Forum Forum prawneKarne

prawo jazdy z U.K a wyrok w PL za alkohol

prawo jazdy z U.K a wyrok w PL za alkohol

LUCAS270 / 2009-06-04 01:21
Witam!!!Proszę Państwa ja wiąże się z takim problemem...a mianowicie....do 2006 roku
mieszkałem w Wielkiej Brytanii....pracowałem jako zawodowy kierowca i posiadam Brytyjskie Prawo jazdy
wymienione na podstawie polskiego w 2005 roku.Dnia 25.04.2007 zostałem zatrzymany przez
policje za jazdę pod wpływem alkoholu w naszym ojczystym kraju kiedy byłem z wizytą u
rodziny.Alkomat wykazał 0.59 zawartości alkoholu w stopniu malejącym.Zostałem osadzony w
Izbie wytrzezwień po czym zostałem doprowadzony do prokuratury.Oczywiście zgodziłem się na
Sąd 24-godzinny gdzie zapadł wyrok : 1-rok zakazu prowadzenia pojazdów na terenie RP oraz
kary pieniężne.Okazało się jednak iż policja nie dostarczyła na czas mojej "karty karnej" i
poproszono mnie abym przyszedł na drugi dzień.Następnego dnia okazało się iż inna Pani
prokurator przejęła sprawę i żąda 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów.Po jakimś czasie odbyła
się sprawa sądowa gdzie Sędzia zasądził wobec mnie zakaz na 1-rok prowadzenia pojazdów oraz
kary pieniężne.Jednak prokuratura się odwołała od wyroku w wyniku czego ponownie odbyła się
rozprawa gdzie Sąd Rejonowy wydał wyrok : zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres lat
3 i kary pieniężne.Prawo Jazdy mi zabrano jednak oddano po kilku dniach z adnotacją iż nie
może być mi zabrane ponieważ mogę się nim posługiwać poza granicami RP.Jestem załamany tym
wyrokiem Sądu i mam odnośnie tego parę pytań:
1.w uzasadnieniu wyroku mam napisane iż wyrok liczy się od dnia mojego zatrzymania i Sąd
zalicza mi do wyroku okres z przed rozprawy do tych trzech lat zakazu prowadzenia pojazdów a
jednak Pani w Urzędzie Komunikacji twierdzi iż mam oddać Brytyjskie Prawo jazdy i Polskie
(którego nie posiadam) a dopiero od tej chwili zacznie mi się liczyć kara....?moje PJ było
zatrzymane przez policje i zostało mi odesłane więc o co w tym chodzi?
-2.od kiedy tak na prawdę liczy się zakaz?od uprawomocnienia wyroku czy zdania nie polskiego prawa jazdy w polskim urzędzie komunikacji?
3.a co jeśli moje prawo jazdy zostało zagubione(co mam napisane w notatce sądowej) i nie mam możliwości wyrobienie wtórnika bo musiałbym specjalnie po to jechać do U.K co jest kompletnym bezsensem?
4.co ma Brytyjskie Prawo jazdy wspólnego z polskim urzedem komunikacji skoro to nie jest polski dokument?
5czy istnieją jakieś regulacje prawne aby cofnąć lub ponownie rozpatrzyć moją sprawę?
-czy posługując się Brytyjskim Prawem Jazdy mogę w Polsce zrobić kurs na na.przewóz rzeczy?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi pamiętając iż POLAK mądry po szkodzie....
Wyświetlaj:
ssssssss / 91.150.183.* / 2014-06-06 09:26
http://www.money.pl/forum/prawo-jazdy-z-u-k-a-wyrok-w-pl-za-alkohol-t1684281.html#F1684281
xxx926 / 80.195.3.* / 2013-05-11 19:24
