Praca w RUCH

Money.pl / 2007-07-02 18:42
Komentarze do wiadomości: Praca w RUCH.
Wyświetlaj:
dawna kioskarka / 83.14.88.* / 2011-07-13 13:25
Jestem ciekawa gdzie stoi kiosk ,ktory ma obrot 100tys. miesiecznie! Ja najwiekszy w ciagu ponad 20lat mialam 250tys.Teraz dziwie sie sobie za jakie pieniadze pracowalam po 12godz.+wszystkie soboty i niedziele bo brakowalo na oplaty.Zeby rodzina nie pomagala to prawie mieszkalabym w kiosku.Miasto jes powiatem a kiosk stoi w samym super centrum..................nie dziwie sie ze zostalo mi tyle dlugow do splacenia.ZApozno odmowilam dalszej wspolpracy
bidulek / 188.33.241.* / 2011-07-13 13:47
Jeśli miałaś 25 tysięcy obrotu to nawet jak by był on twoją własnością to ciężko by było na siebie zarobić a na UAS to już w ogóle jakaś porażka ale prezesi cały czas piszą że chcą się skupić na rentownych kioskach.
bidulek / 188.33.241.* / 2011-07-13 12:48
Policzmy zarobek na kiosku orientacyjny więc zaczynamy czas otwarcia kiosku 450 godzin.
Obrót około 100.000 daje nam prowizję na poziomie 6000 brutto czyli gdzieś 5000 netto.
- księgowy 150
- zus 150
- druga część zusu 450 złoty
A więc tak 5000 – 150 -150 -18% - 450 = 3400 / przez 450 = 7,50
Niezła stawka przy założeniu że druga osoba jest na czarno,zasiłku,emeryturze a i tak muszą przesiedzieć po 225 godzin niezły wynik jeśli jest to biznes rodzinny to żona z mężem widuje się w nocy przy założeniu że ta druga osoba co idzie na rano już nie śpi.
A i jeszcze jedno te 100.000 tysięcy obrotu wydaje mi się że jest to duży obrót dla większości kiosków a gdzie tu ma być dla pracownika żeby jechać na urlop. Niektórym ciężko nawet liczyć.
kajak krzysztof / 87.207.129.* / 2011-07-13 14:32
weź pod uwagę to, że ruch marża z kiosku dzieli się mniej więcej po połowie na agenta i ruch. Z czego ruch ma opłacić dzierżawę powierzchni pod kioskiem, ubezpieczenie towaru i kiosku i energię elektryczną. Reszta to czysty zysk Ruchu
były już "agent" / 95.40.245.* / 2011-07-13 13:59
Wszystkie 3 składniki na ZUS, to 900zł. Znajdź księgowego, a nie wypełniacza dokumentów za 150zł. Kiosk wg nowej umowy ma być otwarty 67godz tygodniowo, więc około 300godzin w miesiącu. Brutto to wyliczenie z podatkiem VAT? Jeżeli tak, to odejmijmy VAT i zaliczkę na dochodowy. Bardzo optymistyczne wyliczenia. Nawet przy 100tys obrotu (a to przecież rzadkość nawet w większych miastach) to małe pieniądze jeżeli podzielić je na 2 etaty.
Ale bardzo trafne są Twoje spostrzeżenia, każdy powinien wziąć kartkę, długopis, kalkulator albo otworzyć arkusz kalkulacyjny w kompie. Liczby nie kłamią.
bidulek / 109.243.239.* / 2011-07-13 14:32
Trzecią część składki na ZUS nie liczę bo płacisz ją z podatku dochodowego jakbyś nie wiedział.
Po drugie ja mam kiosk otwarty 450 godzin w miesiącu bo tak nauczyłem klienta jak miałem jeszcze umowę na wynajmie nawet w niedziele mam do 21.00. Dlatego pewnie też robię to 100 tysięcy jak mam o 150 godzin dłużej otwarte. Godziny pracy ajentów są ustawiane indywidualnie.
bidulek / 188.33.241.* / 2011-07-13 13:03
To 7,5 na godzinę to taka średnia stawka, tylko że tu dochodzi pełna odpowiedzialność finansowa za powierzony towar a przy tym bałaganie co teraz jest nie trudno o dokładkę przy remanencie.
