ratunku, VAT!!!

hafal / 87.206.36.* / 2007-07-07 23:15
ręce mi własnie opadły, bo wpakowałam się po uszy. Teraz pewnie przyjdzie mi
zapłacic za swoją głupotę. I to Urzędowi Skarbowemu. Prowadzę działalnosc
gospodarczą(kpr) , no i nie wiedziałam, nie pomyslałam, przegapiłam, po prostu
przeskoczyłam w ub roku próg od którego powinnam zostac vatowcem, a nawet
tego nie zauwazyłam, zajęta tysiącem innych spraw. W listopadzie miałam przychód 40 500. Zrobiłam potem zeznanie roczne i dalej się nie skapowałam (ale idiotka!) i było trochę ponad 50 000. Az dopiero dzisiaj do mnie dotarło! Zajrzałam do zeznania rocznego, a tam czarno na białym.
Co mam teraz zrobic? Jak wyjasniac?
Nie dosc, ze mam zostac Vatowcem (co mi zupełnie nie na rękę, bo księgowosc
bardziej skomlikowana, a do tej pory sama prowadziłam, poza tym będę musiała
dyktowac wyzsze ceny inwestorom, którzy i tak juz kręcą nosem, ze wysokie) to
pewnie jeszcze będę musiała zapłacic zaległy podatek za pół roku (jasny
gwint, to mi wychodzi ponad 5 tys!)i kto wie, moze karę jeszcze.....makabra!!! Ratunku!
Hania
Wyświetlaj:
www_kuba_waszkowiak_com_pl / 2008-02-14 15:16 / Bywalec forum
Jeśli chcesz przekazać 1% swojego podatku za 2007r. organizacji pożytku publicznego, a nie wiesz komu - dowiesz się na
www.kuba.waszkowiak.com.pl
zakładka "Jak wypełnić zeznanie podatkowe?".

Nie zmarnuj swoich pieniędzy! Możesz pomóc dziecku!

www.kuba.waszkowiak.com.pl

.
kinek / 80.254.147.* / 2007-07-25 18:39
Zaplac podatek i nie kombinuj !
Lekarze z glodu umieraja, a premier z prezydentem tez musza miec pieniadze na rozdawanie dla ofiar wypadkow autokarowych.
jaac-p / 83.4.166.* / 2007-07-17 21:01
Napisxz w trybie tzw "czynnego żalu" do urzędu skarbowego o tym fakcie. Kilka zdań wyjaśnienia (przeoczenie it) no i zgodnie z art. 16 kks nikt nie może cię już za to ulkarać (aha zostaw sobie potwierdzoną przez urząd kopię tego pisma.
A poniżej cytacik z Kodeksu karnego skarbowego:

‘„Art. 16. § 1.  Nie podlega karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe sprawca, który po popełnieniu czynu zabronionego zawiadomił o tym organ powołany do ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu, w szczególności osoby współdziałające w jego popełnieniu.
§ 2. Przepis § 1 stosuje się tylko wtedy, gdy w terminie wyznaczonym przez uprawniony organ postępowania przygotowawczego uiszczono w całości wymagalną należność publicznoprawną uszczuploną popełnionym czynem zabronionym. Jeżeli czyn zabroniony nie polega na uszczupleniu tej należności, a orzeczenie przepadku przedmiotów jest obowiązkowe, sprawca powinien złożyć te przedmioty, natomiast w razie niemożności ich złożenia - uiścić ich równowartość pieniężną; nie nakłada się obowiązku uiszczenia ich równowartości pieniężnej, jeżeli przepadek dotyczy przedmiotów określonych w art. 29 pkt 4.
,.....
§ 4. Zawiadomienie powinno być złożone na piśmie albo przekazane ustnie do protokołu.
§ 5. Zawiadomienie jest bezskuteczne, jeżeli zostało złożone:
1) w czasie, kiedy organ ścigania miał już wyraźnie udokumentowaną wiadomość o popełnieniu przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego,.

Pozdrawiam

Jacek
Ptasiek / 153.19.176.* / 2007-07-13 12:01
Kary możesz dość łatwo uniknąć, o ile przestaniesz biadolić ;) Zostanie VAT'owcem wcale nie takie jest straszne, a nawet możesz zyskać przy odliczaniu VAT od zakupów, więc nie tragizuj. To zaledwie jedna deklaracja więcej. Moim zdaniem - zawsze warto być VAT'owcem.
Co do kary: W te pędy pisz pismo do US: na podstawie art. 16 KKS (Kodeksu Karnego Skarbowego) proś o odstąpienie od wymierzenia kary za niezgłoszenie się do VAT. Szczerze opisz (tu przytocz cytaty z powyższego - własnego - posta) swój przypadek, czyli - po prostu: donieś na samą siebie; zobowiąż się (NO I ZRÓB TO!) do zapłaty wszyskiego z odsetkami, obiecaj poprawę i od razu wyślij zgłoszenie rejestracyjne. Za dużo też nie pisz, bo przeholujesz, ale prawda może Cię uratować. Lepsze te 5 tys. niż 10-krotnie więcej sankcji, prawda?

Najnowsze wpisy