Forum Forum podatkowePIT

rozliczenie pracy sezonowej w Niemczech

rozliczenie pracy sezonowej w Niemczech

hub / 83.31.72.* / 2008-04-14 22:12
Witam

Mam problem, jestem studentem i w roku 2007 pracowałem sezonowo (2 miesiące w okresie letnim) w Niemczech. Przed wyjazdem musiałem przesłać mojemu pracodawcy zaświadczenie o wpisie na listę studentów (link: http://www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/Vordrucke/A04-Vermittlung/Publikation/V-IA-ZAV-Imma-Deutsch-Polnisch.pdf)
po zakończonej pracy otrzymałem wynagrodzenie w wysokości ok 3300 Euro (za 2 miesiące pracy) do ręki bez żadnego pokwitowania. I tutaj rodzi się pytanie, czy muszę podawać w zeznaniu podatkowym ten zarobek i czy muszę posiadać jakieś potwierdzenie (o tym zarobku) na piśmie od pracodawcy z Niemiec.
Wyświetlaj:
janina T / 88.135.162.* / 2015-12-13 13:34
mąż jako emeryt polski pracował w Niemczech 2 miesiące w sadzie w tym roku ,czy dochód ten powinien zgłosić w Polsce w (Pit-xx).
Proszę o odpowiedź.
wiwan / 2015-12-14 13:28
Tak. PIT 36 + PIT ZG jako rozliczenie roku 2015.

Ponadto- jeśli jest jeszcze w wieku niższym niż powszechny wiek emerytalny dla jego rocznika/kwartału ( czyli jest emerytem wcześniejszym/ pomostowym)- miał obowiązek zawiadomić ZUS , a do końca lutego ma rozliczyć się z ZUS-em.
scoroop / 2008-04-19 14:22 / portfel
poczekaj na abolicje podatkowa - wtedy zlozysz wniosek i nic nie zaplacisz od tego. jezeli nie masz zadnego papierka to pewnie nie odprowadzili zadnego podatku za ciebie tak czy siak.
Kuraś / 145.237.32.* / 2008-05-06 12:37
Jeśli nie było żadnych dochodów w Polsce, których dochód przekroczył kwotę 3014,42 zł to dochód z Niemiec nie podlega rozliczeniu w PIT-36, bo jest to zgodnie z umową polsko-niemiecką o unikaniu podwójnego opodatkowania dochód zwolniony z podatku. Może być tylko uwzględniony w zeznaniu do wyliczenia tzw. stopy procentowej podatku jeśli podatnik miał dochody uzyskane w Polsce.

Najnowsze wpisy