Forum Polityka, aktualnościKraj

Premier zamyka sklepy z dopalaczami. W sieci wciąż są dostępne

Premier zamyka sklepy z dopalaczami. W sieci wciąż są dostępne

Wyświetlaj:
xxzzcc / 188.146.233.* / 2010-10-04 06:26
No i znalazł się następny temat odwracający uwagę społeczeństwa od rzeczywistych problemów życia codziennego. media zachwycają się tematem jakby dokonano wiekopomnego odkrycia. Za rządów liberałów w okresie 20lat w Polsce popełniło 120000 obywateli samobójstwo i wydaje mi się że jest to większy problem od zgonów spowodowanych przez dopalacze. Hipokryzja i nic więcej ale społeczeństwo na jakiś czas ma odwróconą uwagę no i PO ma szansę udowodnić że coś robi dla społeczeństwa. Takie spektakl uruchomić ,zaangażować znaczne siły policji a przy tym zbierać nieuzasadnione profity to nic trudnego. Ciekawe do ilu zdarzeń w tym czasie była potrzebna policja a jej nie było bo musiała zbierać punkty dla Tuska.
łoj dyna dyna / 83.10.141.* / 2010-10-03 23:18
Lojciec jaroł i jo jaroł, obydwaśmy jorali
Łojciec p******* jo poprawił, w gacieśmy sie zessssrrraalllli
xjasiux / 89.75.69.* / 2010-10-03 23:04
Opanuj się Donek...Poparcie Ci leci na łeb na szyję a takie zagrania są nie fer...I jeszcze zapowiedz że będą działać na granicy prawa...Dopalacze brałeś że tak mówisz. Działają legalnie, a że gównarzernia jest głupia i żre i pali co popadnie w ilości niepojetej to się trują. Może zaczniecie apteki zamykać jak wruci moda na Tusipec? A może zakaz sprzedaży kleju zeby dzieci nie wąchały? Palikot ma rację, z dziewicy PO stało się stetryczałą ciotką w onucach i reformach...
buc_pucybut / 2010-10-03 22:46 / Tysiącznik na forum
A jak tam płemierze walka z deficytem
sceptyk / 2010-10-04 00:58 / Tysiącznik na forum
Nie walczy się z czymś, co istnieje obiektywnie, bez naszej wiedzy i zgody.
Tak jak TW Filozog nie walczył ze swoim oficerem prowadzącym.
cafarus / 87.96.79.* / 2010-10-03 22:12
Tusk uważa że jak czegoś nie widać to tego nie ma. Ale przeraża mnie co innego. To że premier łamie prawo. A może oskarżą tych ludzi o bigamie, obrazę uczuć religijnych lub zaleganie z abonamentem ? Mam pytanie? Mamy w tym kraju prawo czy nie?
oborowy / 79.185.74.* / 2010-10-03 22:05
A może by nam Premier POwiedział. jak to sie stało,ze wogóle takie sklepy POwstały za jego kadencji ???
przechodzien / 83.4.174.* / 2010-10-03 21:25
Pa Premier uwielbia "samorekalme".A to po gospodarsku pogada z powodzianami,a to wypowie sie w sprawie krzyza-w sposob wielce wywazony,poznamy jego poglady na kolege Palikota,a to zatroskany pojawi sie przy katastrofie autobusu itd...A wszystko w basku kamer.A sprawy wazne dla kraju:w cholere znimi,przeciez trzeba wygrac wybory.
ździcho / 87.205.202.* / 2010-10-04 09:16

przeciez trzeba wygrac wybory.

Masz rację w całym swoim komentarzu, ale Twoja teoria ma jeden słaby punkt. Teraz cała ćpuneria, a jest jej niemało, będzie Tuska linczować na swoich blogach, programach, różnych forach. Nalezą do niej uzależnieni wpływowi ludzie, muzycy, malarze, publicyści itp. Ci go zniszą, bo maja gadane, a myślę, ze jest tego świadomy. Zatem ryzykuje.
ździcho / 77.254.48.* / 2010-10-03 21:53

Pa Premier uwielbia "samorekalme".

Oczywiście. To polish Eliot Ness. Untouchable Hero.
Marley / 83.6.178.* / 2010-10-03 21:46
Jedyne co może pomuc w walce z dopalaczami to legalizacja Marihuany itp.
ździcho / 77.254.48.* / 2010-10-03 21:51

Jedyne co może pomuc w walce z dopalaczami to legalizacja Marihuany itp.