Oczywiście to my musimy wszystkiego pilnować bo zawsze minusy w towarach,prasie,zwrotach są na naszą niekorzyść.
KRÓTKO MOWIAC RUCH MA SZCZEŚCIE ŻE NIEMAMY DRUGIEJ IRLANDJI BO BY LUDZI DO PRACY NIEMIELI.
zmartwiony / 81.219.228.* / 2011-07-13 10:58
Tez myslalem ze ten Kloss to jakis agent specjalnej troski ale zna troche za duzo spraw Prawde mowiac nie moge go rozgrysc Czy to jakies ostrzezenie ze cos sie zacznie we wrzesniu
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-13 07:55
To co pisze kioskarka jak pamietam ze swietokrzyskiego i jesli to prawda to skandal Przeciez te dziewczyny zrobia manko i beda placic kase No chyba ze przeszly odp szkolenie i ktos [KS] uznal ze dadza sobie rade Przeciez kazdy z nas kiedys zaczynal Dzisiaj mlodziez jest bysra Co do stawek to w swietokrzyskim nigdy nie byly one za wysokie
slask / 83.242.93.* / 2011-07-12 23:59
jestem , jestem i oczom wlasnym nie wierze jak czytam te Wasze wypociny ..kompletne bzdury..nie wiem kim jest obserwator J23 ale to co pisze ma sens i podpisuje sie pod tym obiema rekami..jesli jest tak jak mowią niektorzy to widac w kazdym regionie panuja inne zwyczaje i zasady..zastanawiam sie czasem czy te bzdury nie wypisuja ludzie z konkurencji bo ich tezy mijaja sie z prawda i widac nie sa do konca zorientowani w tym co dzieje sie w firmie..powtarzam jeszcze raz nowe umowy nie roznia sie od dotychczasowych niczym szczegolnym nazwalabym to raczej kosmetycznymi poprawkami..nie jest idealnie to fakt za szybko wprowadzane sa zmiany i dlatego jest balagan ale jak kazdy balagan kiedys sie posprzata i bedzie ok..ale do Was i tak to nie dociera skupiacie sie tylko na nowych kioskach nowych umowach nowych kasach a nie o to w tym wszystkim chodzi to sa tylko środki do celu a to czy go osiagniecie zalezy tylko od Was ..chcialabym wszystkim pomoc ale niestety nie moge tu o wszystkim napisac ale uwierzcie mi mozecie miec i przyzwoite pieniadze i urlop tylko wystarczy troche ruszyc glowa ..
Ayra / 89.75.40.* / 2011-07-15 13:17
O jakim celu piszesz? "czy osiągnięcie cel zależy tylko od Was" ?
Celem każdego sprzedawcy prowadzącego własną działalność gospodarczą jest jak największy obrót, co przekłada sie na zysk. Obrót osiąga się poprzez konkurencyjne ceny i towar odpowiadający klientowi, w małych punktach jakimi są kioski ten towar ma bardzo duże znaczenie!. Nie chodzi o to żeby zapchać punkt badziewiem którego nikt nie kupi tylko o to żeby mieć to co chce klient. Hurtownie RUCH których jest coraz mniej tego nie zapewniają! Jak klient przyjdzie po konkretny produkt, odejdzie z kwitkiem kilka razy to już nie wróci! konkurencja jest bardzo duża i klient ma wybór, to nie komunizm gdzie kupowało się co jest nie patrząc na cenę. Na UAS-ie ajent ma małe pole manewru i to nie od ajenta zależy zysk tylko od RUCH-u i dostępności towaru. Może pani prowadzi punkty na lotniskach albo na statkach i dlatego takie głupoty pani wypisuje, tam na stałych klientów nie ma co liczyć a w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej.
