Forum Forum dla firmKadry

Rośnie liczba etatów. Mogło być więcej

Rośnie liczba etatów. Mogło być więcej

Money.pl / 2011-02-26 09:53
Komentarze do wiadomości: Rośnie liczba etatów. Mogło być więcej.
Wyświetlaj:
dgen / 2011-02-26 09:53 / Tysiącznik na forum
dlaczego (PO)wolne media uparcie milczą - że wszystkie dane publikowane przez GUS, te dotyczące zatrudnienia i te dotyczące średnich wynagrodzeń są zbierane od firm zatrudniających powyżej 9 osób. Tymczasem w firmach mniejszych pracuje w Polsce miliony ludzi - tam jest prawdziwe życie wymykające się statystykom.
tesa1959 / 2011-02-26 12:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

wszystkie dane publikowane przez GUS, te dotyczące
zatrudnienia i te dotyczące średnich wynagrodzeń są zbierane od firm zatrudniających powyżej 9 osób

To nie jest prawdą. GUS przeprowadza badania także wśród ludności min. do mnie zgłosiła się pani z GUS w ubiegłym kwartale, a teraz była drugi raz i będzie prowadzić te badania w sumie przez rok. W ankiecie były pytania o zarobki, firmę, ilość zatrudnionych itp.
IOYU7 / 77.95.48.* / 2011-02-26 14:31
za opinie o nowym smaku ptasiego mleczka kasuje 100 PLN, za opinie dla GUS po ostatniej aferze zażądam 10 000 PLN, stać ich. JAKI GUS TAKIE DANE.
tesa1959 / 2011-02-26 14:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja nie mam płacone. Dwa lata temu prowadziłam ścisłe notatki swoich wydatków prze miesiąc, to otrzymałam prezent: parasol i 2 ręczniki, ale to rzeczywiście wymagało ode mnie pewnego wysiłku. Nie wiedziałam, że dostanę prezent, a mimo to robiłam bezinteresownie dla dobra ogółu.
Nie rozumiem jak można inkasować pieniądze za badania, które nic tak naprawdę nie kosztują.
marynarz098 / 2011-02-26 16:25 / Tysiącznik na forum
By sie tu porozumiec potrzebna jest wiedza o tym jak sie statystyki robi.....zona mi zdradzila, bo wie po socjologi jak sie takie statystyki robi.....procent bledy jest maly, w granicach 3%.......ale wynikiem jak mi powiedziala jest nie tak trudno posterowac........zauwazyla ze jak np: partia PIS zleci taka statystyke na temat swojej popularnosci, a zleceniodawca sprytnie wykona 1000 telefonow po wschodniej stronie Wisly, to oczywiscie wzrost popularnosci PIS bedzie znaczny, a brak zaufania do PO zatrwazajacy, i vice versa........ale nie to mnie boli....boli mnie to, ze w naszym kraju mamy tak malo zaufania do instytucji, wszedzie czujemy spisek i przewrotnosc......najgorsze jest to ze zaszczepiamy takie wartosci w mlodziezy......nie wierz nikomu, ani niczemu......jakie wartosci taka rzeczywistosc!!!
tesa1959 / 2011-02-26 16:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

po socjologi

Po socjologii (socjologia)
boli mnie to, ze w
naszym kraju mamy tak malo zaufania do instytucji, wszedzie czujemy spisek i
przewrotnosc..

To jest rzeczywiście smutne. Jeżeli chodzi o wiarę w statystyki, to nie wierzę w prawdziwość na temat popularności partii, ale już jeśli chodzi o zasobność gospodarstw domowych chyba jest lepiej. Ja zostałam wylosowana i przeprowadzają badania na mojej osobie co kwartał, aby mieć obraz rzeczywistości - poprawy sytuacji, bądź pogorszenia. Mogłam kłamać, ale po co? Może niektórzy kłamią.
marynarz098 / 2011-02-26 16:42 / Tysiącznik na forum
kurde nie dam rady zastanawiac sie nad tym czy na koncu slowa mam spolgloske czy samogloske;-(, probowalem , moze zaczne od tego ze wszedzie bede to ii wstawial, a pozniej sie zobaczy......statystycznie bedzie lepiej:-).....

Wlasnie zalezy czy statystayka dotyczy czegos neutralnego czy tak goracego jak polityka, a polityka jest budowana na fundamencie cynizmu.( Szkoda ze nie prawdomownosci.)
W wiekszosci ludzie nie klamia, ponoc 3% tylko, ale i to nie zawsze.

Pytania mozna formuowac tak by klamcow przesiewac.....bo to jak statystyka wypadnie w duzej mierze zalezy od uformuowanego pytania.
tesa1959 / 2011-02-26 16:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

kurde nie dam rady zastanawiac sie nad tym czy na koncu slowa mam
spolgloske czy samogloske;-

spokojnie - "nie od razu Kraków zbudowano". Nie chodzi o to, abyś teraz dla odmiany pisał ii. Do tego, aby pisać bez błędów trzeba wytrwałości. Wiesz, że poprawiam złośliwie, więc po co się zniechęcasz?
polityka jest budowana na fundamencie
cynizmu.( Szkoda ze nie prawdomownosci.

wtedy nie byłaby polityką w rozumieniu naszych polityków.
marynarz098 / 2011-02-26 17:00 / Tysiącznik na forum
Wiesz, że poprawiam złośliwie...........?????no ja tego tak, nie odbieram....nie zniechecam sie, tylko trudna ta nasza ortografia, do zapamietania.
tesa1959 / 2011-02-26 17:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Chyba już źle z moją koncentracją i muszę spadać z forum:) Miało być: wiesz, że nie poprawiam złośliwie".
marynarz098 / 2011-02-26 17:53 / Tysiącznik na forum
.....odpoczywaj, ja mam jeszcze godzine wachty juz 5h za mna a za tydzien jade do domu, i tylko to mnie trzyma, by nie popasc w depresje.
tesa1959 / 2011-02-26 17:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
a gdzie teraz jesteś?
marynarz098 / 2011-02-26 18:03 / Tysiącznik na forum
na Morzu Polnocnym, na polach naftowych, jescze 7 dni i znowu bede widzial najblizszych.
tesa1959 / 2011-02-26 18:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Trzymaj się i jeśli masz skype z kamerą, to jak najczęściej rozmawiaj z najbliższymi. Uchroni Cię to przed depresją, która jest podstępna i niełatwa w wyleczeniu. Wiem coś o tym. Z tego powodu jestem na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia i chociaż bardzo się staram, byle stres powoduje gorsze samopoczucie. Lekarz powiedział, że co najmniej dwa lata wychodzi się z depresji przy dobrych wiatrach.

Najnowsze wpisy