Praca w RUCH

Money.pl / 2007-07-02 18:42
Komentarze do wiadomości: Praca w RUCH.
Wyświetlaj:
biznesklap / 89.228.216.* / 2011-05-25 15:33
czy ktoś mógłby wkleić wzór nowych umów ?? nie mam jeszcze nowej kasy,ale widziałam w sklepiku Ruch-owskim i wiem ze w moim punkcie bilecik owego młynU nie dam sobie z nią rady, a dziś przyszły jeszcze pisma o nowych umowach ..lecz bez ważnych szczegółów...co wiecie na ten temat bo mój kierownik sprzedaży nic??
maksio1 / 78.154.94.* / 2011-05-25 05:25
tak zgadzam sie bedzie chciał kupic pojdzie do supermarketu ale Ruch podpisuje dziwne umowy np. Pepsi i ty musisz w danych ilosciach to miec w punkcie co zawala tylko miejsce w kiosku bo sasiadami twoimi sa np. Lidl czy Biedronka gdzie tam ceny sa duzo nizsze 0,99 puszka pepsi i co?
ja x / 83.242.93.* / 2011-05-25 00:54
o co Wam chodzi z tymi cenami..jesli klient bedzie chcial kupic tanio pojdzie do supermarketu a w kiosku kupuje sie impulsywnie..i tak ceny w ruchu sa nizsze od cen w konkurencyjnych frmach mowa o kolporterze i inmedio oraz tp.im drozej sprzedacie tym wieksza prowizja dla Was..potraficie sie tyljo uzalac nad soba zamias poszukac pozytywow w tym co nas czeka a nie czeka nas nic nadzwyczajnego ..takim systemem pracuje firma kolporter a co poniektorzy chca do niej przejsc wiec gdzie tu sens gdzie logika..
aniol20 / 46.113.26.* / 2011-05-25 13:13
Gdzie tu sens gdzie logika..
Firma kolpolter swego czasu jak byś nie wiedział chciała sprzedać wszystkie swoje salony widocznie tak dobrze idzie i wszyscy po towary impulsowe do nich lecą, w dzisiejszych czasach ludzie liczą każdy grosz i jak raz u mnie przepłacą więcej już nie przyjdą, przykładowo ja sprzedawałem tchibo 100g po 2,90 teraz mam 3,80 u mnie sprzedawało się jej około 70 sztuk w miesiącu teraz sprzedałem 10 sztuk siłą rozpędu i staneła jak kamień. Nie ma klienta na kawę , więc nie kupuje również gazety i wiele takich przykładów jak kawa nescafe 3w1,mentos itp.
Wiem że są kioski w jakichś lokalizacjach gdzie dzień w dzień przechodzi masa ludzi i co dzień inni, ale większość kiosków opierała się na klientach stałych. A wieści o drożyźnie w naszych kioskach szybko się rozchodzą i niestety klienci zrażeni do drożyzny w naszych budkach już nigdy nie wrócą. Przykładowo w moim punkcie obroty spadły już prawie o 50% dla mnie to znaczący spadek bo przy przejściu na UAS liczyłem na spadek 20% wtedy było by to opłacalne a teraz stoję przed znakiem zapytania co dalej robić.
biznesklap / 89.228.216.* / 2011-05-25 15:44
