Forum Forum pracyDokumenty

Praca doradcy w Aviva Comercial Union

Praca doradcy w Aviva Comercial Union

nowaGG / 95.40.47.* / 2009-09-13 23:49
Witam i zapraszam do komentowania tego jak wygląda współpraca z CU, ponieważ dostałam propozycję współpracy na własny rachunek z ta firmą i nie wiem do końca jak ona będzie wyglądała>czy klient na telefon,do domu czy jako akwizycja?Mój menager nie udziela mi wystarczających odpowiedzi:(
Wyświetlaj:
Młody Agent 23 lata / 78.11.246.* / 2016-02-06 02:09
Jestem młodym agentem ze stażem od listopada 2015 roku i powiem wam że jestem bardzo zadowolony ze standardów i narzędzi jakie oferuje Aviva. Wypłata za listopad i grudzień wyniosła ponad 10 tyś. osoby które naprawdę są zainteresowane pracą to chętnie im pomogę oraz nawet udostępnię do wglądu swoje rachunki za ten krótki okres żeby niedowiarkom udowodnić że zarobić się da. Oczywiście do pracy nie nadaje się każdy, ponieważ w tym zawodzie musisz się wykazać otwartością i łatwym nawiązywaniem kontaktów z drugą osobą. Dla osób które nie mają z tym problemu, lubią pracować wedle swoich godzić praca naprawdę się spodoba. Co do samych klientów gdzie można ich szukać na początku to ja od razu zacząłem od znajomych, lekarzy do których chodzę. Z jednej polisy lekarza można nawet mieć już konkretną prowizję która spokojnie przekracza 3000 brutto. Osoby które mają więcej pytań zapraszam do kontaktu wardecki.piotr@aviva.com.pl lub pod numerem 791...292....995


