PZU i nigdy więcej

Trupicha / 2009-08-24 16:53
W październiku 2008 kupiłem samochód osobowy z ważną polisą OC do 31 grudnia 2008. Samochodu nie przerejestrowywałem na siebie, gdyż nie wiedziałem czy będę z niego dłużej korzystać. Generalnie moje zniżki są identyczne jak zniżki poprzedniego właściciela, mieszkamy w tej samej miejscowości.
24. grudnia wypowiedziałem pisemnie OC w PZU i ubezpieczyłem w innej firmie.
W czerwcu tego roku dostałem żądanie zapłaty składki 152zł za okres od października do końca polisy. Pomimo dwóch pism nie dowiedziałem się, skąd się wzięła ta kwota, tym bardziej, że OC na to auto nie przekracza przy moich zniżkach kwoty 400zł.
Pani w piśmie zaznaczyła też, że pomimo tego, że moje wypowiedzenie dotarło niby w terminie, to ona nie mogła się z nim zapoznać, a to jest warunkiem jego przyjęcia.
Pani powołuje się na to, że powinienem zgłosić fakt przejęcia polisy wraz z autem, ja tego nie zrobiłem, gdyż z tego co wiem, przechodzi ona automatycznie, jeśli się nie wypowie w okresie 30 dni od zakupu.
Uważam, że żądania PZU są bezzasadne. Tłumaczę w pismach w kółko to samo i kończy mi się cierpliwość. Co o tym sadzicie?
monnoke / 213.158.199.* / 2009-08-30 09:29
Ubezpieczenie w AXA

Zniżki na OC i AC w AXA

Ja płaciłam 1690 zł za rok w Hestii!!! Mam 24 lata, 0 zniżek, autko z 93 roku. W tym roku zrobiłam kalkulacje i w AXA wyszło mi najtaniej 812 zł za cały rok!!! Dodatkowo powołałam sie na polisę znajomego wypełniając wniosek w Internecie i dostałam 50 zł zniżki na OC.
Jeżeli chcecie dostać 50zł zniżki na OC lub 100 zł zniżki na pakiet OC i AC w AXA wejdźcie na stronę http://www.axadirect.pl/ i wypełniając wniosek powołajcie sie na moją polisę Nr BA1110632/08. Możecie również załatwić sprawę telefonicznie.

Najnowsze wpisy