Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Rachunek firmowy jest konieczny? Nie dla wszystkich firm

Rachunek firmowy jest konieczny? Nie dla wszystkich firm

Wyświetlaj:
a-34 / 31.11.212.* / 2013-03-27 12:47
ja tam nie mam problemu z bankiem, tylko z US, wg którego jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą (w dodatku nie będąca płatnikiem VAT) powinnam mieć konto firmowe, a nie tzw. rachunek osobisty, w związku z którym US nie wprowadzi, jak mnie poinformował, moich danych do swojej bazy. i co z tym fantem zrobić?
szklarek / 2013-03-27 13:12
Jakieś horrendum.
Jeśli rachunek był zgłoszony w EDG lub CEIDG- po prostu jest w bazie i nie ma co głowy sobie zawracać.
Jeśli urzędniczka odmawia przyjęcia NIP-1 aktualizacyjnego- przejść się do naczelnika.
Nie ma po prostu podstawy prawnej.

Rachunek zgłaszany w NIP 1 w części B7 może być tożsamy z rachunkiem z części C2.
kedaison49 / 188.117.142.* / 2013-03-26 13:22
Zlikwidowałem konto oddzielne do prowadzenia działalności gdy bank zaczął podnosić opłaty za jego prowadzenie i wymyślać nowe prowizje od przelewów a dodatkowo zarządał prowizji od wpłat gotówkowych utargu z kasy. No to teraz nie mają odemnie nic.
Prowadzę całość moich rozliczeń w inym banku przez konto osobiste a jeżeli bank będzie mi robił jakieś głupie uwagi lub zacznie podwyższać opłaty to również straci klienta.
m-53 / 95.49.163.* / 2013-03-26 09:39
Sprawa jest prosta.
Konto firmowe jest droższe, a od operacji gotówkowych banki pobierają nawet 0,5% (ale nie mniej niż np. 5 złotych)

Najnowsze wpisy