Dido 1 / 89.229.138.* / 2011-07-13 20:29
ciekawe czym ty ruszasz..............
lolka d / 95.49.205.* / 2011-07-20 15:28
no no no pewnie d...ą
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-13 07:20
Martwi mnie to ze na nowych kasach mozna robic nie takie numery Obawiam sie ze po pierwszym remanencie beda klopoty Nie rozumiem czemu czepiles sie zwrotowni Tam ludzie naprawde ciezko pracuja Wina tkwi raczej w kwesti nadzialow prasy Kazdy z Was otrzymuje pewnie ciagle stos gazet ktore sa walniete w dolna pulke i do dnia zwrotu nie widza swiatla dziennego Zamiast tytulow ktore mozna sprzedac otrzymujemy stos makulatury ktora nastepnie musi byc przyjeta na zwrotowni Wiecej zbednej makulatury tym latwiej o pomylke Co do nadzialow prasy to dokladnie przedstawil sytuacje zmartwiony Mysle ze te osoby winne zaniedban szybko straca prace a nam bedzie pracowac sie latwiej Co do pracy KS przeciez wszyscy przeszli szkolenie takie samo jak P Maria Zobacz jaka ona ma wiedze Niedouczony KS jest dla kioskarza ogromnym niebezpieczenstwem taka osoba chcac ukryc swoje braki bedzie nakladac kary Trzeba cos z tym szybko zrobic bo na razie jest okres przejsciowy ale od wrzesnia sie zacznie
cvx / 178.238.247.* / 2011-07-13 00:13
ruszyć głową i założyć coś własnego,o Ruchu zapomnieć..
Poznaniak / 83.8.173.* / 2011-07-12 23:04
Widzę, że PR-owcy Ruchu (może to kolejna firma zewnętrzna?) nie śpią, tylko uważnie monitorują sieć. Po Pani Marii i Śląsku pojawił się "obserwator J23" - gratuluję posady! Jesteś na etacie w Ruchu, czy tylko umowa - zlecenie?
Skoro już jesteś - kilka uwag do przekazania szefostwu:
- "ludzie kompetentni". Cytujesz tu dokładnie wywiad prezesa Heydela dla "Pulsu Biznesu" sprzed kilkunastu dni, który też mówił o zatrudnianiu w Ruchu ludzi "zdolnych i kompetentnych". A jak to wygląda w praktyce? Na opustoszałe punkty nie ma chętnych mimo permanentnie publikowanych w prasie i internecie ogłoszeń. Jeśli pojawiają się jakieś przypadkowe osoby z łapanki - kompletnie nie czują biznesu, nie orientują się, zanim się nauczą czegokolwiek - padną okradzeni przez miejscowych cwaniaczków i nieuczciwą zwrotownię prasy. Moja "kompetentna" pani KS nie orientuje się ile jest stawek Vat-u na prasie! Skąd Wy bierzecie to towarzystwo?!
- co to znaczy, cyt. "cos sie skrecilo z papierosami wpisalo wiecej gazet na zwroty a tu nowy system nie pozwoli a i polowe wyplaty mozna stracic za takie numery"?? Po pierwsze - nowy system jest tak debilny, że pozwala nie na takie numery, po drugie - to raczej ze zwrotów bez przerwy "coś" ginie ("kompetentni" ludzie je rozliczają?) - każdy z nas doświadcza tego niemal codziennie!
- pozytywne zmiany, które świetnie wpłyną na sytuację finansową firmy, o których piszesz, to z pewnością sprzedaż kilku (-nastu) wysokodochodowych nieruchomości w centrach dużych miast - fakt - to na pewno poprawi bilans spółki i pozwoli na krótką metę wykazać się kierownictwu.Jednak na dzień dzisiejszy sprzedaż (wg. danych Rzeczpospolitej z zeszłego tygodnia) spadła o dobre 4%. Co symptomatyczne - o tyle samo wzrosła sprzedaż Kolporterowi! Zresztą - czytając wywiady z p. prezesem Heydelem w "Pulsie Biznesu" i "Rzepie" prezes Klicki chyba otwierał kolejne szampany! Rezygnacja z towarów niskomarżowych (czytaj - papierosy, bilety itd.) oraz zanikających (czytaj - prasa) przez Ruch na rzecz kanapek i kawy musi być mu z pewnością bardzo na rękę. A' propos "zanikających" - czy p. prezes nie słyszał o gigantycznym sukcesie tytułu "Uwarzam że" na cyt. "zanikającym" rynku prasy?
