Forum Forum emerytalneInne

Reforma emerytalna. Tusk podał ważną datę

Reforma emerytalna. Tusk podał ważną datę

Money.pl / 2012-02-03 17:44
Komentarze do wiadomości: Reforma emerytalna. Tusk podał ważną datę.
Wyświetlaj:
ewka 1 / 89.230.229.* / 2012-02-08 09:50
lewiatan oni są chorzy jakie bezrobocie będzie przecież nowe miejsc pracy nie ma i nie będzie przecież będziemy o 7 lat dużej pracować a młodzi będą w domu siedzieć bo nie będzie pracy no chyba że w lewiatanie jacy oni mądrzy
ryśi / 89.230.229.* / 2012-02-08 09:46
popieram cię kolego bo po pięćdziesiątce nie chcą zatrudniać pracodawcy jak słyszę mądre głowy z LEWIATANA że najlepiej to do 70lat pracować.
poto / 89.230.229.* / 2012-02-08 09:42
ja pracuję od 16 roku życia jako pracownik fizyczny w tej chwili mam 58 lat czyli 42 lata pracy mało prawda co.W zusie obliczyli mi że na tą chwilę bym dostał 1400zł emerytury,ja zapytałem to proszę obliczyć mi jak będę pracował do 67 lat przy tej pensji co mam pani po chwili obliczyła 1440zł. A wiec ludzie głupot nie słuchajcie jak dużej będziecie pracowali to będzie dużo więcej a zresztą polak głupi na robotę -pracodawca mój słyszałem od kolegów że chyba mnie zwolni bo jestem za stary młodego chcę
swojak61 / 89.238.7.* / 2012-02-08 20:53
prawda mam 61 lat i w/g pracodawcy jestem za stary do pracy a na emeryturę za młody.Dobry do pracy w/g pracodawcy jestem wtedy gdy ma emeryturę lub rentę.Kto poszedł emeryturę nie mógłby już pracować.Takich ludzi są setki tysięcy i oni zabierają młodym prace a składek ZUS nie płacą
b.c. / 83.30.52.* / 2012-02-06 14:35
Emerytura powinna być przyznawana w zależności
od stażu przepracowanego czyli lat pracy, a nie wieku.Kobiety po 35 latach pracy, a mężczyźni po 40 latach pracy jeżeli chcą mogą przejść na emeryturę- tak powinno być.
b. / 83.7.223.* / 2012-02-08 09:43
Popieram tak powinno być, emerytura ze względu na staż pracy
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-02-08 13:58
Kompletna bzdura. Powinna być wypłacana po takim czasie jak kto chce - ale tyle ile uzbierał. Jak chcę przejść na emeryture po 10 latach - to moja sprawa co Ci do tego ?. Jak po 14 - tez moja sprawa, chyba tam są MOJE pieniądze prawda ? więc moge je wyjąć kiedy chcę ?
juden / 79.185.132.* / 2012-02-06 12:13
I znowu ma stanąć na moim nie ważne czy uczciwie dla Polaków.Ważne Melduję wykonanie zadania
J.Zawada / 109.243.2.* / 2012-02-05 20:18
Panie premierze,zacznijcie produkcję wózków inwalidzkich na większą skalę bo trzeba będzie nas wozić do pracy na tych wózkach.To skandal żeby tak do końca nas kobiety upodlić.Przecież żadna kobieta w tym wieku nie dostanie pracy, jak żyć nie wiem o co chodzi w tym wszystkim.
zbbyszkoo14 / 2012-02-04 15:55
