Forum Forum ubezpieczeńInne

Problem z ubezpieczeniem zdrowotnym

Problem z ubezpieczeniem zdrowotnym

Korraddo / 89.69.150.* / 2012-11-13 17:42
Mam ciężką sytuację, w piątek byłem w szpitalu i miałem operację; nie miałem dokumentu o ubezpieczeniu i mam 7 dni na dostarczenie. Jednakże ojciec jest bezrobotny i nie może mnie doubezpieczyć do siebie bo jest na chorobowym; mama mieszka od 5 lat w anglii, podobno jestem zarejestrowany u niej w NHS (Angielski NFZ) ale oni twierdzą że ona nie ma ubezpieczenie obejmującego inne kraje ; czekam na podpisanie umowy zlecenie do czwartku, mam 23 lata i studiuję zaocznie. Czy z jakiegokolwiek miejsca przysługuje mi ubezpieczenie zdrowotne które uchroni mnie przed płaceniem za operację którą miałem?
szklarek / 2012-11-13 21:00
Tak. Podlegasz ubezpieczeniu zdrowotnemu jako student, tyle że w tych okolicznościach do ubezpieczenia powinien Cię zgłosić ojciec w PUP do ubezpieczenia jako członka rodziny.


Niedopełnienie tych formalności wcześniej nie oznacza braku ubezpieczenia, czyli konieczności poniesienia kosztów hospitalizacji, o ile zostanie zachowany ww termin 7 dni. Choroba ojca nie jest na tyle poważna by nie mógł się do PUP udać.

Najnowsze wpisy