- nowy system informatyczny, którym tak bardzo chwalił się p. prezes w ww. (zapewne sponsorowanych) wywiadach - nieporozumienie!. Wprowadzenie go bez wcześniejszego wprowadzenia stanów towarowych to zbrodnia. W tej chwili raczej utrudnia (głównie przez naaaaader powolne działanie) sprzedaż, obsługująca go (a jakże) firma zewnętrzna też robi więcej szkody niż pożytku co chwilę (dez)aktualizując ceny niektórych towarów (gł. papierosy), bądź w ogóle usuwając je z bazy. Kompetentni, nie ma co...
- kolejni "kompetentni" - oczywiście firma zewnętrzna dostarczająca towar na punkty! Pierwsze dostawy to było jakieś nieporozumienie - tylu błędów w ilości, cenach itd. współpracując z Ruchem już ładnych parę lat nigdy nie doświadczyłem! Na ok. 40 pozycji - 8 byków (ok.20%). Kto ten Zakład Pracy Chronionej dopuścił do roboty?! Zamówienia miały być (wedle pisemnych zapowiedzi innych "kompetentnych" osób z kierownictwa) na druczkach samokopiujących - oczywiście nie są. Przypadek?
- jeszcze jedna kwestia, panie "firma zewnętrzna" - przed wprowadzeniem zmian rozliczałem swoją prowizję w pół godziny - przelew na konto trafiał ok. 5-6 dnia następnego miesiąca. W tej chwili obliczenie prowizji to prawdziwa "droga przez mękę", mamy 12.07, a ja środków na koncie dale nie widzę. Czy to też nie świadczy o kondycji finansowej firmy?
Jeśli masz na tyle cywilnej odwagi Kloss - przekaż moje uwagi przełożonym i znikaj stąd.
Bez pozdrowień
ruch1960 / 178.42.55.* / 2011-07-12 22:33
Niestety kiosk był zamknięty,wypiłem kawę u konkurencji-powinniście pomyśleć o kioskach całodobowych .
kioskarka / 83.14.88.* / 2011-07-12 22:20
Ja juz zrezygnowalam z nowej umowy opuscilam 2kioski po 20 latach wspolpracy z RUCH-em .Jeden stoi nadal pusty ,a drugi sie dotowarowuje .Jest to juz drugi kiosk w miescie gdzie prace podjely uczennice 18-latki na wakacje za 5zl. na godz. na umowy zlecenia.Z mojego doswiadczenia nie zarobi ten kiosk moj dawny na ich wynagrodzenie.Wiec jaki interes bedzie mial z tego ruch . Mimo tego zycze powodzenia i sadze ze w wiekszosci kioskow jes podobna sytuacja zarobkowa w malych miastach.
ruch 1960 / 178.42.55.* / 2011-07-12 22:19
Pokaż mi choć jeden kiosk modernizowany w okolicach Warszawy.Kioski to cały obraz super ruchu-upadek.Takie bajki możesz opowiadać swoim dzieciom,zdaje mi się że jesteś fanem fantasy panie obserwator J23.Za długo w tym siedzę żeby wierzyć w twoje opowieści.Pozdrawiam,idę napić się kawy do super kiosku żeby nie usnąć przy twoich bajdurzeniach:)
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-13 07:38
Jezeli w Grodzisku nie ma kioskow to nie ma co modernizowac
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-12 22:09
Maria czy Pani Slask to calkiem niezly zreszta KS ja chce pomagac
były już "agent" / 95.40.137.* / 2011-07-12 21:56
zniknęły Maria i Śląsk, pojawił się obserwator J23
przykre / 89.228.216.* / 2011-07-12 21:47
jakiś młody człowiek podjął współprace z ruch-em w moim mieście...zastanawia mnie jedno, punkt byl zamknięty kilka lat .kto w nim pracował nie zagrzał w nim miejsca dłużej niz 3 miesiące ,co dziwne każdy z agentów zrobił w tak krótkim okresie giga manka..pózniej kiosk znów kilka miesiecy stal zamkniety i tak kilka razy pod rzad ,zastanawia mnie to jak daja sobie rade nowi !! jak musza byc zdesperowani porywajac sie na wspolprace z takim wyzyskiwaczem jaki jest ruch
ruch 1960 / 178.42.55.* / 2011-07-12 20:00
Panie kloss w samym Grodzisku Mazowieckim ruch stracił wszystkie kioski.W każdym mieście widać tylko kolporter lub innych, ruch ma przewagę tylko w zamkniętych obskurnych budach,te kilka kiosków w centrum Warszawy to chichot umierającego
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-12 20:37
I znowu nieprawda Ruch modernizuje i poprawia wiele kioskow aby do czasu wymiany prezentowaly sie jak najlepiej Oczywista sprawa jest ze nikt nie bedzie dokladal do nierentownych kioskow Ja rozumiem ze dawniej cos sie skrecilo z papierosami wpisalo wiecej gazet na zwroty a tu nowy system nie pozwoli a i polowe wyplaty mozna stracic za takie numery
WALIA / 89.75.40.* / 2011-07-13 23:09
Piszesz głupoty! Nierentowne kioski? jakie to? Jakim cudem do nierentownego kiosku Ruch dopłacał?