Marley'owie, ilu Was jest? Bo nie wiem, ile krzaków mam posadzić.
Niezadowolony / 88.135.162.* / 2010-10-03 21:16
Ostatnio większość wypowiedzi premiera odbieram jakby sam był po dopalaczach.
sceptyk / 2010-10-03 20:54 / Tysiącznik na forum
Wszyscy handlarze marihuaną i extazy dziękują premierowi za likwidację konkurencji.
janiszek72 / 2010-10-03 20:45 / Tysiącznik na forum
Drogi panie premierze, takie rzeczy trzeba było robić dwa lata temu. Teraz handel dopalaczami, to biznes bez potrzeby posiadania punktów sprzedaży detalicznej. Analiza rynku i potrzeb młodych ludzi zostały profesjonalnie zrealizowane i teraz wystarczy tylko telefon do przyjaciela-dealera i dopalacz zostanie dostarczony pod wskazany adres. tusk pozwolił na spokojne i bezstresowe powstanie i rozwinięcie się biznesu dopalaczy. Teraz zbieramy żniwa nieudolności i zaniechań rządzących i tak będzie na każdym polu naszego życia. Kochani oglądajcie dalej i wierzcie w to co mówią w TVN i TVN24, a obudzicie się w dębowej jesionce. Czytajcie gazetkę wyborczą, a wówczas będziecie członkiem z ramienia sekty palipsa. Radzę wam obudźcie się, bo wybija ostatnie godzina dla Polskości, Polski, Ojczyzny, Matki, Wiary, Nadziei i Miłości. Bóg, Honor, Ojczyzna wzywa wszystkich do apelu. Czas stanąć po stronie Dobra, Krzyża, nauk Ojca Świętego Karola Wojtyły - największego autorytetu nowożytnego Kościoła. I to by było na tyle. Pozdrawiam serdecznie
ździcho / 77.254.48.* / 2010-10-03 21:47

Drogi panie premierze, takie rzeczy trzeba było robić dwa lata temu.

Zgoda, a nawet nie dopuścić do wprowadzenia tego. Ale co mają dopalacze do Polskości, Polski, Ojczyzny, Matki, Wiary, Nadziei i Miłości, Boga, Honoru, Ojczyzny, Dobra, Krzyża, nauk Ojca Świętego Karola Wojtyły -największego autorytetu nowożytnego Kościoła???
sceptyk / 2010-10-04 00:56 / Tysiącznik na forum
Tylko tyle, że biedny naród nie dość, że oczadziały michnikowszczyzną, to jeszcze oczadziały prochami.
I uzależniony.
Ale nasi okupanci będą z tymi oczadziałymi musieli cóś zrobić.
Zeutanazować?
Wyaborotować? Ale na późną aborcję nawet oczadziały naród jeszcze nie gotowy.
janiszek72_tobot / 83.6.178.* / 2010-10-03 21:44
2 lata temu rządzili Kaczyniaki :P
oborowy / 79.185.74.* / 2010-10-03 22:10
Widzę,ze ty jesteś następny, który zarzył dopalacze.Zgubiłeś już jeden rok biedaku. Ze też jeszcze zyjesz. To CUD.
łoj dyna dyna / 83.10.141.* / 2010-10-03 20:21
Po co wy ćpuny do nieba iść kcecie
Tam ni ma co jarać nudzic sie bydziecie
łoj zagroj ze mi zagroj / 77.254.48.* / 2010-10-03 20:51

Po co wy ćpuny do nieba iść kcecie
Tam ni ma co jarać nudzic sie bydziecie

Jode z góry, wózek tyrcy
Chodźta baby, bo mnie styrcy
Łoj! Styrcy mi fujara,
Zaro bede jarał
Zaro bede jarał:)
łoj dyna dyna / 83.10.141.* / 2010-10-03 22:58
Pojarał se młody Pojarał se stary
obydwom dzisiaj wisą fujary
uzależniony / 89.187.236.* / 2010-10-03 20:10
Zamykanie sklepów to tylko nabijanie klientów dilerom... pewnie śmieją się z tego i cieszą gdyż uzależnieni powrócą do nich jak legali nie będą mogli kupić.

Teraz jak sklepów nie będzie to pieniądze ludzi uzależnionych i chcących się zabawić, które trafiały ze sklepów poprzez podatki do rąk państwa, będą szły do grup przestępczych - gdyż będą owe osoby zmuszone kupować nielegalne używki.