45 LETNI GÓRNICY
35 LETNI POLICJAŃCI
NIEPŁACĄCY ROLNICY
45 LETNI WOJSKOWI
I DUŻO INNYCH
NIEPŁACĄCYCH DO SYSTEMU A Z NIEGO POBIERAJĄCYCH.
ONI WSZYSCY NA EMERYTURACH PRACUJĄ SKĄD MAJĄ NAGLE TYLE SIŁY.
A MOŻNA ICH ZATRUDNIĆ W ICH RESORTACH NA INNYCH STANOWISKACH
CZY TO NAPRAWDĘ TAKIE TRUDNE.
PAŃSTWO WKTÓRYM NAUCZYCIEL ZARABIA MNIEJ NIŻ POLICJANT TO PAŃSTWO POLICYJNE
mariuszlew / 109.243.133.* / 2012-02-16 20:29
jak dożyje będę miał ponad 50 lat pracy i otrzymam
tyle emerytury co ci którzy wrócą z zagranicy i do budżetu nie wpłacą nic lub minimum niech Tusk da prace za godziwe wynagrodzenie i stworzy jak obiecywał "Irlandię" to wrócą młodzi i będą pracować dla kraju i nie będzie musiał
robić reformy i zmuszać do pracy
zbbyszkoo14 / 2012-02-04 15:35
ZABRANO NIEPEŁNOSPRAWNYM
TERAZ PRÓBA UŚMIERCENIA EMERYTÓW
BŁOKADA WYPOWIEDZI KTO NIE ZNAMI TEN PRZECIW NAM ,TO POLITYKA PO!!CZYŻ TO LATA 80te
PODWYŻKI DLA POLICJI DO PAŁOWANIA ROBOLI I "WANDALI"
ZOSTAWIENIA PRZYWILEJÓW GÓRNIKÓW AŻEBY DOBRZE GLOSOWALI.
A WYSTARCZY ROSTOWSKIEGO WYSŁAĆ DO KAMIENIOLOMU DO 67 ROKU ŻYCIA MOŻE PRZEŻYJE TO DOSTANIE EMERYTURĘ
WSZYSCY DO 60 ROKU ŻYCIA I SPRAWA ZAKOŃCZONA ,LLUB 40LAT PRACY .
SKOŃCZYĆ Z PRZYWILEJAMI BO CI LUDZIE I TAK PRACUJĄ ZABIERAJĄC MIEJSCA MŁODSZYM A WDODATKU NIEPŁACĄC PO datku.
"BO WOLNOŚĆ WROGIEM MOCY SIĘ STAŁA"
hejar / 2012-02-04 09:54
Nie jestem pewien czy ta reforma wejdzie w życie.
Postraszyli lekarze-praktycznie wycofana została reforma mająca na celu uszczelnienie systemu refundacji leków, poskakali młodzi wycofał się z ACTA(nie wnikam czy słusznie),reforma emerytur mundurowych wlecze się już kilka lat-a ciągle są wypowiedzi premiera że musimy już ją wprowadzić.Reforma składek zdrowotnych rolników(do czego zmusił TK) skończyła się symbolicznymi 6zł/ha(nie dla wszystkich) przy dopłatach do ha z UE rzędu kilkuset zł.
Tusk gdyby miał odpowiednią odwagę powinien wprowadzić jednakowy system emerytalny dla wszystkich-wtedy prawdopodobnie mogło by to być ok.62-64, a dla tych co nie mogą pracować do tego wieku(np górników) jakiś system emerytur pomostowych finansowanych z tych zakładów które ich "produkują". Podobnie jak to jest z warunkami szkodliwymi-albo zakład poprawi warunki pracy albo płaci tzw. szkodliwe.
Natomiast zdaję sobie sprawę że utrzymywanie tego systemu emerytalnego w którym dopłaca się z budżetu 70mld rocznie(czyli prawie 2tys od każdego z nas) jest nie do utrzymania.
nie_ekonom / 212.76.46.* / 2012-02-04 14:10
Oczywiście, że jest nie do utrzymania, zgadzam się z Tobą całkowicie. Zasmuca mnie natomiast podejście społeczeństwa - tyle jest protestów, że rząd trwoni pieniądze podatników, a za każdym razem, gdy chcą zmniejszyć wydatki, są protesty. Impas.

Zobacz co się dzieje nawet tutaj, gdzie (teoretycznie) powinni być ludzie zainteresowani finansami, zarówno prywatnymi jak i państwowymi. Komentarze bez merytorycznych argumentów są na +20, jak ktoś się zgadza (bez argumentów) na cięcia to jest na -20, jak ktoś podaje argumenty w dowolną stronę (i przez to pisze dłuższe posty)... zostaje na 0. Nikt tego nawet nie czyta.

Smutne, że w dzisiejszych czasach mało kto sprawdza co się dzieje na własną rękę, zawierzając jedynie jednym lub innym mediom.
abacaba / 89.230.202.* / 2012-02-03 20:23
Tusku a ić ty w PiS thu..
Lorunia / 188.47.0.* / 2012-02-03 19:34
Nie musi obniżać ! wystarczy ,że zostawi jak było dotąd ! Polacy żyją znacznie krócej niż inne nacje na zachodzie ! Dłuższa praca dla Polaka to wyrok przy stanowisku pracy ! GuS podaje , że znacznie krócej żyją pracownicy wykonujący ciężkie prace fizyczne .
:7* fiuuuu, fiuuuuuu. / 109.71.144.* / 2012-02-03 19:27
Ale jaja, jakie spiecie tu na lini........
Przeczytalem tu i tam, ze nastepne wybory wygra Jaroslaw-Zbaw mnie.....a skoro wygra to pewnie obnizy wiek emerytalny do wyamganego przez publike poziomu.
1999 / 87.64.15.* / 2012-02-03 19:21
Przede wszystkim trzeba odejsc od skladkin zdefiniowanej przy naliczaniu emerytury. Skladka zdefiniowana moze pelnic w miare dobrze swa funkcje tylko w kraju bogatym o malych nierownosciach dochodowych.
Lorunia / 188.47.0.* / 2012-02-03 19:20
"System musi uwzględnić aspekt społeczny i demograficzny " to coś nowego i kłamliwego !40% mężczyzn umiera do 64 roku życia ! Przy czym ten wiek liczy się od 15 roku życia . Gdy dojdziemy do 67 lat dojdzie jeszcze ze 20 % . Premier oferuje mężczyznom ruletkę ! 60% nie przeżyje ,część osób przeżyje na styk ! pan wie co Pan robi ? nie wie Pan to ja Panu powiem ! Pan oszukuje społeczeństwo !
hulin / 77.237.5.* / 2012-02-04 19:47
z tą ruletką to się zgadam ,bo ja jestem 50 +
i jestem wykończona psychicznie i fizycznie nie mam siły ciągle patrzeć jak wydłuża mi się wiek emerytalny pracuję jak sięgam pamięcią a zaliczone mam 32 lata pracy ,bo w rolnictwie liczyli po 15-tym roku życia a ja pracowałam do 15-go,w szkole ponadpodst.umowa liczyła się inaczej niż ja miałam tj,zakład ze szkoła a nie zemna i w dupę poszło conajmnie parę lat pracy ,a kiedy ja pracowałam za młodu to pracowało się świątek piątek i niedziela i nie widzę sprawiedliwości w tym do ilu i ile ,myślę że ktoś powinien wziąć miarę pracy w latach komunizmu a po nim.jeśli chodzi o pracę fizyczną czy umysłową to mam porównanie bo za młodu pracowałam fizycznie i to ciężko,óźniej poprawiłam sobie na umysłową a tu zostałam wykończona psychicznie i już z niczym sobie nie radzę ,myślę że z moich składek pożyje sobie ktoś inny ,bo ja napewno nie,jeśli będę dalej zmuszona pracować i to do 62,5 roku
2012 ewre / 217.98.39.* / 2012-02-03 19:16
mistrzostwa świata nie uratowało junty. Dzięki mundialowi cały świat dowiedział się o dramatycznej sytuacji mieszkańców Argentyny. Nie wszyscy dziennikarze dali się bowiem oszukać zabiegom Videli, który robił wszystko, by zobaczyli tylko jasną stronę. W 1981 musiał oddać władzę, a dwa lata później przywrócona została demokracja. Videla został postawiony pod sąd, oskarżony m. in. o porwania, tortury, zabójstwa, wreszcie skazany na dożywocie.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy