Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

PZU rekalkulacja składki?!

PZU rekalkulacja składki?!

darek8888 / 2011-11-22 11:59
Witam
Mam problem z PZU. Pod koniec czerwca zakupiłem samochód, poprzedni właściciel miał ubezpieczenie w PZU, postanowiłem kontynuować i w sierpniu podpisałem aneks do umowy oraz opłaciłem drugą część składki tj. 269 zł. PZU zapewniało mnie, że nie będzie dodatkowych opłat, po czym po dwóch miesiącach przesyła wezwanie do zapłaty na kwotę 134 zł. Pzu tłumaczy się, że poprzedniemu właścicielowi zmniejszyła się w marcu zniżka o 10% lecz dlaczego nie otrzymałem takich informacji przy podpisaniu aneksu? Zarówno rzecznik konsumentów jak i ubezpieczonych wyjaśnia, że sprawa ta jest nie jasna, gdyż wg. przepisów jednocześnie powinien zapłacić, ale z drugiej strony nie powinienem, ponieważ podpisałem już aneks?? Na pewno takie podejście jest biznesowo wątpliwe, ale widać PZU woli ścigać mnie o składkę i stracić w następstwie klienta.
Wyświetlaj:
darek8888 / 2011-11-23 09:00
Najlepsze jest to, że o zmniejszeniu zniżki poprzedniego właściciela wiedzieli już w marcu, (co mam w mailu od PZU) zanim podpisałem aneks.
porady-ubezpieczeniowe.pl / 91.208.10.* / 2011-11-25 13:50
Jeżeli tak jest to możesz się odwoływać od dopłaty, a jeżeli PZU nie uzna odwołania to skierować sprawę do sądu (w takim przypadku nie powinno być problemu z wygraną) tylko, że to niestety trwa.
darek8888 / 2011-11-28 14:26
Dziękuje za informacje. Zastanowię się czy warto iść do sądu. Gdyby poinformowali mnie wcześniej, albo chociaż przesłali do mnie informację o zwiększeniu składki, zamiast od razu wysyłać wezwanie do zapłaty, to pewnie nie byłbym w bojowym nastawieniu :)Przy okazji takie informacje mogliby wysyłać pocztą poleconą zamiast zwykłą, chyba stać PZU na to.
caco / 91.208.10.* / 2011-11-22 16:30
Niestety PZU może to zrobić, mogą powołać się na to, że w momencie podpisywania aneksu nie znali wszystkich okoliczności niezbędnych do prawidłowej oceny ryzyka. Fakt decyzja nie jest biznesowa, ale to zbyt duża firma by brać pod uwagę pojedynczy przypadek.
Pozdrawiamy
porady-ubezpieczeniowe.pl

Najnowsze wpisy