy zwyciężyła u moich następców pokusa, żeby sięgnąć do zapisu o stopie wewnętrznej. Nawet gdyby to było prawnie dopuszczalne, to stanowi złamanie zasady, że wszystkich klientów traktujemy tak samo dobrze, nie mówiąc o tym, że zysk nie jest najważniejszy, liczy się również sposób jego realizacji. Nawet jeśli to dotyczy relatywnie niewielkiej liczby klientów, to przywództwo przez wartości zobowiązuje."..
wiecej tu: http://m.onet.pl/styl-zycia/facet,1h6rd
mareck277 / 193.164.255.* / 2013-06-20 10:06
Oby tylko sędzia miał jaja i horor i nie dał się zwieść na manowce, bo nuż będą chcieli go przekupić.....obniżkami opłat za kartę? ;)
nabity / 81.219.34.* / 2013-06-20 09:16

Już ponad rok temu bank podpisał porozumienie z reprezentacją klientów posiadających kredyty hipoteczne starego portfela. Jego efektem jest wspólnie opracowana oferta obniżenia miesięcznych rat kredytu i zmian w sposobie ustalania jego oprocentowania

Przecież to nie z dobroci serca zachęcacie do podpisywania aneksów na ustalenie nowych warunków oprocentowania, tylko dlatego aby móc już legalnie okradać klientów. Jak do tej pory ta wasza taktyka kłamania tak długo, aż ludzie w to uwierzą się nie sprawdza, a czas nieubłagalnie biegnie i wyrok w 1 instancji tuż tuż....
Ciekawski2 / 89.67.17.* / 2013-06-20 07:52
Ale Ci rzecznicy to kłamliwe bestie. No cóż brak honoru jest im dobrze wynagradzany. A może nie. Może oni po prostu się nisko cenią.
Ciekawe czy po zamknięciu sprawy nie wyjdą fakty dotyczące "uzgadniania oferty z klientami", które będą świadczyć o przebiegłości banku.
Myślę, że ponieważ mówi się cały czas o BRE, to BRE postanowiło zmienić nazwę.
Luks172 / 209.239.82.* / 2013-06-20 03:23
W Irlandii teraz w kazdym banku umowy rodem z mBanku 2006. Banki ustalaja sobie oprocentowanie jak chca i stalo sie to norma. Tylko ze w IE nie ma konkurencji miedzy bankami a jak jeden wprowadza oplaty to 2-3 pozostale robia to samo. Tak to jest jak nie ma wielu bankow.
TestowyM / 193.105.221.* / 2013-06-19 22:26
Najważniejsze, że większości "zwykłych śmiertelników" zapadło w pamięć hasło "nabici w mBank".
Tego najlepszy PR ani sponsorowane artykuły przez kilka lat nie wymażą. Choć dokładnie nie śledziłem sporu, w życiu nie wziałbym w tym banku kredytu...
Polak__ / 83.24.217.* / 2013-06-19 20:57
Właściciele banku i kluczowi urzędnicy tego dzikiego kraju należą do tej samej organizacji zwanej masonerią, więc jak jeden ma karać drugiego?
mirkie / 178.73.0.* / 2013-06-19 20:18
artykuł mi tu śmierdzi stronnictwem wobec banku
ma1975 / 46.112.151.* / 2013-06-19 19:34
Tak dokładnie było propozycje Banku raczej śmieszne były, a 4000 tyś które zgodziło się na obniżki to ci którzy się przestraszyli, bo wcześniej Bank wykończył ich ubezpieczeniami niskiego wkładu do których wyłudzenia pozmieniał sobie regulaminy!!!!!Do dziś mam e-maile od bankozaura które miały na celu wprowadzić klienta w BŁĄD żeby nie zdążył z dowodami które uratują mu skórę!!!Nie wspominając o tym ze Bank nie potrafił wytłumaczyć jakim to sposobem doszedł do swoich genialnych wyliczeń:) Media i gazety w międzyczasie opowiadały jacy to klienci źli a Bank biedny chce się porozumieć.... tak to dlaczego co miesiąc kroi mnie na 1000 pln!!! 4000 tyś to nie tak sporo jeżeli sprawdzi się ze kredytów w 2006 roku było przeszło 20 tyś!!!!
Kalkulon / 212.77.105.* / 2013-06-19 18:57
Jakby to ujal Joker : ich tak zwana propozycja ugody to jawna kpina.

Warunki gorsze niz jakbym wszedl z ulicy do ich "kiosku". A obnizki o symboliczne 0.1%, podczas gdy w rozprawie walczymy o srednio 20 razy wiecej.
fdas / 93.154.135.* / 2013-06-19 18:21
ale mbank to porażka nie od dziś to wiemy. mogą sobie szukać nowych dzieciaków bo do nich skierowane są oferty. oni wiele pieniędzy nie mają.
kibic / 192.198.151.* / 2013-06-19 15:29
powodzenia w walce z banksterami
pawel295 / 87.99.111.* / 2013-06-19 17:00
mBank w tej sprawie stosuje PR zagrania, a tak naprawdę tych klientów nabił w butelkę co wkrótce mam nadzieję sąd potwierdzi. mbank na zewnątrz ładnie to wszystko opowiada i przedstawia opinii publicznej, a w korespondencji z nabitymi klientami występuje z pozycji siły i nie wysuwa żadnych konstruktywnych rozwiązań.
Naprawdę uważajcie na mBank.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: