Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przewalutowanie kredytów frankowych. Duda obiecuje niższe raty

Przewalutowanie kredytów frankowych. Duda obiecuje niższe raty

Wyświetlaj:
AGA860 / 5.174.206.* / 2015-05-17 22:35
nie rozumiem nikt nie zmuszał nikogo do zaciągania kredytu we frankach zrobili to wiedząc że waluty raz drożeją a raz maleją dlaczego wszyscy mamy płacić za frankowców
PRECZ Z TAKĄ DEMOKRACJA!!!!
mi do złotówek nikt nie dopłaca niech frankowcy płacą jak frank jest nisko gdzie są?
śmieją się wtedy z nas że więcej płacimy
ZERO POMOCY DLA FRANKOWCÓW
"WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY"
GajaS / 46.113.99.* / 2015-05-18 00:06
wypowiedź w tym duchu dowodzi tylko tego, ze autor nie wie o czym pisze. Byłoby dobrze żeby przed zamieszczeniem wypowiedzi posiąść choć podstawową wiedzę w zakresie tematu na który chce się coś powiedzieć. A tak wypowiedź jest w duchu oczekiwanym przez banki i analityków, którzy reprezentują interesy banków.
Kredyty w walutach obcych były zawierane w warunkach, które nie mają nic wspólnego równością stron umowy, informowaniem o skutkach ryzyk. Ryzyka biorących kredyty to nie tylko wzrost kursów walut, ale także wahania cen nieruchomości itp. O tych ryzykach banki nie mówiły. Dla banku ryzyko polega na ewentualnym wydatku egzekucyjnym. Zabezpiecza się hipoteką, cesją polisy z ubezpieczenia na życie. W sumie ryzyka po stronie banku nie ma. Bank winien poinformować klienta ile go kredyt będzie kosztował, a tego nie robił.
Wszelkie uproszczenia tematu służą tylko rozmyciu problemu po to aby skłócić społeczeństwo w tym temacie, który stanowi o nadzwyczajnym zysku banków zagranicznych w końcu i współczesnym niewolnictwie w wydaniu opracowanym dla państw wschodnioeuropejskich.
kredytobiorca w pln / 83.15.227.* / 2015-05-18 08:12
CO TY PISZESZ ZA BZDURY????!! Podpisując kredyt, trzeba zapytać o wszystko marże, oprocentowanie, o koszty związane ze wcześniejszą spłatą a przede wszystkim o koszt całościowy kredytu. To ty podpisujesz umowę na 20, 30 lat wiec w twoim interesie jest dokładnie wszystko sprawdzi.Logiczne jest że przez tak długi okres może się coś wydarzyć i trzeba brać realne rozwiązania w razie czego. Szlak mnie trafia jak słyszę jęczenie frankowiczów!! Brali bez zastanowienia bo bank dawał, przewalili kasę a teraz jęczą!!!!! Jak czytam niektóre wypowiedzi to zastanawiam się czy ci ludzie mają coś w głowach!
al830 / 46.76.1.* / 2015-05-17 22:30
szkoda, że ekonomista nie łapie się za głowę jak banki uprawiają lichwę wobec klientów
aserus / 5.172.234.* / 2015-05-17 22:28
Rozumiem że pan Duda równiez rewaloryzuję mi straty poniesione na giełdzie walutowej?
anty323 / 80.238.101.* / 2015-05-17 22:27
BANK CHWALA SIE MEGA ZYSKAMI..
15 MLD ROCZNIE...
ROZŁOŻYĆ NA PIEC LAT PRZEWALUTOWANIE PO KURSIE Z DNIA ZACIAGNIĘCIA I NIE BĘDZIE PROBLEMU..


BANKI MUSZA POCZUĆ ODP ZA T CO ZROBIŁY..
awer / 87.205.232.* / 2015-05-17 22:27
NIE ZGADZAM SIĘ! Przez 10 lat spłacałam kredyt w złotówkach,raty o wiele większe niż frankowiczów. NIKT MI NIE DOŁOŻYŁ !!!!!!!!!!Dlaczego jam do nich dopłacać. Z Ł O D Z I E J E
dddddd / 91.189.219.* / 2015-05-17 22:33
Nikt nie chce abyś cokolwiek dopłacał to zagraniczne banki nie zarobią już tak świetnie.