ja w zeszłym roku o tej porze dwa razy w tygodniu,zamawiałam napoje COCA COLI szły jak świeże bułeczki.W tym roku lodowe mam otwarta od trzech tygodni i jest pełna klient podchodzi patrzy na ceny i odchodzi , mało tego przez otwarta lodówkę niesprzedajne napoi innej firmy w dogodnych cenach ,bo jak w lodówce one straszą to klient nawet nie fatyguje sie zapytać o ceny w kiosku ..a tu kolejny problem RUCH rezygnuje z usług COCA COLI podpisują umowę z PEPSI co teraz z przeklętymi wodami z lodówki z kosmicznymi cenami?? przecież kioski nie są z gumy ..ot typowe polski podejście do sprawy ,zamiast zachęcać klienta do zakupu odstraszamy do ceną ,która razi na innych produktach do tej pory chodliwych a teraz gnijących na półkach..
maksio1 / 78.154.80.* / 2011-05-24 23:47
PEPSI puszka 2,49 zł 0,5 l - 3,49 i jak to sprzedać ?
malex2 / 83.7.178.* / 2011-05-24 23:14
Kto pamieta czasy jak Ruch dawał 18 na prase 11 na papierosy i 12 na karty i wtedy jakoś był na plusie, ale wtedy wszyscy szanowali tych którzy pracowali na tych w biurze ale w tamtych czasach, wiedzieli od kogo zależy rentowność firmy. Tylko roznica była w tym, że proporcje były inne. Wiecej ludzi bylo od praktycznej pracy niż od wymyślania co krok nowych nie przystosowanych do sytuacji na rynku pomysłów. Zamiast narzucać co mamy mieć w kiosku dajcie nam listy co macie na hurtowni, a jak nie wiecie coz amawiać to My wam powiemy i wszystko bedzie gicior.
Trzeba wspolpracować a nie wymagać tylko, a samo się ustabilizuje.
Z tego co widzę plan jest prosty oddać pole konkurencji i wyszarpać co sie jeszcze da, a potem uciekać i bajzel zostawić.
AmazingMouse / 178.182.9.* / 2011-05-24 23:06
Kochani ! Działalność gospodarcza polega na podejmowaniu ryzyka w biznesie i dążeniu do osiągania jak najwyższych zysków a nie na mechanicznym wdrażaniu chorej wizji handlu.Ta umowa to poronione dzieło szaleńców.To nie ma cech działalności. Zarząd podejmuje ryzyko nietrafionych zakupów bo konsekwencje i tak poniosą kioskarze i ich żyranci. Podpisując tę umowę ponosicie dużo większe ryzyko niżbyście zrezygnowali z tej pracy.
Odwagi w podejmowaniu właściwej decyzji. Najważniejsze myśleć przed niż płakać po.
wieloletnia zawiedzona / 89.228.216.* / 2011-05-24 21:39
witam!! jestem na tym forum po raz pierwszy i tak jak wy pracuje oczywiście w kiosku ,jak wiecie, latem upał ,zima ziąb pensje głodowe niczym praca niewolnicza ,do tego roszczeniowe pisma i nawet miłego słowa od panów jak ktoś napisał poniżej jeżdżących wypasionymi furami sprawujący nad nami kontrolę. Niestety jak wy ciągle psioczę, narzekam ale tak naprawdę nic w tym kierunki nie robię ,nie szukam innej pracy itp.gdyż wmówiłam sobie ze w moim wieku na pewno jej nie znajdę i takimi kategoriami zapewne myśli nasz zarząd ,niech czuby siedzą i myślą ze lepszy rydz niż nic .!!! A możne nadszedł czas by rzucić to w cholerę.Ta myśl nawiedziła mnie czytając poniższe posty ,kasy niewypał, umowy nie do przyjęcia..DRODZY Państwo może czas zjednoczyć się zrobić coś dla nas ,dla naszej upodlonej przez kolejny zarząd RUCH-u godności ?! czyż nie w jedności siła??? wiem że to mrzonki ..ale wiem też ze przyszłości w tej firmie niestety nie mamy .:(( panowie Z Orlenu ZAŁATWIA NAS NIE TYLKO KASAMI PRZEZ KTÓRYCH STRACIMY KLIENTÓW, umowami z niższymi prowizjami ( ja nie zarabiam nawet na czynsz) ale przede wszystkim naszym wiekiem gdyż czym później będziemy szukać nowej pracy ,tym mniejsze będziemy mieć szanse na jej znalezienie ..człowiek z roku na rok przecież jest starszy...