Zachęcam wszystkich do przychodzenia do oddziału na ul. Inflanckiej 4a. Możecie zobaczyć jak wygląda praca, jaka jest atmosfera, zawsze jest jakiś agent bądź manager który chętnie z wami porozmawia. Jeszcze raz zapraszam do kontaktu chętnie pomogę, bo wiem jak mi trudno było się samemu odnaleźć :)
Ddddddd / 188.146.250.* / 2013-10-22 17:46
Witam mam wielki problem. Jestem praktykantem w avivie od kilku tygodni. Podpisalam prekontrakt lecz chciałabym zrezygnować przed podjęciem szkoleniallecz boję się czy nie obowiązuje mnie jakas kara rozwiązania kontraktu. Jeśli ktoś był w takiej sytuacji to proszę o informacje.
Piotr644 / 159.205.48.* / 2012-10-10 21:52
No ja jestem w podobnym przypadku, jeśli możesz podaj maila bo chcę zebrać jak najwięcej osób, którym przyszło płacić za "nienależną prowizje" po moim odejściu z pracy kilka osób porezygnowało i przysyłają pisma z groźbami... Jeśli zgłoszą to do sądu to trzeba to nagłośnic w mediach... Zastanawiam się czy nie wytoczyć im samemu sprawy cywilnej, muszę tylko poradzić się dobrego radcy prawnego
Zajcuuu / 2013-10-23 13:24
To może tak, ja pracuję jako doradca już prawie pół roku. Praca ciężka nie ma się co oszukiwać, szczególnie jeśli jesteś osobą młodą jak ja. Jest ciężko na początku zdobyć jakąś bazę jesli chodzi o kontakty, natomiast ciężka praca się opłaca. Fakt faktem, zmotywować się trzeba samemu, bez ustalenia sobię jakiegoś celu czy jakiegoś grafiku pracy, schematu, zginiesz w tej pracy. Bo tu nikt po tyłku nie klepie, managerowie bardzo pomagają, ale nikt pracy za Ciebie nie odwali i klientów Ci nie znajdzie. Jeśli chodzi o zarobki myślę że lepszej pracy dla kogoś ambitnego w młodym wieku się nie znajdzie, na pewno nie z takimi zarobkami. Wszystko wiadomo zależy od wskaźników, prowizja fakt uroczniona, jesli polisa upadnie w wykazanym czasie ( bodajże 3 msc? nie wiem bo jeszcze mi nie upadla zadna) wiadomo kase trzeba oddac. Prowizja jednorazowa to wiadomo jak sie wylicza no i potem w zależności na co ubezp, procent od reszty przez kolejne lata. Ja jestem bardzo zadowolona z tej pracy. A jesli chodzi o zakladanie dzialanosci, to duzo ludzi sie boi a nie ma czego. Dzaialnosc zakladasz online, ja place mniejszy zus wiec 300 zl + 100 na ksiegowa. Czyli - 400 od wyplaty i niczym wiecej sie nie martwie. Jesli rezygnujesz zamykasz dzialanosc online, tak jak ja otworzyles. NIe widze tu nic porazajacego. Pozdrawiam
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 11:27
Nie można zamknąć działalności online. Wszystko co piszesz to jakiś bełkot. 300,00 ZUS co za bzdury. Pozdrawiam
pidbul / 89.79.196.* / 2014-05-13 23:10
Chyba za bardzo koloryzujesz, ZUS to koszt 470 zl miesiecznie przez dwa lata, po dwóch latach ok 1200 zł miesięcznie. Prowizje oddajesz nawet gdy polisa upadnie w 12 miesiacu, oddajesz calosc.
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 12:18
Oddajesz też swoją prowizję i premie jeśli nie podpiszą z Tobą umowy agencyjnej. W moim przypadku 3000,00.
ja499 / 86.63.70.* / 2013-08-08 11:35
I co wynikło z tej sprawy? Podobna sytuacja...
goodmann / 89.72.238.* / 2012-12-18 18:15
Radź się radź, przyjacielu... :) Dziwi mnie WASZE podejście do tematu zwrotu prowizji, gdyż z tego co wiem ZAWSZE mówi się o tym, że prowizja jest uroczniona. To tak jakby z pracodawcą na etacie się umówić, że zamiast co miesiąc przelewać wypłatę w styczniu zrobi to raz za 12 miesięcy, zamiast 2000 zł wypłaci 24000 zł i wszyscy są qrna ździwieni, że jak po miesiącu się odejdzie to pracodawca chce SWOJE pieniądze.
LUDZIE obudźcie się, pieniądze są urocznione i trzeba oddać co nie WASZE po upadku polisy!!!
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 10:59
Prowizja w ubezpieczeniach na życie dla młodych nie jest uroczniona jak dostałam połowę połowa miała być wypłacona w drugim roku ale dostanie ją kierownik bo nie podpisali ze mną umowy agencyjnej. Uwaga na oszustów.
mdj319 / 46.204.18.* / 2013-04-05 20:20
No moj drogi, jesli Klient wplaci 10 skladek tj np 2000zl i zrezygnuje to nic Aviva nie oddaje(3 lata) .Agent wykonal prace min 2 razy jechal do Klienta i kilka telefonow wykonal i Lacznie wydal 200zl na tego Klienta to po 10 mies Aviva wszystko mu zabiera do zlotowki i cale 2000zostaje w Avivie.To jest skandal ,Agent finansuje firme!!!
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 11:50
Tak jest to nadaje się do prokuratury. Po prostu oszustwo.
piotr644 / 77.254.99.* / 2013-01-09 08:05
Widzisz a mnie nie dziwi podejście do tematu, bo człowieku pomyśl o tym zę nie zwolniłem się po miesiącu podpisania umowy, zwolniłem się dużo później niż po miesiącu, i to zę firma wprowadziła 24-miesięczną odpowidzialność za klienta to jest złodziejstwo, bo jak zabierają prowizję to firma się tylko wzbogaca, gdzie zapłata za mój czas, za moje paliwo? dam tu przykład, spisuję polisę za skłądkę ok 200 zł przypuśćmy że dostanę za tą polisę urocznienie ok 900 zł. po 10 miesiącach klient mi rezygnuje i nie dość że wpłacił do biura 2 tys zł to jeszcze firma zabiera mi te 900 i ja nie mam nic a firma ma prawie 3 tys, jaka tu sprawiedliwość, oni palcem nie tkneli oprócz wypisania polisy a ja jeździłęm kilka razy bo uczą że najpierw oferta później polisa itd. człowieku ocknij się co piszesz, śmiem twierdzić że goodman to jakiś manager lub wyżej. Wiem że pojawiali się ludzie którzy kombinowali że spisali kilka umów i odeszli ale ja do nich nie należałem, ja podchodziłem do sprawy uczciwie, szkoda że firma tak nie podchodzi.