Wiele osób wciąż nie rozumie na czym polega przekręt. Banki pożyczyły PLN zapisując w umowach fikcyjne sumy CHF a teraz golą spłaty dwukrotnie wyższe.
forest1979 / 83.27.24.* / 2015-05-17 22:19
Tak przyzwalać na to co Banki robią z nami. To im trzeba ukrócić smyczkę!!!! Tylko Pan Duda.
co za głupoty / 89.68.222.* / 2015-05-17 22:14
Pan Duda opowiada farmazony, bo albo kompletnie nie ma pojęcia o ekonomi i finansach albo z całąpremedytacją wpowadza ludzi w błąd. Jedna i druga opcja jest niebezpieczna bo swiadczy albo o ignorancji i braku wiedzy albo o perfidii i wyrachowaniu. Ale czego się spodziewac po zapleczu Prezesa Kaczyńskiego.
ALAN666 / 46.169.87.* / 2015-05-17 22:12
Polacy którzy nie idą głosować w wyborach są nie odpowiedzialni i nie dojrzali życiowo , nie dbają o swoją przyszłość .Nie idąc do wyborów głosujesz na PIS , nie popełnij polaku tego błędu i zagłosuj w wyborach , wtedy będziesz odpowiedzialny za Polskę .
mleczyk47 / 2015-05-17 22:07
A to co kiedyś zarobili na frankach to czemu się nie dzielili z niefrankowcami? Ja teraz mam im dać bo im się nie powiodło, to gorzej niż za komuny no ale Duuduś z Wakacje za jeden uśmiech załatwi naiwnym. Sory za to naiwnym ale jak ktoś mu uwierzył w te bajanie to pojedzie na wakacje za jeden uśmiech.Hi hi
Który bank, w większości prywatne, pójdzie na to rozwiązanie?
OSKA
nana232 / 213.227.69.* / 2015-05-17 22:23
mam kredyt we franku ale te dyrdymały wymyślił piesek kaczora duda,to nie frankowcy chcą waszej kasy to ten kundelek chce wszystkich na siłę uszczesliwiać
koles38 / 77.253.38.* / 2015-05-17 22:05
E a to niby z jakiej racji frankowcom należy się pomoc? Sami mogli zdecydować czy brać kredyt we frankach czy złotówkach. Żeby nie było, też mam kredyt we frankach. Mam świadomość tego, że było to kompletną głupotą z mojej strony, ale to była moja decyzja i piję to co sobie nawarzyłem, a nie bawię się w krzykacza i zwracam stronę rządu wyciągając rękę i jęczać "pan-da"
dejacek60 / 94.254.198.* / 2015-05-17 22:04
tak, tak, teraz franki są po 3,90 to kredyty przewalutujemy na złotówki na koszt podatników. Za 10 lat franki będą po 1,50 to kredyty przewalutujemy z powrotem na franki i znów na koszt podatników. A podobno to komuniści mieli takie genialne pomysły na ręczne sterowanie gospodarką
dddddd / 91.189.219.* / 2015-05-17 22:28
Nie na koszt podatników tylko zagranicznych banków.
Wiele osób wciąż nie rozumie na czym polega przekręt. Banki pożyczyły PLN zapisując w umowach fikcyjne sumy CHF a teraz golą spłaty dwukrotnie wyższe.
Wykształciuch / 89.74.203.* / 2015-05-17 22:01
Ale dyletant z tego Dudusia.