Dido 1 / 89.229.138.* / 2011-05-25 19:49
Prostactwo z dyrekcji nawet życzeń na święta nie przysłało, szkoda gadać dziadostwo nic więcej
vivaro / 87.99.9.* / 2011-05-24 17:33
11 wyrobów firmy MARS w punktach z wejściem do środka 8 w budkach,proponuję zlikwidować sprzedaż gazet żeby zrobić miejsce na słodycze.
wasyleczek / 83.9.139.* / 2011-05-24 21:13
piszecie o detalach,a jestem ciekawy ,kto przeczytał umowę w całości, zwłaszcza załącznik kar '' od 100 zł do 100% średniej krajowej,-partnera trzeba szanować ,a ruch zakłada że jesteśmy nieudacznicy którzy muszą i tak podpisać umowy bo żyć bez niego się nieda.ktoś pisał dać wypowiedzenia , po co?wystarczy niepodpisywać ugody na zmianę umowy bo tak chcą to załatwić do końca czerwca ,jeżeli nikt niezgodzi się to stara umowa obowiązuje i to ruch musi ją wypowiadać ,jestem ciekaw jak znajdą tylu męczenników ,podpisanie nowej umowy przyniesie taki skutek że jak stwierdzą że zby wiele zarabiaćie to kary posypiom ,są tak napisanie że praktycznie za wszystko mogą was karać bez prawa odwołania ,zmiany w książce agenta -bez naszego podpisu ,godzimy się w ślepo , to tak gdybym spisał umowę na sprzedanie domu a kupujący zastrzegł że to on wpisze wartość za ile kupuje ,ja podiołem decyzję wcześniej.dałem wypowiedzenie natychmiast po przeczytoniu umowy.Życie to nie tylko ruch .popatrzcie na znajomych podając im te luksusowe towary .pozdrawiam
aniol20 / 46.112.114.* / 2011-05-24 15:46
Witam fundusz Eston Park nie kupił firmy Ruch po to żebyśmy my jako ajenci zarabiali za dużo dadzą zarobić tyle żebyśmy nieumarli z głodu. To jest tak jak z Żabką ajenci psioczą i nic nie mogą zrobić co z tego że oni mało zarabiają, jak dla właściciela żabki też jakiegoś funduszu inwestycyjnego rok 2010 był najlepszym rokiem. Tak samo w ruchu średnia dla ajenta wychodzi gdzieś około 6% więc jak ktoś zrobi obrotu 100,000 tysięcy netto oczywiście to na 2 osoby starczy jako tako, tylko jak tu zrobić to 100000 tysięcy.
Marże w prywatnym kiosku miałem takie.
papierosy dostawałem prawie 10% ruch daje 5%
doładowania 8% ruch daje 2%
bilety 6,5% ruch daje 2%
prasa 16% ruch daje 11% kiedyś w wywiadzie właściciel kolpoltera napisał że w polsce marże na prasę firmy kolportażowe dostają około 34%
chemia i kosmetyki tu marże to już mix myślę że ruch ma około 50 %
art.spożywcze tu marże średni też około 50 % na nie których produktach nawet 100%

