Forum Polityka, aktualnościKraj

Rolnictwo w Polsce. To, co proponuje rząd jest błędem?

Rolnictwo w Polsce. To, co proponuje rząd jest błędem?

Wyświetlaj:
qvo / 188.47.57.* / 2012-02-22 10:46
wszystko zalezy od zdrowego rozumu . stawki powinny byc rozne w zaleznosci od dochodu. ci pow-500tys inna a ci o mniejszym dochodzie inny... przeciez bez sensu bylo by wszystkich obdarowac rowna stawka. to by moglo zniszczyc niektore gosp... cos podobnego mowil minister zobaczymy ile bedzie w tym prawdy... oby tylko do tworzenia tej ustawy nie dostal sie palikot jeszxcze jeden glab to za duzo niekompetencja to przeklenstwo..
Pedałowanie / 79.185.182.* / 2012-02-19 03:54
Najgorsze jest to że Palikot bierze się za reformę rolną. Jak pedały będą się brały za rolnictwo to obszary nędzy w Polsce się znacznie zwiększą. Palikot chce obniżenia podatku na alkohol. Nie dziwię się, przecież sam go produkuje.
ROLNIKT / 91.218.156.* / 2012-02-19 10:23
Palikot ma jeden cel wprowdzić narkotyki do legalnego obrotu.
On nas Polaków chce poprostu oskubać z reszty pieniędzy a sam dorobić się na ludzkiej głupocie.
I niech mi nikt nie p......li że ćpanie jest elementem wolności bo jak w pore się nie wycofasz z ćpania to przestaniesz być wolnym na zawsze.
bb bb+ / 217.98.39.* / 2012-02-18 23:25
Dobrze zorganizowane „żywienie społeczne” dzieci zapewnia nie tylko uwolnienie kobiety od kuchni, ale i zmniejsza także materialną zależność dzieci od rodziny. [...] Tym samym rozszerzy możliwość komunistycznego wpływu na dzieci, a także ustanowienia bardziej mocnego systemu wychowania komunistycznego.

To właśnie dzieci wychowane „po bolszewicku” nękały potem chłopów, którzy ratując się przed śmiercią głodową, ścinali kłosy na polach kołchozowych.
sektor sprawiedliwosci / 188.47.5.* / 2012-02-21 17:32
a co ty wiesz o pracy na roli. o zyciu... inwestowaniu... te pieniadze sie inwestuje. w miescie wydajesz na chlanie i siedzisz na dupie.. tu zapiep... non stop i jeszcze oddawac jakas czesc z tych pieniedy to przesada... niech wyrównają doplaty w pl z tymi innymi krajami co tez maja podatek i kilka razy wyzsze doplaty i inaczej bedzie. ''''''''''''''' rolnictwo zbiednieje calkowicie po wprowadzeniu tego podatku '''''''''''''''' zeby tak sie nie stalo w ue musza byc rowne szanse .. fakt mozna zostawic zus ale bez tak wysokich podatkow dla rolnictwa. jednym slowem krus w zusie.. bedzie niby taniej bo 1 instytucja bedzie
Pilsener / 2012-02-18 20:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Włączyć rolników do ZUS i niech rozliczają się tak jak zwykli przedsiębiorcy. I nie nazywałbym rolnikami ludzi, którzy w olbrzymiej większości mają hektar albo dwa i żyją z działalności socjalu oraz działalności pozarolniczej. Takim samym rolnikiem ja jestem, bo mam działkę pod miastem 200 mkw - nawet rzodkiewkę posadzę.

Brnięcie w oddzielne regulacje dla każdej grupy społecznej, zawodowej, płci, wieku, rozmiaru nosa jest po prostu chore.
nie_ekonom / 212.76.46.* / 2012-02-19 11:40
Kiedyś też uważałem, że powinno się całkowicie zlikwidować KRUS. Ale zanim to nastąpi, moim zdaniem powinno się wprowadzić jedną zasadę:

Jeżeli dochód (nie zyski, dochód) z działalności pozarolniczej jest wyższy niż z rolniczej, to dana osoba nie ma prawa rozliczać się w KRUS.

I wtedy bardzo łatwo byłoby zobaczyć ilu jest faktycznych rolników, a ilu uciekinierów przed ZUSem. I dopiero potem powinno się rozmawiać o likwidacji KRUSu, kiedy wiadomo będzie jakie są faktyczne koszta, bo obecnie to, że tak powiem, cholera wie.
ROLNIKT / 91.218.156.* / 2012-02-18 23:03
Jak nasz rzont nie potrafi wynegocjować równych dopłat dla polskich rolników to niech dotuje KRUS, bo jak mam konkurować z niemieckim rolnikiem który dostaje 60% wieksze dopłaty.Bałwany z miasta porównują to co wpłacają do ZUSu z KRUSem, natomiast nikt tak naprawde nie zwraca uwagi że problem leży w nierównym traktowaniu rolników z starej uni i innym z nowej.A wprowadzenie rozliczeń fiskalnych w rolnictwie służyć może tylko do tego aby wyłapać cwaniaków którzy uciekli przed ZUSsem,bo z hektara roli się nie wyżyje.Gdy wchodziliśmy do UE to mówiono że rolnicy najwięcej skorzystali , to prawda, zmieniliśmy pozycje z leżącej na klęczącą.
wq2 / 83.5.109.* / 2012-02-19 00:51
RACJA ... ROLNICY MUSZĄ OSTRO ZAPIEPRZAĆ ... NIE TYLKO W DZIEŃ ALE CZĘSTO TAKŻE W NOCY ... WYSTARCZY SIĘ PRZEJECHAĆ NA JAKIEŚ GOSPODARSTWO I ZOBACZYĆ JAK TO WYGLĄDA ... MIASTOWY NIGDY TEGO NIE ZROZUMIE JEŚLI SAM TEGO NIE ZOBACZY ALBO NIE DOŚWIADCZY

Najnowsze wpisy