Ja miałem zawodowe prawko na CE, jechałem do sklepu i podczas kontroli dwaj młodxi gliniarze kazali mi chodzić po linii i stać na jednej nodze, nawet alkomatu nie mieli. Potem zabrali mnie do komendy zamkneli i przynieśli kwitek że mam 5,8 promila. Zamkneli do rana i rano kazali podpisać papiery jakieś że jak nie podpisze wróce na dołek. adnych badań krwi, nic, choć chciałem. i po 8 godz w celi rano wolny. Potem sąd, osiem rozpraw bo się nie przyznaję, za każdą płaciłem, w końcu myślę ile będę miał tych rozpraw, i się przyznałem, tak wysoki sądzie jechałem na zakupy, stałem na jednej nodze, chodziłem po linii i miałem 5,8 promila. Proszę o łagodny wyrok i kłopoty się skończyły, zakaz na 4 lata, jakaś grzywna i spokój. Sprawa się ciągnęła półtora roku. Teraz robię w anglii bo mam w dupie polskę. Zakaz minął i pozostał uraz do kraju do którego nie mam zamiaru wracać. 5,8 promila i stanie na nodze z zamkniętymi oczami. Idiotyzm. Ale w polsce wszystko można. Mam nadzieję że chociaż b zrobię w anglii i to jest unijne, zrobię sobie kserokopię poświadczę notarialnie i mam w dupie policjantów którzy robią sobie jaja z ludzi. Będę pokazywał ksero i niech mi dają mandaty.
1234xxxx / 80.195.3.* / 2013-05-11 19:31
Jak mi zabrali to kupiłem skuter żeby zarobić na chleb jeździłem do pracy na budowę 5km. Tym razem byli dociekliwi, zrobili badania krwi jak wyszło 00. po trzech miesiącach sprawa w sądzie, bo miałem śladowe ilości środka przeciwbólowego, który sąd uznał za środek odurzający. Dodam że przepisał mi to lekarz, na ból głowy, brać raz dziennie przed snem. Rok zakazu i grzywna. I na sprawę zaprosili wycieczkę szkolną. Pokazałem opakowanie tych lekarstw, i mówią to jest ten środek odurzający? Mam receptę, ketonal czy coś. Tak, to podchodzi pod ten paragraf o prowadzeniu pojazdó pod wpływem środków odurzających bo zawiera ketaminę czy kofeinę czy coś tam. Płać to będzie spokój .I siedż w domu rób na drutach. co ciekawe dowodem w sprawie była dokumentacja medyczna z przychodni. A jak.
Londyńczyk / 94.169.140.* / 2009-10-02 18:30
poprostu odpowiadacie i doginacie kolesiowi ktory naprawde ma problem i nie wie co z nim zrobic. a odpowiedz jest prosta. gosc wymienil w UK polskie prawko na brytyjskie, jezdzi na brytyjskim wiec nie od polakow je dostał i nikt w polsce nie ma uprawnien zeby je zabrac. polski sąd moze nalozyc kare, ktora jedno znacznie wskazuje na zakaz prowadzenia pojazdow meczanicznych w polsce, prawka mu nie zabieraja daja zakaz na polske a w UK smiga sobie dalej- proste
kemikalbrader / 2009-06-30 13:10 / Bywalec forum
Oczywiście, że Pan LUKAS270 ma rację Sąd RP za jazdę na bani nie może mu zabrać prawa jazdy z UK. Powiem więcej, dokument ten powoduje, że nie może otrzymać żadnej kary pienięznej, ba nawet policja nie może go zatrzymać. Wystarczy, że pokaże przez szybę PJ z UK próbującym zatrzymać go policjantom. I to nawet gdy będzie miał 2 promile krwi w alkoholu. Proponuję nie walczyć z polskim siemierżnym sądownictwem, tylko od razu zgłosić się do Trybunału Praw Człowieka w Strassburgu. Prawo jazdy oczywiście zostanie Ci zwrócone. W dodatku otrzymasz jeszcze:
- odszkodowanie za starty morlalne
- dożywotnią rentę
- 2 letni zapas 18 letniej whisky Bowmore
- wzmocniony tytanowy zderzak wraz z maską do swojego pięknego samochodu oraz kilkanaście par wycieraczkek samochodowych Valeo Drinkers Edition - znakomicie zbierających ludzkie trzewia i krew z przedniej szyby
siła / 82.132.248.* / 2011-11-27 10:13
starszy bedziesz ......
Bunka 25 / 91.12.213.* / 2010-02-11 21:58
Powinni wam zabrać dożywotnie!!! chojraki za funtów!!!
jkkkj / 217.74.68.* / 2009-06-29 15:55
Zrób tak. Wróć do UK. Wypij, pojedź, złapią Cię. wsadzą na dołek 3 lata bez zawiasów.
I masz święty spokój , a my również :)
Aha wtedy zabiorą Ci brytyjskie prawo jazdy wiec Twój Wielki problem zniknie zupełnie.

