Forum Forum prawneCywilne

Problem - za granica od 1988 - nigdy nie wymeldowana

Problem - za granica od 1988 - nigdy nie wymeldowana

elapino / 2014-04-29 23:58
Bardzo prosilabym o pomoc.
Od 1988 roku mieszkam na stale za granica i od 2006 mam podwojne obywatelstwo.
Jestem rozwiedziona i w Polsce nosze nazwisko po mezu.
Mam podwojne obywatelstwo. Za granica zgodnie z przepisami panujacymi w kraju ktorego obywatelstwo rowniez posiadam nosze nazwisko panienskie. Wystapilam o zmiane nazwiska na nazwisko panienskie.
Wczoraj odebralam decyzje o zmianie nazwiska , za 14 dni bedzie ona uprawomocniona i wystapie o wymiane dowodu:

Problem:
Nigdy nie poinformowalam Urzedu ze mieszkam za granica!!! ( niewiedza, brak czasu , wiem moja wina)

Teraz chcialabym uregulowac moje sprawy w urzedach.

1.Tak wiec we wniosku o wymianie dowodu w rubryce "adres miejsca zamieszkania na pobyt staly"
nie powinnam nic wpisywac? (W moim aktualnym dowodzie figuruje adres w Warszawie gdzie jestem zameldowana, mieszkanie jest mojej wlasnosci w nim mieszka moja mama).
3.Przed wymiana dowodu powinnam wymeldowac sie czy wystarczy skladajac wniosek o wymiane dowodu jakies oswiadczenie/formularz gdzie deklaruje ze nie mieszkam w Polsce od 26 lat?
4.Jerzeli otrzymam dowod to oczywiscie nie bedzie na nim figurowal zaden adres zamieszkania,
taki dowod bedzie honorowany ( na przyklad przy otworzeniu konta w banku i w innych urzedach, przy przekraczaniu granicy)?

Dziekuje z gory za pomoc.

Najnowsze wpisy