Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma podatków osobistych

Reforma podatków osobistych

Paweł Skrzynecki / .* / 2003-05-12 14:31
Komentarze do wiadomości: Reforma podatków osobistych.
Wyświetlaj:
Giem / .* / 2003-05-19 10:29
Chroń mnie Panie Boże przed takimi MINISTRAMI FINANSÓW, którzy zabierając mnie pieniądze twierdzą, że robia to dla mojego dobra. Czy tak zaczynającą sie modlitwę powinniśmy odmawiać wszyscy i codziennie? Może wówczas spotka nas to szczęście, że MINISTREM zostanie własciwy człowiek?
Piotr Niedzielski / .* / 2003-05-19 10:19
W moim odczuciu najgorsza jest ta bezsilna wściekłość i bezradność w obliczu kolejnych propozycji MF. Od wielu już lat sukcesywnie następuje powolny wzrost obciążeń podatkowych zarówno w formie podatków pośrednich, jak i bezpośrednich. Mam to szczęście, że już w okolicach maja przestaję płacić składkę emerytalną do ZUS. Szlag mnie jednak trafia, iż w zaprezentowanej propozycji zabiera mi się dotychczasowe ulgi nie dając nic w zamian. Dla mnie jest to zatem wyłącznie horrendalny skok obciążeń. Najgorsze jednak jest to, iż nie ma tak serio jakiejkolwiek alternatywy dla następującej fiskalizacji w wykonaniu SLD. Co bowiem oferowało AWS i wszystkie partie z niego powstałe? Oczywiście wszyscy mają gęby pełne frazesów, lecz co zrobili ludzie z PO czy PiS wtedy, gdy wraz z Buzkiem mogli? Nic, po prostu nic. I chyba to jest największą tragedią - brak rzeczywistego wyboru.
Marek / .* / 2003-05-20 15:21
Zlodziej nie moze sie usprawiedliwiac tym ze inni tez kradna.
Axon / .* / 2003-05-19 07:28
okolicznościach jest zdecydowanie ironiczne...Używanie przez pana Kołodkę tych tytułów zdecydowanie obniża autorytet polskich naukowców...
bene / .* / 2003-05-18 23:41
pan Kołodko to psychopata, do Tworek z nim!
Szarak / .* / 2003-05-14 22:50
Kołodko musi odejść !!!!!
Rysiek / .* / 2003-05-14 14:27
JA MAM PYTANIE. W 2001 ROKU ROZPOCZĄŁEM BUDOWĘ DOMU- NABYŁEM PRAWO ODLICZEŃ DO 2004 ROKU. CZY W PRZYSZŁYM ROKU MOGĘ DOKONAĆ ODLICZEŃ. PROSZĘ O INFORMACJĘ.
wrafal / .* / 2003-05-18 14:22
póki co nie słyszałem o likiwdacji przywileju praw nabytych...
Marek / .* / 2003-05-13 16:08
Opodatkowanie dochodow kapitalowych ryczaltem bardzo zlym rozwiazaniem. Jezeli juz podatkowac te dochody to lepszym rozwiazaniem jest traktowac je jak normalny dochod podlegajacy wszystkim progom podatkowym. Opodatkowanie dochodow z gieldy powinno uwzgledniac straty gieldowe z poprzednich kilku lat jako ofset dochodu z biezacego roku.
dziub / .* / 2003-05-13 14:14
Cięcie ulg? - czemu nie ... Kołodko i inni jemu podobni już zdążyli z nich skorzystać (z pewnością nie kupowali podręczników i PC-tów) budując wille i mieszkania na wynajem ile wlezie, oddając przez lata fiskusowi (czyli sobie !!!) 0% podatku - aż do czasu wygaśnięcia wszystkich ulg budowlanych w III RP. No to TERAZ MOŻNA JUŻ Z CZYSTYM SUMIENIEM SKASOWAĆ ulgi, bo z nich więcej nie skorzystają. Klasa "średnia" czyli (w polskich realiach) bogaci ma się dobrze, a reszta niech zdycha. Oni (piękni i bogaci) w razie czego prysną do Unii (podatki podobne, progi podatkowe kilka razy wyższe niż w Polsce) albo do raju podatkowego i będą dalej zgrywać filantropów.
Przedsiębiorca / .* / 2003-05-12 15:08
Reforma ta jest na tyle mała, że nic nie zmieni. Rządowi brakuje werwy by radykalnie zwolnić 50% urzędników od wszystkiego, w tym z urzędów skarbowych. Wtedy koszty działania spadają o ca. 50% i możemy zmniejszyć podatki. Bezrobocie się nie zwiększy, bo przedsiębiorcy będą mogli więcej wydać i zatrudnią najlepszych biurokratów, a Ci gorsi będą musieli spokornieć i wziąć się do roboty. Rząd powinien ciąć swoje KOSZTY, A NIE PRZYCHODY LUDZI!!!
Ela / .* / 2003-05-13 08:11
Ta reforma jest poprostu śmieszna. Pan Kołodko chyba chce pokazać wszystkim, że cos robi. Chce nam zasłonic oczy stawką 17 % przy czym chce zabrać wszystkie ulgi! Cwaniak!! Dobrze to sobie wymyślił.
Marek / .* / 2003-05-13 11:57
Prawdopodobnie gdybysmy mieli dostep do danych to by sie okazalo ze 17% prog zostal sfinansowany obnizeniem pozostalych progow podatkowych.A likwidacja ulg to najzwyklejsza podwyzka podatkow.
Paweł Skrzynecki / .* / 2003-05-12 14:31
Stawki podatków PIT to temat zastępczy. Trzeba zadać sobie pytanie jaki cel ma ta reforma? Wg. mnie sam termin "reforma" jest nadużyciem. Działania te nie mają za zadanie odwrócenie tendencji pogarszania kondycji finansów publicznych. Chodzi o to, aby odłożyć w czasie niezbędne cięcia wydatków, które oczywiście są "mało" popularne. Jest to jakże popularna wśród Kaynesistów, wybitnie którtkowzroczna politka zamiatania śmieci pod dywan! Potrzebne są radykalne działania. Niestety nie widać kto miałby to zrobić.
harnas / .* / 2003-05-13 16:58
To fakt, że w tym kraju to nikogo nie stać na posunięcia w stylu Regana. Mogliśmy tego dokonać już w 1990 roku, tylko pseudoprawica i lewica wszystko s********ła i robią to dalej.
wrafal / .* / 2003-05-13 14:46
gdyby był to tylko temat zastępczy - to by w bieżącej trudnej sytuacji rzadu go nie poruszanosądzę ze chodzi o podniesienie podatków po prostu ...
Piotr Niedzielski / .* / 2003-05-19 14:02
A o coż innego chodzić może? Przecież to oczywiste, że skoro progi pozostają braktycznie bez istotnych zmian (wprowadzenie najniższego to nic innego, jak populistyczna przynęta) a znikają podstawowe ulgi (budowlana i remontowa) to nie dzieje się nic innego, jak znaczna podwyżka. Pamiętajmy jeszcze o zapowiedziach MF o podwyżkach PTU w 2004, np.materiałów budowlanych z 7 do 22 lub 24%.

Najnowsze wpisy