Kris994 / 109.173.210.* / 2015-12-22 13:59
Oj oj widzę ,że większość osób tu piszących nigdy nie powinni uzyskać zgody i wpisu KNF.Nie znacie podstawowych np: pojęć ryzyko ubezpieczeniowe, rezerwy matematyczne i wiele innych. Chcę podkreślić,iż firmy ubezpieczeniowe nie tylko wystawiają polisy. Cóź jak widzę tu większość to i ludzie nie znający rynku nie tylko ubezpieczeniowego ale i rynku kapitałowego i gospodarczego.
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 12:05
I nie znacie pojęcia potrzeby na swój biznes. Biznes dyrektora i menadżera zbudowany rękoma młodego agenta, który zrezygnował i wziąłeś cześć jego prowizji w moim przypodku 3000,00, albo nie podpiszesz z frajerem umowy agencyjnej i znów weźmiesz darmowe 3000,00. Uwaga na nieuczciwych dyrektorów i managerów. Mentor to zazwyczaj dobry człowiek i dobry agent. Menadżer który nie chce Cię zabrać Twojej prowizji po kilku dniach powie, że nie będzie z Tobą współpracował. Uwaga na oszustów menadżerowie. Dyrektor oszustów powie Ci że jeszcze da ci szansę a na myśli będzie miał pozyskaj jeszcze klientów, a więcej Twojej prowizji zgrane.
bobo333333 / 83.26.17.* / 2012-03-02 18:09
Z daleka do tego!!!! Najpierw trafiasz do tzw. menadżera czyli naganiacza frajerów. Opowiada ci ile to można zarobić i jaka to super praca.
Potem robisz miesięczne szkolenie bez pieniędzy - wciskają ci kit, że to twoja inwestycja. Potem podpisujesz umowę i zaczynasz szukać klientów. Czyli żebrasz po znajomych i wydzwaniasz po domach aby ktoś się chciał spotkać. I tak mija kilka miesięcy a ty dalej bez wypłaty. W końcu ubezpieczasz kilku znajomych i siebie, bo menadżer-naganiacz cię ciśnie. W końcu wyrzucają cię i zabierają klientów. W ten sposób minęło pół roku a ty nawet nie zarobiłeś na koszty - zwrot za szkolenie, telefony, dojazdy itp.
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 12:16
Dostałam fakturę dochodową na 7000,00 za rok pracy -200 dla kierownika niewiadomo za co,-2500 zgodnie z zasadami wynagrodzenia miało być wypłacone w 18 miesiącu, ale nie podpisali ze mną umowy agencyjnej więc 2500 dostanie kierownik tak jak 1800 prowizji za realizację planu. Na konto za rok pracy dostałam 4000,00. Kierownik Ci nie pomaga, ale 3000,00 zgarnia za Ciebie. Biznes się kręci dla niego. Ilu agentów niedoszlych agentów tak oszukani?
goodmann / 89.72.238.* / 2012-12-18 18:25
Pięknie to wszystko opisałeś... z jednym wyjątkiem, nie napisałeś, że nie nadajesz się kompletnie do sprzedaży!!!
Po tym co opisałeś wnioskuję, że przelewasz swoją frustrację związaną z tym, że jesteś sprzedażowym nieudacznikiem na innych. Oczywiście, że inni są winni, że nikt od Ciebie nie chciał kupić, bo Ty zapewne jesteś idealny, a wokół sami frajerzy :)
Pokory mój przyjacielu życzę i spojrzenia w głąb siebie. Zacznij siebie obwiniać zarówno za sukcesy jak i za porażki. Wtedy wyciągniesz wnioski, i będziesz bogatszy, ale... cóż ja mogę o tym wiedzieć... przecież jestem tylko "managerem naciągaczem" (podobnie jak Twój) Pozdrawiam
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 11:07
Jak chcą zgarnąć Twoją prowizję to mówią że nie nadajesz się do sprzedaży, a To potrafi każdy głupi. Klientów szukasz w internecie, jedziesz na spotkanie i rozmawiasz do czego tu się nadawać? Gadki typu wspaniała firma i dajemy wszystko zachowaj dla frajerów, których chcesz okraść. Jakie to udostępniają piękne biuro do którego nigdy nie przyszedł żaden klient tak było u mnie. Wsadź św w budy te biuro i twoich 200 bezwartosciowych kontaktów do niby klientów. Uwaga Aviva oszukuje młodych agentów.
ozyrys15 / 176.107.117.* / 2012-08-07 07:51
To święta prawda 1005 zgadzam się , ja miałem dokładnie tak samo w Przemyślu .
serygwe4he4 / 217.153.168.* / 2012-02-20 20:24
Trzeba rok odpowiadać za polisę prowizją jeżeli klient nie wpłaci 12 składki prowizję trzeba zwrócić prowizje niby wysokie ale ryzyko jeszcze większe
drrttg / 217.153.168.* / 2012-02-20 20:23
Trzeba rok odpowiadać za polisę prowizją jeżeli klient nie wpłaci 12 składki prowizję trzeba zwrócić prowizje niby wysokie ale ryzyko jeszcze większe
uiyt87t7 / 217.153.168.* / 2012-03-04 16:01
poprawka 24 miesiące odpowiada się za polisęb prowizją
kopakobana / 91.224.193.* / 2012-02-14 16:56
byłsm na rozmowie w tej firmie i to jest zwykłe naciąganie ludzi.
najpierw rozmowa kwalifikacyjna (wstępna), po niej wypełnia się test, następnie kolejny test.
Po zaliczeniu obydwu testów, firma podpisuje z Tobą tzw. pre-kontrakt tzn. umowę, że zaczynasz u nich szkolenie na doradcę. Oczywiście ten pre-kontrakt jest nie płatny. W tym czasie uczą jak rozmawiać z Klientem, itp. ten czas szkolenia trwa ok 3 m-c. Dopiero po tych 3 m-c. zakładasz własną działalność, dostajesz ulotki, jakieś foldery i zbierasz nowych klientów dla firmy
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 11:14
Ludzi nie oszukujesz w tych czasach każdy jest uczulony na oszustów. Dyrektor , menadżer będzie z Ciebie wyciągał każdy grosz ile się da. Ludzie bez żadnych skrupułów, a po roku powiedzieli mi że nie podpisują ze mną umowy w związku z czym przejęli cześć mojej prowizji 4000. Kolega odszedł wcześniej na etat bardzo byli zadowoleni.
doradca_konto_pl / 2012-02-16 16:35
.. bo bardziej uczciwe było by dawanie pensji za nic?
ja uważam, że im trudniej zostać doradcą lub agentem, tym lepiej dla klientów..

pozdrawiam
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 11:37
No tak... tak jak robisz to Ty zgarniajac prowizję młodego agenta, który doszedł lub z którym nie pidpisales umowy agencyjnej. Pieniądze za darmo. Ile to będzie rocznie 10 czy 20000 z frajerów? Nie macie żadnych skrupułów. Biznes to biznes co nie? Trzeba patrzeć na swoje? Uwaga oszuści!!!
doradca 53 / 37.47.15.* / 2016-05-15 11:36
Menadzer bez skrupułów, dyrektor to samo. Agent nie ma do kogo się zwrócić o pomoc. Oszustwo nie tylko młodych agentów ale przejmowanie portfela polis od doradców ze stażem15 letnim. Taki doradca nie ma możliwości dochodzenia swoich praw/ chciałam wam uzmysłowić,że dyrektor może z wami rozwiązać umowę agencyjną w każdym momencie/ W taki sposób pozbywa się niewygodnych doradców. W tej firmie panuje wazelina aż do bólu.
goodmann / 89.72.238.* / 2012-12-18 18:27
Dziękuję, choć jedna osoba mądrze pisze, pozdrawiam serdecznie
nt1967 / 79.162.75.* / 2011-07-16 23:34
Pracuję prawie trzeci rok w Avivie i naprawdę sobie chwalę. Mam ponad 40 lat i nigdy nie pracowałem "na etat". Praca "na własny" rachunek w korporacji jest nieporównywalnie mniej ryzykowna niż tradycyjne prowadzenie działalności.
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-10-25 22:11
Do walek29
Nie ma co się chwalić takimi prowizjami. Zamiast zniechęcać ludzi może lepiej się zastanowić jak dobrym byłeś agentem.
nazwa użytkownika / 87.206.32.* / 2010-02-10 18:37
To jest straszne co ludzie to piszą hehehe Dlaczego ubezpieczenia to "wciskanie"? Czy jak sprzedaję Pan tv w skepie rtv to też mi wciska, widzę przecież jakie ma produkty, jakie ceny itp A nie narzekam że ma prowizje od sprzedaży :) bo czemu nie? każdy na kimś zarabia! od sprzedawców chleba, po kina i restauracje! Ja jestem agentem w Avivie już prawie rok i jeszcze żaden klient nie mówił ,że coś mu wciskam :) Na całym świecie ludzie się ubezpieczaja tylko w Polsce czekają na zus i wygraną w jednorękich bandytach heheh albo na lotto!!
futuretrade / 89.78.214.* / 2012-08-30 23:43
Czu umowę w Avivie podpisać trzeba na wyłaczność??
zorientowany w rynku / 83.29.78.* / 2010-02-20 16:59
Moj drogi agencie chyba nie znasz ouw bo uwazasz,ze sprzedajesz dobry produkt.Zastanow sie dobrze,bo klienci predzej czy pozniej dopadna ciebie.OWU twojej firmy sa napisane z naruszeniem kodeksu Cywilnego moze o tym nie wiesz.Te komentarze maja duza racji produkty CU sa poprostu slabe.Przeczytaj informacje w jaki skandal byl zamieszany Commercjal w 1986 w Angli ile osob zostalo oszukanych ,to nie nowosc .Kolejny raz sprzedana firma AVIVIE wczesniej CGNU..SPYTAJ KTO JA REASEKURUJE.. Pozatym jaki ma rating ,jak sie plasuje na Swiecie.W USA I CANADZIE sprzedli spolki dawno kwestia caasu i nasza sploke psrzedadza.
lezdrub@interia.pl / 79.185.107.* / 2010-02-10 18:51
Bo narazie nie wiedza klienci jakie sa rezultaty tych umów.
Po trzech latach sie dopiero dowiedzą w przypadku Nowej Perspektywy.
Ale ciebie już w Aviva nie bedzie, bo tam jest bardzo duża rotacja agentów.
Zostaje jeden na 25 zaczynajacych ta pracę.
Obecnie w Aviva jest około 2 tys agentów a ostani maja numery agencyjne ponad 50 tys.