Kamil1823 / 167.114.102.* / 2015-05-17 22:00
jak ktoś z was wierzy w tę obietnicę to tak jak ci co uwierzyli w 1995 Kwaśniewskiemu, że ten zacznie budować mieszkania dla młodych. Jedyne co przyszły prezydent będzie mógł zrobić to podpisać lub odrzucić odpowiednią ustawę wypracowaną przez rząd. Z drugiej strony Komorowski "przyklepywał" wszystkie pomysły PO. Śmiem twierdzić że jak PO wpadnie na pomysł aby zwiększyć wiek przejścia na emeryturę po osiągnięciu 99lat, Komorowski to podpisze a aktualnie pracujący mimo tego nadal będą płacić na ZUS... To ja już wolę niespełnione obietnice niż dokręcanie śruby
ap713 / 80.238.98.* / 2015-05-17 22:00
"- Osób mających problemy z kredytami frankowymi i chcących pomocy państwa jest 100 tys. Wraz z ich rodzinami - 200 tys. A przecież przewalutowanie uderzy w całą gospodarkę. I poczujemy to wszyscy. Czy to ma więc sens? - retorycznie pyta" - faktycznie 200 tys osób można spokojnie niszczyć i okradać, to nic nie znaczy, banki nakradły, ale teraz nie możemy rozliczyć złodzieja, bo stanie mu się krzywda... Ważne by słupki i liczby się zgadzały.
dejacek60 / 94.254.198.* / 2015-05-17 22:09
to nie tak. Jeżeli ktoś brał kredyt przewalutowany we frankach w czasie gdy franki były najtańsze w historii to jest jego wina. Ryzyko walutowe było wkalkulowane i płacz teraz jest nieuzasadniony. Gdybym teraz chciał kredyt to frank byłby idealny bo oscyluje w granicach maksimum i za 10 lat wystarczyłoby spłacić połowę.
Krzysztof912 / 86.43.97.* / 2015-05-17 21:54
Tez jestem ekonomista i nie zgadzam sie tym twierdzeniem Pana Kuczyńskiego. Banki i tak nic nie straca bo kredyty to waluta wirtualna mowiac krotko. To wlasnie banki i ekonomisci pracujacy do nich doprowadzili do tego co sie stalo. A to ze kilka bankow upadnie to akurat nie wina polakow tylko bankow. Wiedzili co robia i liczyli na tym zarobia znacznie wiecej niz wynikalo by z samych % z kredytow. Jesli Duda zrobi to co obiecuje to jestem za nim, to co proponuje to logiczne posuniecie wzgledem frankowiczow.
Sasq / 37.31.236.* / 2015-05-17 22:17
Widac slaby z Ciebie ekonomista a i braki w czytaniu ze zrozumieniem widac. Banki wyjda na swoje kosztem innych. Pozatym jak jestes takim dobrym ekonomista to po cos dal sie wpuscic w taki kredyt. Czyzby ryzyko kursowe nie bylo Ci znane? Wiekszosc frankowiczow dobrze wiedziala na co sie decyduje i byli zadowoleni jak mala placa i smiali sie z tych ktorym nie udalo sie dostac kredytu w walucie a teraz gdy sytuacja sie odwrocila to zgrywaja wielce poszkodowanych a ze wczesniej sporo na tym zarobili to juz nie wspominaja. Zastanow sie skad juz teraz banki biora kase za obnizenie oprocentowania kredytow by ratowac frankowcow? Nie ma nic za darmo. Dokladnie tak jak autor artykulu powiedzial to czego banki nie dostana od frankowiczow odbija sobie na innych klientach. Juz odbijaja sobie i to srogo na posiadaczach lokat. Dlaczego inni maja placic za czyjas naiwnosc? Patrzac z zupelnie innej strony ekonomista czy nie wystarczy sie zastanowic czym jest ta propozycja kandydata na prezydenta i niestety nasuwa sie tu tylko jedna odpowiedz: element kampani, obietnica nie do zrealizowania. Ale zawsze to 100tys glosow do przodu. Jak ma byc dobrze w tym kraju kiedy lecimy glosowac na chwytliwe haslo kandydata. Bez zastanowienia czy dana obietnica jest realna do spelnienia i jakie konsekwencje za soba niesie.

Najnowsze wpisy