Forum Forum emerytalneInne

Reforma emerytalna nie będzie bolesna. Tak przekonuje minister

Reforma emerytalna nie będzie bolesna. Tak przekonuje minister

Wyświetlaj:
Zorro930 / 89.174.61.* / 2012-04-02 16:55
Wiele razy pisałem: ile składek zgromadzisz w ZUS-ie tyle będziesz miał emerytury.Jak chcesz pracować 15 lat to bedziesz miał emeryturę tak jak policjanci,albo 20 lat przy tablicy+10 tak jak nauczyciele.Albo ten rząd rżnie głupa albo mysli,że naród głupi.Jeżeli pewne grupy są uprzywilejowane to dlaczego inni nie.Mnie już Wałęsa(jego doradcy)wykiwali z emeryturą a teraz znów kombinują jak biedny Naród oszwabić
Piotrze Duda byłes wspaniały ale jeszcze mogłeś im dołożyć.I mój projekt"NOWY"
Pracodawca przelewa wypłatę na konto pracownika z przeznaczeniem kwoty na emeryturę na konto oszczędnościowe pracownika,które nie jest dostępne dla pracownika do np. 15 lat(tak jak pierwsza możliwość otrzymania emerytury przez policjantów)Jeżeli policjant po 15 latach może dostac emeryturę ? to dlaczego nie Ty.Pozatym składki te oprocentowane w banku powiekszyłyby Twoje zasoby.Po Twojej smierci zasoby te przeszłyby na rodzinę wg.Twojej woli.Wielu moich przyjaciół zmarło a ich emerytury z nimi,bo żony ich też wypracowały swoje emerytury.A rząd ciągle narzeka ale nigdy nie podał ile zyskał na emeryturach nieboszczyków.Kazdy obywatel mógłby sprawdzić wzrost swoich składek na emeryturę.Nie piszę ZUS,BO zUS BYŁBY NIEPOTRZEBNY.Wiem,że wielu tumanów nie rozumie moich intencji,wielu ludzi wykształconych z którymi mam do czynienia nie umie odpisac na e-mail,wielu nie zna podstawowych zasad savoir-vivru a co dopiero wspaniałych możliwości internetowych.itd...itd
maciekkkk / 2012-03-30 18:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I jeszcze do pakiety emerytury mundurowe! Ale o tych jakoś cicho.
papas_44 / 188.147.180.* / 2012-03-30 18:24
Niech uszczelnią system, by nie było mozliwości rozkradania publicznych pieniędzy, niech wprowadzą np. że każdy poseł, polityk każdej nowej kadencji przez 2 lata będzie otzrymywać pensję minimalną. Przecież obecnie ze składek wpływa ok 100mld a na emerytury i renty wypłacają 76mld. Co roku ginie z kont ZUS-u jakieś 9mld, które są z puli tych co nie dożyli do świadczeń lub przez śmierć przestali je pobierać. Dlaczego ta kasa nie zasila puli na świadczenia ? Biedny Kraj a stać nas na inwestycje z publicznych pieniędzy i najciekawsze, że robimy to najdrożej w Europie. Kpią z szarego Obywatela, bo ten ma cicho siedzieć, płakać i płacić. Reforma emerytalna jak najbardziej tak ale niech to będzie uczciwe. Tymczasem wszystko wskazuje coś zupełnie innego, zbierają fundusze dla siebie na większe pensje, dłuższe i pokaźniejsze emerytury etc. Tylko patrzeć jak raptem podniosą próg finansowania partii politycznych z budżetu. Na całe szczęście nie udało im się z ACTA, bo dziś każdy mający inne od oczekiwanego zdanie, by był odpowiednio potraktowany.
:7* fiuuu, fiuuu / 109.71.144.* / 2012-03-30 16:22
1.Reforma emerytalna nie bedzie bolesna.
2.Podniesienie vat,u nie bylo bolesne.
3.Podniesienie skladki nie bylo bolesne.
4.Podniesienie ceny paliw nie bylo bolesne.

Bo ja jestem posel, z urodzenia i od zawsze.
Coins / 109.173.143.* / 2012-03-30 16:13
Skąd wylazł ten pseudo ekonomista...
Tako / 2012-03-30 15:27
"Reforma emerytalna nie będzie bolesna dla ludzi"
Oj Jacuś Jacuć bedzies piscoł za cuś.....

Najnowsze wpisy