Zapytaj się co sie stało z pozostałymi.

Czy znasz taka firmę aby była tak duza rotacja pracowników???
ktos1977 / 89.72.238.* / 2012-12-18 18:30
Tak, każda firma ubezpieczeniowa, zepterowa, odkurzaczowa, wymieniać dalej?
juryga / 188.33.36.* / 2011-06-05 22:26
odradzam wspolprace z ta firma a zwlaszcza na stanowisku managera assesment ktory przeprowadza jakas firma zew tzn pan ze szpara w zebach i jaka monstrualna grubaska to jakas farsa... nie ma to jak etat a nie oszukiwanie ludzi ...
eme / 83.22.16.* / 2010-02-10 19:56
lezdrub oczywiscie za tak. Najwieksza rotacja jest w Generali i w Axa, biora co popadnie, tak jak i ciebie zwerbowali:)
robotobo / 83.28.145.* / 2010-08-04 15:03
Biorą co popadnie, bo nie ma chętnych do takiej "pracy" a ci co przychodzą, chyba się wcześniej nie dowiedzieli, jak praca wygląda. Tzw. Menadżerowie, to zwykli naciągacze, którzy wciskają ciemnotę, że można zarobić wielkie pieniądze. Większość nowych agentów ma głodowy dochód. A sama praca to zwykła żebranina, czyli dzwonienie po domach i pytanie czy ktoś nie chce się ubezpieczyć - kilkaset razy słyszysz, nie i masz dość. Na dodatek menadżer nic nie robi tylko ciągle cie pogania i poniża, że nic nie robisz. To cwaniacy. Siedzą cały dzień na stołku i za nic biorą pieniądza a ty haruj na nich.
rebe / 89.78.214.* / 2012-08-30 23:49
Nie jestem agentem, ale jeśli ktoś jest takim kretynem i daje się naciągnac na teksty o wielkim szmalu to jest jego problem a nie firmy. Nie podpisujesz umowy z menago tylko z firmą więc jak on Cię niby ma poganiać??
Piotr644 / 159.205.48.* / 2012-10-10 21:17
Nie przeżyłeś tego to się nie wypowiadaj, menager też jest odpowiednio szkolony aby nie dać przeczytać całej umowy agentowi i stoi nad głową i pospiesz i ciągle tylko mówi że trzeba szybko podpisać bo zaraz będzie kurier i musi dzisiaj zabrać tą umowę i takie tam, a po drugie można byłoby zrobić na tym fajną kase tylko nie na takich warunkach, nie na tym ze jak ktoś Ci zrezygnuje to oddajesz w 100 procentach...
poirytowany głupota ludzką / 89.72.238.* / 2012-12-18 18:34
Bzdury chłopie piszesz, a zapytałeś czy możesz wziąć do domu umowę i przeczytać? pewnie nie! A jeśli zapytałeś i nie miałeś możliwości (bo ktoś jest tak szkolony) to dlaczego podpisałeś?
Jesteś frajerem, ot co... do magazynu napierniczać za 1200 pewne!!!
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 16:33
Wolę być uczciwym frajerem i zarabiać uczciwie 1000 niż zerowac na frajerach, którym mydlisz oczy prowizją za 1 polisę 900. Bądź pewny przyjdzie Ci beknać za te oszustwa. Ubezpieczenia to nie jest praca . Praca jest jak się coś wyprodukuje ale ty o tym nie wiesz bo za miesiąc jedziesz z resztą cwaniaków na Maltę i w zupie przez to ci się przewraca. Mamusia Cię utrzymuje, nie masz rodziny nie masz nic ale inwestujesz w ubezpieczenie i nazywaz się finalistą bo grasz na giełdzie, a to zwykły hazard. Baran
OPAMIĘTAŁAM SIĘ / 89.72.19.* / 2010-11-17 12:56
zgadzam się całkowicie! to samo przerabiałam . Mało tego każdemu robią sprawy w prokuraturze tak jak mojej koleżance gdyż robiła "lewe" polisy. A co miała robić jak sprzedac trzeba było 3 tyś składki urocznionej żeby dostać 2,5 tys?( czyli ze 3-4 polisy). Wiadomo ilu chętnych jest w polsce na ubezpieczenia. I ma dziewczyna problem druga zresztą też . Ja osobiście sprzedawałam jakoś ale ten stres :"a jak nie sprzedam to nie zapłacę za mieszkanie i za resztę"i co wtedy? i tak w kółko:/na nas 10 -ro zarobiłam tylko ja i jeden chłopak ale był jeden miesiąc gdzie nic nie wzięłam i weż się utrzymaj!!!Nie polecam do dziś nie opłaciłam ZUS bo z czego???mam ciągle pisam do domu że rozlicz PIT taki i taki że trzeba to i tamto . Ciągnie się za mną ta AVIVA juz pół roku ! Mam ich dość!I do tego ta "cudowna atmosfera" wyjazdy i motywacja oh jak cudownie !wszystko żeby sprzedawać!ubezpieczyć swoją rodzinę i do widzenia , następny!
gadzina / 77.112.229.* / 2013-05-21 00:03
a ja mam polise w AVIVIE juz 6 lat nie wiem co bedzie po mojej smierci ale mam nadzieje ze corka nie zostanie z niczym. Maz tez ma ale ze wzgledow ekonomicznych zrezygnowal i inie dosc ze dostal ladne pare grosza to jeszcze zalozyl inna tansza ale ma.Gdym miala odlozyc w skarpete to nie ma szans i tak nie dam rady a tutaj mam obowiazek i tego sie trzymam. Dostalam rowniez propozycje wspolpracy od swojego agenta ale po tym co przeczytalam grubo sie zastanawiam;wprawdzie mam stala prace ale kokosow nie zbijam .
Martwi mnie tylko ta dzialalnosc a le z doswiadzenia wiem ze przy kazdej trzeba miec kase na oplaty z 6miesiecznym wyprzedzeniem bo kazdu interes trzba rozkrecic. Pozdro
lezdrub@interia.pl / 79.185.107.* / 2010-02-10 20:06
Eme. Mie nie można zwerbować. Nawet SB się to nie udało.
Ja sam sobie dobieram produkty i firmy.
ferrar / 81.15.152.* / 2009-10-25 16:41
właśnie zaczynam kurs przygotowawczy do pracy doradcy lecz martwią mnie opinie znajomych którzy spotkali się z ludźmi którzy pracując jako doradca i nie zdobywając klientów wpakowali się w długi. Interesuje mnie jak to możliwe i na czym polega kredytowanie działalności a nie po prostu wypłacanie wynagrodzenia przez zleceniodawce, w tym przypadku avive...
_MaLiNkA_ / 83.25.185.* / 2009-10-08 17:42
a ja jutro idę na rozmowe kwalifikacyjną do Avivy...
ale jak czytam co piszecie, to neiwiem czy nastawiać
się na to ,że będzie to fajne zajęcie, czy mega lipa...
goodmann / 89.72.238.* / 2012-12-18 18:39
Pracuj, a zarobisz, nie rozmawiaj z malkontentami i życiowymi nieudacznikami, a zarobisz, patrz na siebie, na swój biznes, a zarobisz, buduj dobre relacje z ludźmi, dotrzymuj danego słowa, a zarobisz. Słuchaj starszych doświadczonych, ale też rób wszystko zgodnie ze swoim sumieniem, a zarobisz... pozdrawiam
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 11:23
Tak... W Avivie pracowałam i nie patrzyłam na nieudaczników dzięki czemu menadżer zgarnął moje ciężko zarobione 4000,00 które niby miały być wypłacane w 18 miesiącu. Biznes to biznes co nie zlodzieju?
indywidualistka / 88.199.101.* / 2013-11-26 21:55
bardzo bardzo mądrze napisane , niestety nieudaczników życiowych tutaj nie brakuje , niszczą pozytywne nastawienie innych zupełnie sobie obcych osób sami niczego sobą nie reprezentują , jestem młodym agentem , pracuję , nie słucham " porad " pozdrawiam ...
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 11:45
Lepiej wziąć się za pracę, a nie okradanie młodych agentów. Ubezpieczenia to nie jest praca . Praca jest wtedy gdy coś się wyprodukuje (wartość dodaną). Dyrektor i menadżer to nieudacznicy, którzy budują swój biznes cudzymi rękoma.
lezdrub / 79.185.93.* / 2009-09-24 00:45
Torba i w teren.Cóz cię bedzie straszył kierownik straszył.
Menager to za duże słowo dla tych krwiożerców.