Jak rząd chce zakazać dopalaczy to niech zalegalizuje marihuanę (zyski z podatków pewnie by były takie same jak podwyżka VATu) a uzależnieni nie karani by byli wyrokami za swój nałóg.
ździcho / 77.254.48.* / 2010-10-03 20:55

pewnie śmieją się z tego i
cieszą gdyż uzależnieni powrócą do nich jak legali nie będą mogli kupić.

Nie byłbym taki pewien tego ich śmiechu. Teraz łatwiej będzie ich namierzyć, jak będą wabili małolatów. Ci co bardziej nerwowi, będą musieli zrezygnować z tego właśnie rynku zbytu. I bardzo dobrze.
uzależniony / 89.187.236.* / 2010-10-03 21:02
Wg mnie po powyższej wypowiedzi widać że nie znasz reguł na tym rynku. Małoletni są najgorszymi "klientami" dili, ponieważ najłatwiej mogą wpaść i sprzedać ziomka.
ździcho / 77.254.48.* / 2010-10-03 21:09

Małoletni są
najgorszymi "klientami" dili, ponieważ najłatwiej mogą wpaść i sprzedać ziomka.

Właśnie dlatego teraz po zamknięciu dopalaczy "dili" ryzykują więcej. Nie będą mieli teraz na kogo zwalić i trudniej będzie im się wyprzeć, jak już wpadną.
ździcho / 77.254.48.* / 2010-10-03 20:47

Jak rząd chce zakazać dopalaczy to niech zalegalizuje marihuanę

Dziwne. Wygląda na to, ze większość ludzi myśli, że człowiek przychodzi na świat od razu pełnoletni. Zastanawiałeś się kiedyś nad wpływem marihuany na nierozwinięty jeszcze organizm? Słyszałeś cokolwiek o tolerancji organizmu na używkę?
imprezowicz / 92.17.177.* / 2010-10-03 21:03
a alkohol jak wplywa? jest granica wieku i co, malolaty pija i beda pili, taka jest ludzka natura a natury nie oszukasz. Sam nie "cpasz" to nie mow za innych.
Lubisz robic inne rzeczy, mniej lub bardziej szkodzace, robisz je bo lubisz, a nie bo ktos ci nakazuje, chyba nawet nie wiesz jak dzisiejsze jedzenie szkodzi zdrowiu.
ździcho / 77.254.48.* / 2010-10-03 21:38

a alkohol jak wplywa?

Ciutkę inaczej. Najpierw lasuje układ pokarmowy (watrobę, trzustkę, jelita) a potem dopiero mózg (i to w przypadku, gdy się go NADUŻYWA). Tutaj jak zacznie coś boleć, kłuć, to jeszcze można zdążyć po rozum do głowy. Natomiast maryśki, cracki, dopalacze rąbią NAJPIERW system nerwowy (u małolatów o wiele mocniej, gdyż to jeszcze nie do końca wykształcone organy). Ponadto dorosły wie, kiedy przestać, małolat przestaje wtedy, kiedy się już zwali na glebę.

Lubisz robic inne rzeczy, mniej lub bardziej szkodzace, robisz je bo lubisz, a nie
bo ktos ci nakazuje

Od wielu z nich się powstrzymuję dla dobra INNYCH ludzi (żony, dzieci). A jak ktoś idzie na całość to niech idzie sam, a nie hucznie demonstruje za legalizacją dla mas.
uzależniony / 89.187.236.* / 2010-10-03 20:59
Pełnoletnie osoby mogły tylko kupić w tych sklepach. Jeśli jakiś sklep sprzedawał niepełnoletnim to jestem za jego zamknięciem. Pełnoletnie osoby same za siebie są odpowiedzialne i jak chcą się narkotyzować to niech to robią legalnie kupując w sklepach.

Jeśli chodzi o skutki to nie zagłębiałem się temacie "tolerancji organizmu na używkę". W tym temacie mogę się wypowiedzieć tylko biorąc pod uwagę swoje doświadczenie. Biorąc używki od 10 lat (jestem uzależniony) mam tylko jeden negatywny objaw( urwanie kontaktów z ludźmi). Za to ucząc się po miękkich używkach (susz z dopalaczów, marihuana) miałem stypendium na studiach za wyniki w nauce, a teraz sukcesy w pracy (branża finansowa).

