Forum Forum podatkoweInterpretacje

przelew z zagranicy a urzad skarbowy

przelew z zagranicy a urzad skarbowy

Argee / 219.45.237.* / 2006-08-19 08:16
WItam,

Chcialbym przelac troche pieniedzy na polskie konto. Czy musze sie martwic o urzad skarbowy i ewentualne problemy, bieganie po urzedach etc jesli kraj z ktorego bedzie przelew ma podpisana umowe z Polska o unikaniu podwojnego opodatkowania?
Wyświetlaj:
Grazyna78 / 217.212.230.* / 2013-06-02 02:58
Jestem emerytka i dotychczas mieszkałam w USA przyjechałam do corki niedługo bo w lipcu minie mi te 183 dni pobytu w Polsce i niestety zdrowie mi nie pozwala na powrot do ameryki bo tam po smierci meza nie mam nikogo , a corka jest na rencie i nie chce jechac tam ze mna W zwiazku z tym mam prosbie aby ktos mi podpowiedział jak mam rozliczyc sie z fiskusem w Polsce od emerytury otrzymywanej na konto w banku amerykanskim .Mam wypracowana emeryture z social security i druga emeryture prywatna .Czy od tych dwuch emerytur mam odprowadzic podatek i od jakiego momentu, od momentu wjazdu do Polski ? Bardzo prosze o podpowiedz czy doradce ktory za mnie to obliczy gdyz corka takze sie na tym nie zna bo jest na rencie polskiej i ZUS wszystko oblicza.
Jakub Wędrowycz / 2006-09-04 20:04 / Giełdowy egzorcysta amator
Jeżeli własne lub wspołmałżonka bez intercyzy , a dochód został właściwie opodatkowany to nie ma problemu .

Najnowsze wpisy