Ale co ty bedziesz oferowć z tej firmy?/ Polisy na złudzenie zamierzasz sprzedawać???
Przeciez ludzie maja tych poliś już po dziurki w nosie.
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 12:26
Bardzo dobre określenie krwiożercy = menadżer i dyrektor. Są oczywiście dobrzy agenci, którzy nie będą nigdy menadżerami i jeden menadżer, który nie będzie chciał bezczelnie zabrać Twojej prowizji i premi. Jak już musicie zacząć współpracę to tylko z nimi.
cichy123 / 194.152.46.* / 2010-01-10 14:19
A czy wiecie może w jaki sposób można rozpocząć współprace z Aviva jako agent, ale jako dodatkowe zajęcie. Mam dobrą pracę i chciałbym jeszcze troszkę dorobić jako przedctawiciel ubezpieczeniowy. Ale nie wiem na jakich warunkach opiera się taka współpraca i czy w Aviva jest ona możliwa.
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 12:44
OWCA nie masz żadnych planów do zrealizowania i nie słuchasz bełkotu dyrektora o tym jaką daje ci szansę, biuro do którego nigdy nie przychodzi żaden klient no chyba że z roszczeniem za to nie dostajesz nic.
Lech3 / 2009-09-14 09:55 / Bywalec forum
No a jak ma wyglądać ?
Praca agenta ubezpieczeniowego , czyli teczka i heja w teren , szukać klienta :)
Jeżeli to ma być Twoje jedyne zajęcie , pozwalające na egzystencję , to nie polecam .
Po dwu , góra trzech miesiącach alergia i odruch wymiotny na słowo "ubezpieczenia"
janka12345 / 83.28.145.* / 2010-08-04 14:53
Tak to ma właśnie wyglądać: najpierw się szkolisz i popadasz w długi (laptop, koszty dojazdu do W-wy, 2 miesiące bez pracy, koszty paliwa, komórki, ZUS). A potem przez najbliższe 6 miesięcy odrabiasz te koszty. Potem zarabiasz niezłą prowizję, ok. 2000zł - koszty 1000zł, zostaje ci 800zł netto. I cały czas masz nad sobą poganiacza (tzw MENADŻERA , hehe, co nic nie umie tylko pracuj, pracuj) A na koniec masz frustracje i rzucasz to, bo lepiej już zamiatać ulice niż być żebrakiem agentem.
nowaGG / 77.113.71.* / 2009-09-14 10:14
Tak myślałam, nieustanne nękanie ludzi w domach:(żenada. Z drugiej strony jako dodatkowe zajęcie może być. Trochę nie rozumiem tych ludzi, którzy wypisują, odradzają podjęcie pracy jako doradcy ubezpieczeniowego, podejrzewam że boja się konkurencji:)W końcu lepiej coś robić niż nic nie robić i tylko narzekać. Kto nie ryzykuje ten nic nie ma!!!!
Piotr644 / 159.205.48.* / 2012-10-10 21:33
Tak samo kiedyś mówiłem i myślałęm jak Ty, że trzeba zaryzykować. ale po półtora roku w tej okrutnej firmie odraczam każdemu to "ryzyko" Nie pracuje tam już rok i po moim odejściu kilka osób zrezygnowało z polisy być może dlatego zę nie mieli opiekuna albo mieli takiego z którego nie byli zadowolenie albo opiekun olewał itd... ale dalej przychodzą mi pisma że mam zapąłacić za coś co powstało po moim odejściu... żenada...NIE POLECAM NIKOMU AVIVY !!!
lezdrub / 79.185.86.* / 2009-09-16 00:54
Jeżli masz ludziom wciskać kit ,że produkt nowa perspektywa jest ok., to lepiej jak nic nie będziesz robił.Przynajmniej ludzie nie będa cie wytykać palcami.To ten człek polecił mi ten produkt.
Lech3 / 2009-09-14 15:53 / Bywalec forum
Koleżanko ! , jaka konkurencja ?
Nie Ty , to kto inny !
Uczciwie pytasz , to ja uczciwie odpowiadam :)
Ubezpieczenia to mój sposób na życie , ale nie zaczynałem "na wariata".
Zacząłem od "zabawy" w ubezpieczenia prowadząc inny biznes .
A od zabawy do pozostania tylko przy tym , zajęło mi kilka lat .
Ale te kilka lat spowodowało zbudowanie na tyle dużego portfela , aby wystarczyło na haracz dla złodziejskiego ZUS , opłacenia podatku od tego co pozostanie , no i na chlebuś przecież :).
Chcesz na głęboką wodę ?
Idź na całość :)
Ale łatwo nie będzie , możesz mi wierzyć :)
Pozdrawiam
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 13:55
Chyba nie z Ciebie to z kogoś innego zrobię frajera. Głupia mogłam zająć się swoją działalnością albo nic nie robić a i tak byłabym o jakieś 3000 do przodu. Aviva wystawiła mi za rk pracy fakture na 7000 z czego 4000 wpłynęło na moje konto reszty nie zobaczyłam i nie zobaczę bo dostanie to kierownik. Frajer zawsze się znajdzie nie bądź jak ja. Jak nie masz wyjścia pracuj jako OWCA albo z dobrym agentem. Jak dyrektor mówi, że daje Ci łaskawie szansę to chce zgarnąć Twoją premie i prowizję. Dyrektor z którym współpracowalam cwaniak, źle mu patrzyli z oczu. Najzabawniejsze jest to, że on też miał pod sobą agentów i plan wykonany co kwartał na 130%. Kontakty do wartościowych klientów dostawał tylko on i jego grupa, a ja nie dostałam przez rok żadnego
Piotr644 / 159.205.48.* / 2012-10-10 21:38
Dokładnie masz rację, nie można się w tym biznesie rzucać na głęboką wodę, ale co zrobić kiedy menagerowie i dyrektorzy nalegają żeby tylko przy tym zostać, mówia że inna praca jest zła że tam zarabia sie niedużo ponad tysiączek a tu można kilka ładnych tysiecy zarobić i takie tam, koleżnaka zrezygnowała z pracy przez ich naleganie a później jak jej nie szło to musiała szukać pilnie innej, ja też pszedłem na głęboką wodę i jak po roku znalazłem sobie inna prace bo firma mnie OKRADŁA z upadłych polis to zaczeło się głupie gadanie ze niestety ale muszę wybrać albo jedną pracę albo drugą... takie życie
nowaGG / 95.40.130.* / 2009-09-15 23:13
Dziękuję!!!Nie spodziewam się pieniędzy leżących na ziemi i klientów wchodzących drzwiami i oknami, menager zapewnił mnie że łatwo nie będzie szczególnie w pierwszym roku trzeba zasuwać. Mam wielką nadzieję że mi się to uda. Niestety to będzie teraz jedyne moje zajęcie.Pozdrawiam:)
regan83@op.pl / 62.61.58.* / 2009-09-14 16:28
Lech ma racje. Łatwo nie będzie. Dopóki nie zbudujesz sobie portfela to ciągły stres, Chociaż w Avivie w pierwszym roku mają dobre "wsparcie". Jeśli bedziesz to robić rzetelnie i z glową to dasz rade.
Ale ogólnie Lech ma rację, dobrze zaczynać jako dwuwazowdowiec...

