Forum Forum emerytalneZUS

renta rodzinna a uzyskanie grupy

renta rodzinna a uzyskanie grupy

Miki59 / 2013-08-19 23:15
Witam pobieram rentę rodzinną po zmarłym Mężu jest bardzo niska i wystarcza tylko na opłaty do tej pory pracowałam,jednak straciłam pracę,jest bardzo ciężko na rynku pracy dużo ofert jest dla osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności od dłuższego czasu się leczę, czy ja mogła bym się ubiegać o takie orzeczenie pobierając rentę było by mi łatwiej uzyskać pracę ?
wiwan / 2013-08-20 10:23
1. na temat większych możliwości zatrudnienia po uzyskaniu orzeczenia o st. niepełnosprawności się nie wypowiadam, bo lokalnie różnie z tym bywa. Faktem jest, że pracodawcy mają szereg zachęt finansowych lub pochodnych ku temu:

http://www.money.pl/forum/orzeczenie-o-niepelnosprawnosci-stopie-lekki-jakie-korzysci-dla-pracodawcy-t3608859.html

2. posiadanie prawa do r. rodzinnej jest bez wpływu na możliwość uzyskania orzeczenia o st. niepełnosprawności.

3. jeśli Pani schorzenia są poważne może warto spróbować uzyskać orzeczenie o niezdolności do pracy w ZUS, a co za tym idzie własnej renty z tyt. niezdolności do pracy. Miałoby to sens właściwie tylko wtedy, gdyby z Pani historii ubezpieczeniowej obliczona renta była wyższa, niż obecna r. rodzinna. Bo oczywiście nie można ich łączyć, trzeba wybrać jedną z nich, wiadomo, że tę wyższą.

Najnowsze wpisy