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-14 10:27
na starych zasadach byl rentowny a ruch zarabial na sprzedazy art prasowych pozaprasowych i czynszu Teraz przy obecnych realiach jest nierentowny [czytaj niedajacy odp zyskow ]Trzeba sieWALIO orientowac
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-12 19:52
Za 500 zl bym nie pracowal Moze poszukaj lepszej lokalizacji dla kiosku i zglos ja KS
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-12 19:30
Nie rozumiem skad cvx ma dane o rezygnacji wiekszosci kioskarzy w mniejszych miastach W skali kraju jest to niecale 3% a na zwolnione punkty sa wciaz chetni Nie ma racji tez ruch 1960 RUCH ma sie dobrze a bedzie jeszcze lepiej Jesienia czekaja nas kolejne zmiany ktore wplyna pozytywnie na kondycje finansowa firmy jak tez i kioskarzy Cierpliwosci Wypowiedz dotyczaca ZUS musiala byc zle zrozumiana to byl zart
Ayra / 89.75.40.* / 2011-07-15 12:46
Ale głupoty piszesz, rezygnacja w skali kraju 3% ? Chłopie stuknij się w główkę, skąd masz te dane? Może trzy procent to zamknięte punkty ale na pewno nie rezygnację!
:(((( / 89.228.216.* / 2011-07-12 21:35
szczerze mówiąc to nie wiem gdzie sa Ci chętni na kioski w moim mieście na palcach 1 reki można [policzyć
te otwarte a chętnych nie widac ale oki niech będzie 3% t,ylko według mnie to 3% to kioski otwarte.a j z tego co wiem agentow zlozylo wypowiedzenie ..wiec kogo sluchac i komu wierzyc:(((
były już "agent" / 95.40.137.* / 2011-07-12 21:03
Skoro są chętni, to dlaczego kioski z których zrezygnowaliśmy stoją od kilku miesięcy puste? Punkt nie był zły, zrezygnowałem z powodu nowej umowy. Stoi pusty od 3 miesięcy jak wiele innych. "Kioskarz" ma rację, niektórzy wzięli na spróbowanie, albo dlatego, że mieli zobowiązania wobec Ruchu. Będą rezygnowali, znam kilka takich osób. Na osiedlu zamieszkałym przez ponad 30 tysięcy osób zostały 2 (dwa) czynne kioski Ruch.
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-12 21:18
ten kiosk musial byc malo oplacalny Czasem zmiana stony ulicy moze duzo zmienic Takie zmiany juz sa Wlasnie kioskarze maja tu duzo do powiedzenia
kioskarz / 109.243.74.* / 2011-07-12 19:58
Prawda jest taka każdy wzioł na spróbowanie myślę że niedługo ajenci zaczną odpływać z słabszych punktów bo nikt za darmo pracować nie będzie wtedy ruch będzie wiedział gdzie nie inwestować. Ale prawdą jest też że RUCH chce się skupić na punktach rentownych a te słabsze będzie wywoził na złom, myślę że po restrukturyzacji RUCH będzie posiadał około 1500 punktów sprzedaży.
cvx / 178.238.247.* / 2011-07-12 19:48
To sam pracuj za 500 zł

Najnowsze wpisy