Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent podpisał reformę uczelni

Prezydent podpisał reformę uczelni

Money.pl / 2011-04-05 12:18
Komentarze do wiadomości: Prezydent podpisał reformę uczelni.
Wyświetlaj:
Botycki / 178.42.28.* / 2011-05-26 12:57

Uproszczona będzie ścieżka kariery naukowej. Procedura zdobycia stopnia doktora habilitowanego skoncentruje się na realnych osiągnięciach i dorobku naukowym.

No. Teraz każdy debil będzie mógł zostać doktorem habilitowanym.
Warunkiem rozpoczęcia przewodu doktorskiego będzie co najmniej jedna publikacja

A w tej jednej publikacji to conajmniej ile błędów ortograficznych będzie można zrobić?
e d u k a t o r / 62.244.139.* / 2011-05-26 12:05
... jest na to mnóstwo dowodów !!!

Pani Minister Katarzyna HALL zamiast podnosić poziom edukacji w Polsce propaguje program RADOSNYCH SZKOL !!!
To jest jej flagowy program po upadku szumnego BONU OSWIATOWEGO !!!
bunga, bunga i gitara ! / 79.188.238.* / 2011-04-19 11:10
szkoda Cię Polsko !
kri / 95.49.179.* / 2011-04-05 15:27

Nowelizacja ma też zintegrować uczelnie z rynkiem pracy. Szkolnictwo wyższe zyskało możliwość kształcenia studentów przy udziale pracodawców, bądź na jego zamówienie. Uczelnie zostały też zobowiązane do przyjęcia zasad komercjalizacji wyników badań naukowych.

Najlepszym wzorcem działania jest system USA . W tym kraju wszystkie podmioty współpracują efektywnie na rynku.
Jeśli w wyniku porównania projekt będzie odbiegał od wyżej wymienionego systemu, to powinien zostać odrzucony - ale przez kogo?
W pierwszej kolejności celem projektu powinno być szkolnictwo wojskowe i dopasowanie do standardów NATO. Drugim etapem energetyka i osiągniecie czołowej pozycji światowej na rynku. Te dwa cele decyduja obecnie o suwerenności kraju.
Nie możemy pozwolić sobie na trwonienie środków jeśli na badania rozwojowe ich brakuje pod groźbą trybunału stanu.
Przed wojną pomimo skromnych soków polskie lotnictwo było w czołówce, zaś kontrolę nad przemysłem z ramienia ministerstwa prowadzili inżynierowie projektanci i jednocześnie oblatywacze.
Dżentelmen
Herr Flick aus Oppeln / 81.210.76.* / 2011-04-05 14:50
Herr Komorowski Sprechen Sie deutsch? Wir haben in deutschland viel arbeit zu machen fur HoechstePolnischeDummkopf aus der Wald.-schnella schnella Präsident du must gut und stark arbeiten.
Marysia12 / 2011-04-05 14:35
Ciekawa jestem jak to będzie funkcjonować naprawdę, mam ku temu wielkie obawy , aby sądzić że to pic na wodę!!
PLN to ja / 81.219.241.* / 2011-04-05 14:32
Jestem naukowcem i jestem na tak! To krok w dobrą stronę. Świadczyć może o tym choćby to, że najbardziej przeciwni tej ustawie byli starzy, zgorzkniali "profesorowie" z naukowego "betonu". Tym konkurencja nie za bardzo odpowiada.
lallamiddo / 89.77.37.* / 2011-04-05 13:20
Ta reforma ma zmienić oblicze polskiej nauki - nurmalnie "bon mot" na miare bula-Komorowskiego. Co do meritum to kazda reforma ma cos zmienic.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-04-05 12:47
według ekspertów PełO studiowanie na dwóch kierunkach to patologia, ideałem jest "uproszczona ścieżka kariery".

dawniej zaborcy likwidowali szkoły, dziś zmienili taktykę: wprowadzają "konkurencję" pomiędzy szkołami w "upraszczaniu kariery".
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-04-05 13:53
znalem takiego jednego..... 3 klasy szkoly powszechnej, pomocnik maszynisty, szkola oficerska nad Oka, kurs oficerow politycznych, pulkownik... to byly " uproszczone" sciezki kariery :-)
antyelektorat / 2011-04-05 12:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I o tym wszystkim swoim podpisem zadecydował człowiek, który robi błędy na poziomie szkoły podstawowej. Łączę się ze wszystkimi studentami w "bulu i nadzieji", żeby jak najszybciej skończyli studia i wyjechali za granicę.
Elendir / 2011-04-05 19:47 / Łowca czarownic
Czy znasz człowieka który w ciągu ostatnich np. 4 lat ani razu nie zrobił błędu "na poziomie szkoły podstawowej"?
antyelektorat / 2011-04-05 22:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z polityków prawdopodobnie Korwin-Mikke. Ale nie chodzi o sam fakt popełniania błędów (chociaż "bul" jest karygodny). Chodzi o to, że facet się nie przygotował do wpisu w księdze kondolencyjnej w Ambasadzie Japonii. Powinien mieć przygotowany wpis, skonsultowany z doradcami. To pokazuje jakim cieniasem jest Bredzisław Kompromitowski.
Elendir / 2011-04-06 06:57 / Łowca czarownic
Skąd wnioskujesz że wpis nie był skonsultowany? Przecież błąd można popełnić nawet przy przepisywaniu.

Ponadto dziwi mnie tak ostra krytyka błędu przez osobę, która bynajmniej sama nie jest bezbłędna. I wcale nie jestem przekonany czy bardziej karygodnym i szkolnym błędem jest ból przez "u", czy też Polak z małej litery. A bynajmniej nie tylko taki błąd można znaleźć u Ciebie w wypowiedziach.
antyelektorat / 2011-04-06 09:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zadałeś sobie sporo trudu i przejrzałeś wszystkie moje wpisy, żeby znaleźć "polaka" z małej litery. Aż tak dogłębnie Cię cenzurował nie będę. Przed "że" stawiaj przecinek, skoro jesteśmy już tacy drobiazgowi.
Ja nie jestem prezydentem, ani żadną inną osobą publiczną, więc mogę robić błędy ortograficzne. Mogę nawet pozwalać sobie na niewybredne żarty, określając kobiety kaszalotami, tak jak on to zrobił. I wiele, wiele innych. Skoro popełnił błąd przy przepisywaniu, jak sugerujesz, to też źle o nim świadczy.

Jedno jest bardzo pocieszające: Komorowski jeszcze wiele razy dostarczy powodów do krytyki. :)
Elendir / 2011-04-06 20:34 / Łowca czarownic

Zadałeś sobie sporo trudu i przejrzałeś wszystkie moje wpisy, żeby znaleźć "polaka" z małej litery.

Wystarczyło spojrzeć na ostatnią ich stronę. I bynajmniej nie był to pierwszy błąd.

Ja nie jestem prezydentem, ani żadną inną osobą publiczną, więc mogę robić błędy ortograficzne. Mogę nawet pozwalać sobie na niewybredne żarty, określając kobiety kaszalotami, tak jak on to zrobił. I wiele, wiele innych. Skoro popełnił błąd przy przepisywaniu, jak sugerujesz, to też źle o nim świadczy.

Moim zdaniem to co piszesz, to przede wszystkim nienajlepiej świadczy o Tobie.

Jedno jest bardzo pocieszające: Komorowski jeszcze wiele razy dostarczy powodów do krytyki. :)

Miejmy nadzieję że nie takich, jak Kaczyński.
Elvis wciąż żyje / 212.182.35.* / 2011-04-05 12:18
Nic się nie zmieni. Układy będą dalej panować jak panują. Młody, zdolny ale bez pleców to co najwyżej może za grosze w dziekanacie robić albo uciec za granicę. Ten kraj nie ma przyszłości.
asfricanfiver / 79.188.238.* / 2011-04-05 12:42
ten kraj pod butem PO nie ma wogóle przyszłości !
nędza i ruina. Naród bez własności. DŁugi Platformy będa spłacać emeryci.
5 500 000 oywateli Polski nie pracuje dla kraju ! Tu nic nie powstaje, tu nierząd nie ma żadnej wizji dla przysżłych pokoleń. Gospodarkę oceniają tylko z optyki supermarketu.

KTO BEZIE SPŁACAŁ BILIONOWE DŁUGI PO ?

Najnowsze wpisy