Pozdrawiam
walek29 / 83.4.229.* / 2010-08-08 09:32
A najlepiej jest w ogóle nie zaczynać. Dajcie sobie spokój z pracą agenta. Na początek wciskają ci ciemnotę, że są super zarobki a potem następuje otrzeźwienie i przez parę miesięcy nic nie zarabiasz. W Avivie pokazują co miesiąc publicznie ile który agent zarabia. I tak 2/3 agentów nawet tych starszych miało ok. 2500-3000zł. Ale odejmij teraz koszty: komórki (ok.200), Zusu (700), dojazdów (200), podatku. Ile zostanie, oni mają po 200-300 klientów. Młody agent, jak nie wyrobi normy (której nie robią nawet starzy agenci) to dostaje tylko prowizję. Oto prowizje moich kolegów za ostatni miesiąc: 185zł i 347zł brutto. He? Szczęścia życzę zaczynającym, bo już złożyłem wypowiedzenie.
lezdrub / 79.185.86.* / 2009-09-16 01:03
Tyle ze w Aviva portfel kientów zbudowany na produktach nowej perspektywy jest bardzo nietrwały. Bo jak klienci zmiarkuja, ze zostali puszczeni w maliny to zrezygnuja i juz jest po portfelu.

Nie radze sprzedawać polis na złudzenie(nowa perspektywa).Szybko przyjdzie rozczarowanie.
zosia1000 / 83.9.15.* / 2009-11-10 11:27
dlaczego polisa na złudzenie?
lezdrub / 79.185.110.* / 2009-11-10 18:04
Zosiu. przeczytaj warunki umowy Nowa perspektywa dokładnie, to będziesz wiedzieć o czym piszę.
nowaGG / 95.40.130.* / 2009-09-15 23:30
Ciągnie mnie do tego, głowę mam pełną pomysłów, nie mam zamiaru ryzykować najpierw trzeba pomyśleć, a później działać i tym się będę kierowała. Człowiek który mnie prowadzi jest dużym wsparciem dla mnie, czasami są braki ale być może za mało pytań mu zadaję...sama nie wiem. Będę wdzięczna za każde pomocne słowo bardziej doświadczonych kolegów po fachu:) Za cenne informacje bardzo dziękuję, pozdrawiam i życzę samych sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym:)))
jojo26 / 83.4.229.* / 2010-08-08 09:20
Pracowałem jako agent 6 miesięcy, dorobiłem się długów, które teraz spłacam (prowizja nie starczała na koszty), pracowałem, jak nauczyli na szkoleniach. Tutaj raczej nie ma pomysłów. Gdzie się nie obejrzysz tam ludzie poubezpieczani, albo ci co nie chcą ubezpieczeń. Pozostanie ci codzienne wydzwanianie po domach i firmach i wysłuchiwanie "NIE", albo opieprzanie, ze "to kolejny telefon i dajcie ludziom spokój". To harówka nic nie warta, szybko frustrująca. Nie dajcie się nabrać na pracę agenta, bo tylko stracicie pieniądze (a, tak, tak, pracując możesz tracić zamiast zarabiać). Do tej pracy przychodzą ci, którzy wcześniej się nic nie dowiedzieli. Robią kilka polis u swoich znajomych, często naciąganych, aby dostać wypłatę (jak nie zrobisz limitu, nie dostajesz wypłaty). Potem są wyrzucani a polisy zabierają starzy agenci. A większość starych agentów to zubożała rzesza osób, które nie mają wyjścia i muszą tu być.
ana202 / 94.251.236.* / 2011-08-10 13:29
Masz zupełną racje, a jeśli agent odchodzi z Avivy, a polisa upada, to nawet jeśli już nie jest się agentem trzeba zwrócić prowizje, bo straszą, że wstąpią na drogę sądową i egzekucyjną, a kosztami będzie obciążony agent i wpisują do krajowego rejestru dłużników, jeśli nie odda im prowizji. Super po prostu! Też byłam agentem i bardzo żałuję!
andrew33233 / 82.160.137.* / 2010-07-28 19:44
pracowałem pół roku w aviva jako agent. jest przerąbane. gdy zrezygnowałem moj portwel przejał ktos inny nawet nie wiem kto, biorąc kase za klientów ktorych to ja skołowałem. to mnie zbulwersowało. to jest niesprawiedliwe. ale jesli chodzi o Nową Perspektywe, to wg mnie bardzo fajna rzecz. nie dość ze jesteś ubezpieczony to jeszcze mozesz kase na emeryture odłozyc. ZUS o wiele wiecej zabiera niż daje. Do Zusu miesiecznie wpłacasz ok 1000zł, albo twoj pracodawca, w płac sobie 1000zł do avivy. widac róznice. ale ludzie są ciemni, i nie dają saobie nic wytłumaczyc. a jak kopyta wyciagnie jedyny zywiciel rodziny to jest płacz i zgrzytanie zębów, a to jest pewne ze wczesniej czy później wyciagnie. jesli chodzi o umowy dodadtkowe np Na Zdrowie to jak ktoś jest chorowity to tez mu sie przyda, a jak jest zdrowy jak kon to pieniadze wyrzucone w błoto. kazdy ma własne indywidualne potrzeby, ale powiem jedno: w dzisuejszych czasach panuje moda że "sprzedawca, telemarketer, akwizytor" to natręt który chce wyłjudzic ci pieniądze. a tak naprawde to na Nowej perspektywie agent zarabia niecałe 1000zł no a klient o wiele wiele wiecej. tak samo jesli chodzi o banki, wiele oferuje darmowe RORy, karty itp. od telemarketera mozna sie dowiedziec wiele ciekawych rzeczy, na których mozna skorzystac, bo te produkty są przeznaczone z myslą o kliencie. i jak sie ktoś tym interesuje to jest o wiele do przodu od tych opornych na wiedze z zewnatrz i tkwiących w swoim "idealnym świecie" który jest do kitu. no chociaz faktycznie zdarzają sie naciągacze, np w tvp co oferują udział w loteri za wyłanie smsa za 3 zł plus vat. i to wstyd zeby panstwowa telewizja naciągała, bo watpie czy wogóle jakies losowanie jest, jakos nikt tego losowania nie widzi. no ale oszuci są wszedzie, w biurze w kosciele, w szpitalu, ale nie ładujmy wszystkich do jednego worka. a jak znajde tego cwaniaka ktory zgarnął moją prowize to sobie to odbiore :) aviva robi krzywde odchodzacym agentom, a klientom raczej nie. no chyba ze jnest ci zle że po 20 latach masz 2 razy wiecej kasy niż wpłaciłes. żaden bank ci nie zapewni tego co aviva oferuje w MUU Absolwent.
0708 / 62.122.232.* / 2010-11-15 20:01
Ja po 16 latach oszczędzania mam60-70% wpłaconych pieniędzy.Nie wiem co dalej,przecież ten dziurawy wór jakim jest Aviva ,to banda.Zmienili mi fundusz Gwarantowany na Zrównoważony ,że niby to było to samo i tylko proszę podpisać.Żenada nigdy i nikomu nie POLECĘ Avivy N I G D Y
oszukany przez avive / 83.26.222.* / 2010-08-06 12:02
Praca w Avivie to czysty przekręt, wycisną z ciebie co się da a potem przejmą klientów i dostaniesz kopa w d... Wiem coś na ten temat bo niestety pracowałem tam ponad 10 lat i życiu bym tego nie powtórzył. Pracujesz na dyrektorów, biura i firmę a dla agenta zostają ochłapy i do tego cały czas w stresie bo jak nie zrobisz limitów to cię wyrzucą na pysk.
Cała prawda o tej firmie. Ludzie pogadajcie z kimś kto tam pracuje już ponad 10 lat.
AGENT FRAJER / 84.10.98.* / 2012-10-01 20:44
aviva to kuriozalna firma ,funkcjonuje w niej grupa cwaniakow z portfelami klientow jeżdżą sobie co roku po całym świecie pływają w luksusie łącznie z panem prezesem.


