Forum Forum podatkoweVAT

Przychody z tytulu sprzedazy uslug przez platnosci.pl a vat

Przychody z tytulu sprzedazy uslug przez platnosci.pl a vat

wojtasss / 2009-01-15 21:40
Witam,
Mam nastepujący problem. Posiadam serwis internetowy, który jest bazą stron internetowych. Każdy może zarejestrować tam swoją stronę i jest to usługa płatna 49 zł. Płatność jest realizowana poprzez platnosci.pl. Polega to na tym iż użytkownik wpłaca należność wybraną metodą (przelew, karta itp), ja gromadzę te środki na koncie i po zebraniu odpowiedniej sumy przelewam je na swoje konto firmowe - strona nalezy do mojej firmy. Nie wiem jednak jak udokumentować ten wpływ na konto. Nie zbieram żadnych informacji o użytkowniku któe pozwoliłyby mi na wystawienie faktury (jestem vatowcem). Są to spore ilości sprzedaży i pomyślałem aby samemu sobie wystawić fakturę wewn. dokuemntującą ten wpływ. Nie wiem tylko czy mam obliczyć od wpłaconych środków kwotę netto i płacić od tego podatek vat? Serwis platnosci.pl wystawia mi fakturę za zabraną prowizję od każdej sprzedanej transakcji ze stawką vat zw. Czy ja też mam wystawić fakt. wewn. ze stawką zw czy muszę zapłacić podatek vat? Czy sposób w jaki to chcę udokumentować jest poprawny? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy