Forum Polityka, aktualnościKraj

Proces doktora G. Dostanie dwa lata w zawieszeniu?

Proces doktora G. Dostanie dwa lata w zawieszeniu?

Wyświetlaj:
Wapniak / 2012-12-30 20:46 / Tysiącznik na forum
Hmmm...a ja mając ostatnio sercowe problemy, po kompleksowym, sprawdzającym, prywatnym badaniu przez kardiologa za cholerę NIC!!! dodatkowo nie mogłem wręczyć ani wziąść poza kwitkiem z kasy fiskalnej.
Ha... potwierdził diagnozę, metody leczenia w ramach ubezpieczenia, w prywatnym Oddziale Centrum Kardiologii Inwazyjnej. Pobyt w szpitalu - awaryjny, po Sz.O.R.
Jako ciekawostkę podam fakt, iż ordynator tego Oddziału podczas obchodu poświęca czas pacjentowi do woli z klarownym, zrozumiałym wyjaśnieniem przyczyn stanu rzeczy i sposobu leczenia oraz stosowania na przyszłość profilaktyki. Szok... Tutaj jednak mogłem tylko podarować wiązankę kwiatów, co z wielką radością uczyniłem. Żyję.
jakub2 / 37.47.126.* / 2012-12-30 16:00
Łapówki to sie płaci przed operacjami, a po nich to tylko kwiatki czasem zanoszą , gdyby było odwrotnie to niedoczekał by sie nikt na operację .
Czy zawsze w tym kraju bedzie sie wciskać kit ? czyż my nie znamy reliów tego kraju , czyż my nie wiemy że kazdy lekarz czeka na tzw. wdzięczność , lekarze to najbardziej pazerna grupa zawodowa im ciagle bedzie mało , zresztą jest stworzony taki system , który im na to pozwala.
Taki lekarz jak dr.G..........wno nigdy nie powinien już nikogo leczyć z żadnych chorób , a przy tym i z kasy ,pewnie dostanie wyrok w zawieszeniu bo ma na tyle już tych wdzięczności w złotówkach a może nawet i w walucie że ma sie za co wybronić , a może nawet go uniewinnią ?
.ciekawski. / 81.190.61.* / 2012-12-27 16:03
Sam jestem ciekaw, jaką karę dostanie za łapówy oraz za chamskie odnoszenie się do współpracowników ???
henry611 / 178.37.81.* / 2012-12-27 15:16
Jeśli przyjmował pieniądze to winien zapłacić od nich podatek do US ,jeśli tego nie zrobił powinien ponieść karę .Druga rzecz kto z wręczających pieniądze przyzna się do tego,gdyż jego też dotyczyły by konsekwencje karne.
GÓRNIK / 2012-12-27 15:17
ale czy oni mu odwodnili coś w ogóle? czy to nie był zwykła prowokacja i nic poza tym?
dobre samopoczucie / 178.181.103.* / 2012-12-27 18:48
owszem, owszem, każdy mniejszy czy większy bandzior usprawiedliwia wpadkę prowokacją.
gosc z zagranicy / 93.165.20.* / 2012-12-27 14:56
Zyje w kraju gdzie takie sprawy sa niemozliwwe, nie tylko ze wzgledu na prawo ale takze ze wzgledu na morale..ktorego lekarzowi G.. brakuje
Natter2 / 2012-12-27 14:25 / Tysiącznik na forum
A ile wg was jest warte życie czy zdrowie? Przypomnę o niedawnym przypadku śmierci 13 to miesiecznego dziecka gdzie 6 ciu lekarzy nie rozpoznało białaczkę i dziecko zmarło .A wystarczyło zrobic podstawowe badanie krwi.Jaką odpowiedzialność poniesie tych sześciu, myślę że żadnej.Tu CBA rozp..liło cały oddział kardiologii który dobrze funcjonował.Jeżeli można postawic zarzut dla kardiochirurga to to że, od tych 50 tyś nie zapłacił podatku.i nic wiecej.
pr rp / 192.193.116.* / 2012-12-27 13:32

Oskarżony nie przyznaje się do winy a jego pacjenci co prawda potwierdzili przekazywanie pieniędzy, ale nie w formie łapówek a jedynie wdzięczności za udane operacje.


Trochę to dziwne. Jeśli ktoś robi operacje prywatnie to nie płaci na boku lekarzowi bo sama operacja kosztuje mase kasy, jeśli natomiast na NFZ to znaczy, że pacjenta nie stać na kosztowną operację wiec po co miał by płacić lekarzowi za jego prace za którą i tak już jest wynagradzany? Taki napiwek? Uzbierało się 50tys czyli darczyńcy byli szczodrzy.
Napiwek można dać kelnerowi w restauracji albo kolesiowi, który przywiózł Ci pizzę ale nie lekarzowi. Owszem, za dobrze wykonaną operację można się odwdzięczyć kupując mały upominek ale nie finansowo.

Poza tym oskarżony był "ordynatora kardiochirurgii " podejrzewam, że pacjenci dawali mu w łapę tylko po to by być pierwsi na liści do operacji na NFZ. Operacje serca sa bardzo drogie, kolejka jest spora i nie wszyscy pacjęci załapią sie w danym roku na refundacje NFZ. Łatwiej posmarowac ordynatorowi tysiaka albo dwa niz wydac kilkanascie na operacje z własnej kieszeni. Bo przy operacjach serca liczy się czas. Żaden pacjent dający w łapę nie przyzna sie do tego procederu ale tak jest.
leming-2013 / 145.237.76.* / 2012-12-27 13:00
Przeciez POwsinogi mówili ,że niwinny jest doktorek
Magda S / 2012-12-27 13:05 / Bywalec forum
za to wszytsko tylko dwa lata i to w zawieszeniu? porażka wymiaru sparwiedliwości to jest!!
bsf / 159.205.230.* / 2012-12-27 12:47
Czy motłoch POLityczny przeprosi za kłamstwa i manipulacje głoszone wobec ówczesnej prokuratury ?
esbek / 2012-12-27 12:55
Ciekawy jestem jaki zapadnie wyrok. Bo jeżeli danie prezentu lekarzowi po operacji to łapówka, to będzie należało pozamykać wszystkich nauczycieli, kelnerów i innych którzy dostają podziękowania.
maaaajor / 178.181.103.* / 2012-12-27 18:46
zapytaj oficera prowadzącego i ogranicz swoją ciekawość do tego co zaleci ci na przyszłość
pr rp / 192.193.116.* / 2012-12-27 13:38
Znasz może kogoś kto daje gotówkę w formie prezentu lekarzowi po udanej operacji? Bo ja nie znam nikogo takiego.
Lekarz to nie kelner ani nauczyciel. Poza tym kto daje kase nauczycielom jako napiwek? :D
bandzia / 2012-12-27 14:30
Nie wiem czy kiedykolwiek nbędzieby mieli taki eczasy kiedy to nie my płatnicy będziemy musieli się starać o t żeby załatwić się na jakikolwiek termin, ale to lekarze będa museli ubiegać się o pacjentów.

Najnowsze wpisy