Rekrutują naiwnych młodych agentow zmuszają do załozenia własnej działalnosci ,pod presją planwania obrotów[premie] piszą BIDULKI polisy rodziną., znajomym,kolegom a póżniej jest tragedia. Rozstanie z avivą i długi jakich każdy się dorobi na współpracy z tą firmą.I żeby było ciekawiej to po kilku miesiącach przychodzi list nakazujacy zwrot nienależnej prowizji bo jakiś klient z rożnych nieznanych byłemu [agentowi]przyczyn przestał płacić.WIELKA AVIVA sądem w naiwnych JELENI zabidzonych agentów którym wybili ubezpieczenia z głowy. A KONKURS PREZESA TRWA I ELITA ZNÓW Z OSOBAMI TOWARZYSZĄCYMI BEDZIE SIĘ ŚMIAĆ a inni muszą płakać i płacić
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 12:30
Dobrze napisane. Cwaniacy żerują na cudzej pracy.
Oborowy / 79.185.74.* / 2010-07-29 12:47
Nie rób z siebie pajaca.
To co napisałeś jest po niżej pasa.
Po drugie podszyawsz się za ANDREWA,a ze nick ma zarejstrowany, to dołozyłes te trójki.

Z tymi kopytami które zawarłeś w tekscie to już całkowita paranoja.
Jedyną prawdę, która napisałeś dotyczy agentów Aviva.
Niektórzy klienci mają już nawet piatego i co jeden to gorszy od drugiego.
Z doradctwem, to oni nie maja nić wspólnego. To są normalne sprzedawczyki.

Aby na taka okoliczność zabezpieczyć rodzinę, to wcale nie musi być ubezpieczenie z budowniem kapitału, lecz czystoochronne ubezpieczenie.

ANDREW w stosunku do ciebie, to fachowiec w sprawie ubezpieczeń.
Tu na forach mozna znaleść jego oferty w sprawie ubezpieczeń.

Ty natomist jesteś zwykły pajac, który niewiele zna rynek finansowo-ubezpieczeniowy.
marzena831 / 89.64.43.* / 2016-01-28 13:59
Sam jesteś pajac masz tak wyprany mózg przez te szkolenia, że w zupie Ci się poprzewracało. Polisa to nie inwestycja!!! Ale zawsze znajdzie się jakiś frajer na moje miejsce.
lezdrub / 79.185.86.* / 2009-09-16 01:06
Jak chcesz osiągnąc sukces w tym kierunku i masz uprawnienia agenta ubezpieczeniowego to zadzwoń [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
doradca203 / 83.20.168.* / 2012-10-07 18:04
Byłam doradcą w Avivie przez cztery lata i gdybym miała to powtórzyć to bym nigdy nie została doradcą. Puki pracujesz to jest dobrze ,gdy się zwolnisz żądają i grorzą sądami ,o zwrot pieniędzy ,które w pocie czoła zarobiłaś. A w tym interesie więcej musisz dołożyć z własnej kieszeni nisz dadzą Ci zarobić .Jeśli nie chcesz mieć długów to nie bądź doradcą AVIVA.
berecik / 91.227.216.* / 2013-02-28 22:19
Jeżeli mogę coś dodać to niestety prawie wszystko o czym piszą poprzednicy się zgadza.
Na początku z finanasami jest kiepsko.Struktura zarządzania i organizacji agentami nie jest taka zła.Trzeba jedna podkreślić iż każdy Manager jest inny sąlepsi i gorsi. warunki na jakie się godzimy są scisle określone w umowie. Natomiast prawda jest jedna trzeba sprzedawać, sprzedawać i jeszcze raz sprzedawć ażeby dojść do swojego celu.
Koszty są w każdej jednej działalności gospodarczej. Tylko pojawia się pytanie ile trzeba zainwestowć ażeby uruchomić swoją działalność ? Myślę że wiecej niż tu można stracić.
Ale dla osób aktzwnch jest to firma ogromnym potencjaem rozwojowym dla agentw.Dla wyjasnienia nie jestem Managerem
jestem agentem ze stażem kilkunastomiesięcznym

Najnowsze wpisy