P.S Może w więzieniu w UK nie dadza Ci dostępu do netu, żebyś takich idiotcznych pytań na forum już nie zadawał
Robert1313 / 91.10.96.* / 2016-09-26 12:23
a ty do szkoly!!!ludzie czlowiek prosi o rade?!?!
szklarek / 2016-09-26 12:27
Człowiek prosIŁ o radę 10 lat temu. Jeśli stan prawny od tego czasu w RP się zmienił to z pożytkiem dla nowych użytkowników te zmiany w KK, KKW przytocz, bo to dział prawny forum.

Po co te nic nie wnoszące wpisy ?
szklarek / 2016-09-26 17:34
Tak myślałem. Nie ma co przytoczyć.

Dla innych zatem- ważna zmiana od 8.05.2011 r. (nowelizacja KK) w zakresie zatarcia skazania zagranicznego, ale unijnego. Mianowicie w naszym KRK odbywa się ono wg. zasad kodeksu i kraju skazania i vice versa. Skazanie w RP jest zacierane w drugim państwie ( w odpowiedniku naszego KRK) wg. zasad zatarcia obowiązujących w Polsce.
Wszystko w systemie ECRIS na podstawie europejskiej decyzji ramowej 2009/315/WSiSW oraz decyzji Rady Europejskiej 2009/316/WSiSW
LaVega / 2009-06-30 09:54 / portfel / Bywalec forum
Idiotyczny to jest Twój komentarz..Rozumiem poirytowanie na autora ale ma facet formalnie racje dostał zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata na terytorium RP a nie GB a polskie urzedy nie maj prawa zatrz\ymywać obcyh dokumentów państwowych..to jakbys pojechał do turcji i tam ci zabrali paszport..
majkel1982 / 2009-06-19 07:12
kolego ja w poniedziałek idę do urzędu w tej sprawie, także napiszę jak poszło. pozdrawiam
majkel1982 / 2009-06-18 13:15
Witam, mam niemalże identyczną sytuację i też szukam porady. Zabrano mi prawo jazdy w Polsce na 3 lata za jazdę pod wpływem , ale angielskie musiałem też oddać. Mam pytanie, czy moje prawo jazdy angielskie zostało odesłane do Anglii i mogę je tam odebrać,bo właśnie w UK zaczynam pracę ? czy muszę tam robić prawo jazdy od nowa? proszę o pomoc
sanny / 195.238.227.* / 2009-06-29 17:26
uważam, że nie powinni ci oddać prawka przez conajmniej 5 lat. być może jechałeś na kacu po całonocnej imprezy. Nie zmienia to faktu, że wsiadłeś za kierownice. ...


A potem się dziwią w tej Anglii, że z Polaków takie buractwo i łajzy - jak TACY nasi przedstawiciele tam jeżdżą. ehhh
Robert1313 / 91.10.96.* / 2016-09-26 12:15
nasi przedstawiciele???to siedza wyzej!i robia duzo gorsze rzeczy!!!!ehhhh
ikon / 78.146.181.* / 2009-06-19 02:39
CIEZKO OCENIUC PANIE.ZOBACZ CO MASZ Z ORZCZENIA Z SADU...
maniche / 193.111.166.* / 2009-06-05 16:18
Ja bym na twoim miejscu nie siadał pijany za kierownicą! Zaoszczędziło by ci to tylu problemów jakie masz teraz. Mam nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę, że byłeś potencjalnym mordercą i tylko dzięki swojemu szczęściu nikogo nie zabiłeś na drodze.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - LUCAS270, majkel1982.]
Kierowca Zawodowy / 95.40.75.* / 2012-06-19 15:38
ja raz mało co nie miałem kolizji z seicento, a za kółkiem seico i pasażerowie to były zakonnice... tak jej się śpieszyło do nieba, że na podwójnej ciągłej przed górką i na skrzyżowaniu wyprzedzała TIRa.. gdybym nie wyhamował do zera tylko jechał jak większość buraków w Polsce to z zakonnic zrobiłbym papkę moim dostawczakiem. Jeszcze lepsze są te buraki co zapier... 180/h kiedy ja sobie grzecznie 120/h wyprzedzam TIR'a widząc, że samochód z naprzeciwka jest daleko, a taki debil z naprzeciwka miga długimi i stuka się w czoło, że niby co 'ja' robię i nawet szmata nie zwolni. Jak widać nie alkohol zabija tylko bezmyślność ludzka pod którą można przypisać też jeżdżenie z 3ema promilami we krwi nie widząc nic na oczy.. co nie zmienia faktu, ze niektorzy jeżdżą lepiej po załóżmy dwóch piwach, bo się czują pewniej... the end

Najnowsze wpisy