Podsumowując, jak ktoś jest idiotą to i tak nim będzie, nie zależnie co bierze i w jakich ilościach. Normalni ludzi potrafiący korzystać z używek powinni je mieć dostępne. A karanie, za uzależnienie, w postaci wyroku więzienia to bezsens.
ździcho / 77.254.48.* / 2010-10-03 21:27

Pełnoletnie osoby mogły tylko kupić w tych sklepach.

Jeżeli mówisz tu o dopalaczach, to uważasz, ze osoby dorosłe po zakupie SAME je zażywały? Bo mnie się wydaje, ze takich osób jest bardzo niewiele. Dorośli na ogół przed spożyciem wnikają Z CZYM maja do czynienia. Sami nie ryzykują, tylko dilują małolatom. Wśród dorosłych klientów jest więcej dealerów niż uzależnionych. Tak myślę. Spożywający to gówno, to w większości dzieciarnia.
Jeśli chodzi o skutki to nie zagłębiałem się temacie "tolerancji organizmu na
używkę".

Tak w telegraficznym skrócie: Zapalasz pierwszą marychę w życiu - reagujesz euforią. Po dziesiątym, czy dwudziestym razie także, ale jest już ona mniejsza. Ten proces postępuje sukcesywnie. Potem już nie ma euforii. Wtedy przypalasz po to, zeby poczuć się NORMALNIE, bo jak nie przypalisz, to masz doła. To jest właśnie tolerancja. U małolatów jest ona ok. 10 krotnie większa niż u dorosłego. Na podstawie badań zleconych przez amerykański Narodowy Instytut Nadużywania Narkotyków (NIDA) kilkuset par bliźniaków wykazano, że osoby, które zaczęły palić marihuanę przed 17 rokiem życia, są 3,5 raza bardziej narażone na podjęcie prób samobójczych w przyszłości niż osoby, które zaczęły palić później[18].(Wikipedia).
Za to ucząc się po miękkich używkach
(susz z dopalaczów, marihuana) miałem stypendium na studiach za wyniki w nauce

Skąd wiesz, że to dzięki używkom. Może to stypendium i sukcesy w pracy zawdzięczasz wyłącznie swoim uzdolnieniom, tylko będąc uzależnionym masz niskie poczucie własnej wartości (patrz: tolerancja).
A karanie, za uzależnienie, w postaci wyroku więzienia to bezsens.

To bestialstwo, a nie tylko bezsens. Ja jestem za łapaniem i karaniem dilerów. Ale to niezwykle trudne zadanie.
ganja / 83.7.24.* / 2010-10-04 13:04

Tak w telegraficznym skrócie: Zapalasz pierwszą marychę w życiu - reagujesz
euforią. Po dziesiątym, czy dwudziestym razie także, ale jest już ona mniejsza.
Ten proces postępuje sukcesywnie. Potem już nie ma euforii. Wtedy przypalasz po
to, zeby poczuć się NORMALNIE, bo jak nie przypalisz, to masz doła.

Co za bzdury! Nic takiego po marihuanie się nie dzieje.
Narodowy Instytut Nadużywania
Narkotyków (NIDA) kilkuset par bliźniaków wykazano, że osoby, które zaczęły
palić marihuanę przed 17 rokiem życia, są 3,5 raza bardziej narażone na podjęcie
prób samobójczych w przyszłości niż osoby, które zaczęły palić
później

No i co ztego? Kogo to obchodzi? To niech tatuś pilnuje swoich pociech i obserwuje objawy, a jak zauważy, to ma być pas w robocie żeby drzazgi z dupy leciały. Odechce się gówniarzerni jarania. Marihuana jest dla pełnoletnich.
niewierzący ateusz / 83.21.248.* / 2010-10-03 19:49
przez dwa lata sklepy z dopalaczami działały legalnie czy nielegalnie?
przez dwa lata sklepy z dopalaczami działały legalnie,dlaczego nagle taki cyrk? czyżby lobbyści spod znaku twardych narkotyków dali w łapę by pozbyć się konkurencji?i dlatego twardziel się w premierze obudził ? przecież po zlikwidowaniu sklepów z dopalaczami handlem nimi zajmą się ci sami,którzy teraz handlują narkotykami, mam nadzieję,że to tylko działanie pod publiczkę,a nie celowe działanie na korzyść mafii narkotykowej
dcvr5 / 195.116.98.* / 2010-10-03 19:37
Ciągłe gadanie o dopalaczach powoduje że wzrasta na nie moda a że w internecie są powszechnie dostępne jeszcze nieraz usłyszymy o zatruciach
...
http://skocz.pl/marzenie2010
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy