Forum Forum prawneGospodarcze

problem z dostawcą

problem z dostawcą

aleks01 / 2018-06-05 09:41
Witam, może ktoś mi coś poradzi, od wielu lat moja firma wspólpracowała z pewnym dostawcą, od pewnego czasu zaczęły się zgrzyty, spóźnienia z dostawami u mnie to skutkowało poważnymi stratami finansowymi, ostatnio przez takie spóźnienie klient się wkurzył i to wazny klient i poszedł do konkurencji, zastanawiam się czy nie pójść z tym do sądu, bo niestety mocno się to odbiło na naszej firmie. Myślicie że da się wygrać taa sprawę?
Wyświetlaj:
aleks01 / 2018-09-11 13:55
chyba czas o czymś takim pomyśleć bo sprawa niestety dalej nie rozwiązana, czy taka mediacja długo trwa?
OnlineExpert_CAM / 2018-09-14 22:59
Dzień dobry aleks01,

Szybkość zakończenia konfliktu, to jedna z głównych zalet mediacji. Z danych wynika, że średnio dochodzenie roszczeń na drodze sądowej trwa 685 dni, a zakończenie sprawy drogą mediacji trwa tylko od 7 do 30 dni. Wybór tego rozwiązania dodatkowo pozwala znacznie ograniczyć koszty dochodzenia roszczeń.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Z poważaniem,
Online Ekspert Centrum Arbitrażu i Mediacji
www.cammediacje.pl
Mateusz Uldynowicz | adwokat / 188.47.108.* / 2018-09-13 14:46
Dzień dobry,
Sprawa może nadawać się do sądu, bo wskutek nienależytego wykonania umowy utracił Pan klienta, który przynosił Panu zyski.

Niemniej wymaga ona przeanalizowania. Gdyby był Pan zainteresowany to proszę o kontakt: mateusz@uldynowicz.eu
OnlineExpert_CAM / 2018-06-05 22:43
Dzień dobry,

Przed dochodzeniem swoich racji w sądzie, zachęcam do zainteresowania się tematem mediacji. Mediacja to pozasądowy sposób zakończenia zaistniałego sporu, w których osoba trzecia pomaga stronom we wzajemnej komunikacji oraz dojściu do wspólnie akceptowalnego porozumienia. Proces ten ma charakter odformalizowany, dobrowolny i poufny, co daje uczestnikom idealne warunki do wypracowania konsensusu. Główne idee, jakie przyświecają mediacji to: poufność (żadne informacje nie wychodzą poza wiedzę osoby mediującej oraz mediatora), niższe koszty w porównaniu z postępowaniem sądowym, krótki czas trwania rozwiązania sporu. Kolejnym istotnym aspektem jest możliwość zachowania pozytywnych relacji między stronami konfliktu, dzięki czemu mediacja pomaga w zachowaniu dobrego wizerunku niezależnie od przyczyny czy sposobu zakończenia sporu.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Z poważaniem,
Online Ekspert Centrum Arbitrażu i Mediacji

Najnowsze wpisy