Z moich wyliczeń wychodzi tak że z każdego 1,000 obrotu netto my zarabiamy 60 złoty a ruch 200 złoty. Eston Park raczej zrobił dobry interes przy założeniu że my w kasie będziemy mieli około 2,500 netto , jeśli obroty będą mniejsze nie znajdą ajentów na te kioski bo praca w nich będzie nieopłacalna, chyba że liczą że ajęci będą się cały czas zmieniać a raczej na to liczą.
Ale się rozpisałem pozdrawiam wszystkich kioskarzy.
Były kioskarz samodzielny a teraz w korporacji RUCH.
norbinio / 83.24.12.* / 2011-06-04 21:37
Witam wszystkich kioskarzy.
Ruch wypowiada umowy o pracę prawie wszystkim długoletnim pracownikom .
Większość Pracowników chce odejść bo jest psychiczna atmosfera.
Ludzie jak najdalej od ruch .
Kupili majątek narodowy za grosze przez giełdę, a teraz jak najszybciej doprowadzić do bankructwa, i wysprzedać grunty oraz nieruchomości.
70 % pracowników uciekło na zwolnienia no i się zaczęło .
Wymyślono że całą pracę będą wykonywać podwykonawcy firmy ( Kolegów i Koleżanek dyrektorów i prezesów.) Dno i 200 metrów mułu. Jak najdalej od tej firmy
malex2 / 83.9.146.* / 2011-05-23 21:33
A bajki to chodzą o 19 więc coś późno dzieci kładziesz :)
ja x / 83.242.93.* / 2011-05-23 20:56
A co chciałbys by było odwrotnie? od kiedy to pracodawca ma mniej od pracownikow ..to oni ponoszą koszty czynszow mediów itp.jak zatrudnisz pracownika to dasz mu więcej niż sam zarobisz? szczerze wątpięA jeśli chodzi o ścisłość to ruch ma łacznie 8 procent z doładowań więc jak nam odpali 2 to zostaje mu 6 a nie 9 to samo ma sie do prasy i innych produktów..a jeśli chodzi o papierosy to ruch ma ok 6 procent a nam daje 5 czasem 6 więc policz ile mu zostaje..nie dziwota że doprowadzilo to tę firmę do bankructwa..powinniśmy sie cieszyć ze ktos chce nas z tego wyciągnąc bo powtarzam raz jeszcze gdyby nie orlenowcy jak ich nazywacie to za parę miesięcy nie bylo by czego wyciągać..zgadzam sie ze nie wszystko idzie jak trzeba oni sami widza w jakie gówno wdepneli ale to wina dotychczasowego zarzadu ruchu bo do tej pory było więcej wodzów niż indian i my musieliśmy na nich wszystkich zarobić..
Kioskarz / 89.75.40.* / 2011-05-26 16:05
Kłamiesz czy nie masz pojęcia o czym piszesz? Sądząc po Twoich wpisach bardziej prawdopodobne że kłamiesz. Twoje wyliczenia odnośnie marży dla RUCH są porażające. Chemia, prasa... kobieto ogarnij się i nie rób z nas idiotów!
malex2 / 83.9.146.* / 2011-05-23 19:59
My mamy 11 z prasy a ruch 22 , 17 z chemi a ruch z 34, my z kart 2 a ruch 9 Nie wliczając gratisów i gadzetów. I kto z kogo robi durnia.
laluśka / 94.251.232.* / 2011-05-24 19:57
czy mowa o nowej umowie?Ja nie znam takiej prowizji
ja x / 83.242.93.* / 2011-05-23 19:23
miałam na myśli dotychczasowe stawki że można wynegocjowac wyższe na niektorych towarach np . na chem,galanteri i spżywce..jeśli masz 11 na prasie i 17 na różnych to nie jest żle dla przykladu podam że kolporter daje0,8 na bilety , doladowania i na papierosy,z każdej prowizji odciągaja jakies kary,totolotek jest ich własnoscia wiec dają marne 15 procent od prowizji w ruchu masz wiecej niż połowe dla siebie..ale zawsze możesz zrezygnować nie masz obowiązku podpisywania nowej umowy ..Ruch daje propozycje jak kazda inna firma a nam albo to odpowiada albo nie i tyle w tym temacie..
romcio1 / 62.133.136.* / 2011-05-23 19:49
I znowu oszczędnie gospodarujesz prawdą .To nie jest tak że spółki nie obowiazuje nic i moze robić ze współpracownikami czytaj innymi podmiotami gospodarczymi co się jej podoba i stawiac je pod ściana.Podmioty te to my na swoich działalnościach gospodarczych ze swoimi planami rozwoju , zatrudnieniem itp.Tak więc wszystkich obowiazują kodesy a w szczególności Kodeks Spółek Handlowych i stosowanie np umów jednostronnych jest nie do przyjęcia .Tak że jak widzisz nie tyle w tym temacie,bo jak mawiał klasyk "nie o take Polskie śmy walczyli "
śląsk / 83.242.93.* / 2011-05-23 21:25
nie masz pojecia o czym piszesz kodeks społek handlowych nie określa sytuacji prawnej miedzy osobą prowadzaca dzialalnosc gospodarcza a spolka prawa handlowego jaka defakto jest ruch sa..prosze dokladnie przeczytaj definicje umowy jednostronnej a potem wypowiadaj sie w tym temacie i nie przytaczaj na forum definicji ktore moze i ladnie brzmia ale nie maja nic wspolnego z nasza sytuacja..mamy wolny kraj wiec jak sie komu nie podoba moze zrezygnowac i pojsc do konkurencji..my nie jestesmy wspolpracownikami ruchu jestesmy odrebnym podmiotem gospodarczym swiadczacym uslugi na rzecz ruch-u
romcio 1 / 62.133.136.* / 2011-05-23 18:56
Piszesz niestety nieprawdę .Stawki są stałe i nie będzie mozna ich negocjowac i tak
- prasa – 11%

- towary różne – 17%

- papierosy i tytonie – 5%

- bilety i karty – 2%

a umowa nie do przyjęcia typowa jednostronna umowa i to już koniec współpracy.

Pozdro
aniol20 / 109.243.18.* / 2011-05-23 18:55
Prowizje
Bilety i doładowania 2%
Papierosy 5%
Prasa 11%
Pozostałe artykuły 15 %
Czyli najniższa średnia krajowa może coś lekko więcej.
Oczywiście od cen netto.
Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy