Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa pokona Gilowską i wyciągnie pieniądze?

Religa pokona Gilowską i wyciągnie pieniądze?

Wyświetlaj:
man13 / 2007-05-24 02:16 / Tysiącznik na forum
jaka praca taka płaca - od dawna wiadomo ze pracownik który wiecznie kiepsko zarabia pracuje niewydajnie i nie szkoli sie w nowych technologiach. Co tu komentować, wyobraźmy sobie pilota który lata tylko ma Antkach, żle mu płacą i uniemożliwiaja szkolenia na nowym sprzęcie. Nie trzeba wielkiej wyobraźni by widzieć/zobaczyć efekty w postaci sposobu pracy pilora. Resztę chyba można sobie wyobrazić.
geek / 212.2.99.* / 2007-05-23 19:31
widzę innego wyjścia. przynajmniej skończy sie mit o bezpłatnej służbie.. bo ja nie pamiętam kiedy z niej korzystałem, a państwo łapki po kasę wyciąga.. i najważniejsze: przejrzystość reguł. nic tak nie mobilizuje jak kasa i uczciwa konkurencja. takie jest moje zdanie, do którego mam (jeszcze) prawo
wojtekjs / 84.10.234.* / 2007-05-23 18:18
Oni sobie gadają, a lekarze powoli idą po rozum do głowy i zaczynają składać wypowiedzenia. Np. w Święokrzyskim JUŻ złożyło 7/7 neurochirurgów, a 80% lekarzy jest ZA. Przy takiej determinacji 15% to oni sobie mogą głęboko...

Cóż - trzeba było myśleć wcześniej. 15 % to gaszenie ogromnego pożarku lasu 1 wozem strażackim.
Koala / 2007-05-23 17:04 / Bywalec forum
No, od razu tak trzeba było! A nie jakieś tam bredzenie... A tak bardziej serio: wysokość składki 9%, w porównaniu z np. australijską 1% świadczy o skali marnotrawstwa pieniędzy i żenującego braku umiejętności zarządzania dużymi funduszami! :(
TaS / 2007-05-23 17:10 / Tysiącznik na forum
z tego co wiem, to w Australii jest ustalony koszyk swiadczen, a w dodatku Państwo finansuje tylko najważniejsze zabiegi. Jeśli chodzi o wysokość to daję Ci wiarę.

Jestem za podwyżkami dla lekarzy, ale ROZSADNYMI. Szybkie podwyzki, spowoduja wzrost żądań płacowych w innych sferach budżetówki, a to nakręci inflacje i będzie znów klops...
Koala / 2007-05-23 17:42 / Bywalec forum
Tak masz dobre informacje. Ale porównujac z polskimi warunkami czy czasem nie jest podobnie? Ludzie juz płacą: oficjalnie i nieoficjalnie. Jestem za minimalizacją koszyka świadczeń (dla porównania usługi stomatologiczne), prywatyzacją służby zdrowia i rozwojem ubezpieczeń komercyjnych. Aha, w Aus całość składki ubezpieczenia zdrowotnego (obowiązkowego, tzw. medical levy i komercyjnego) podlega odliczeniu od podatku do wysokości należnego podatku.
Zgadzam się, że lekarze muszą dobrze zarabiać, ale...

Najnowsze wpisy