Rozliczenie

gruber181 / 2009-03-12 23:48
Witam pisze z zapytaniem ponieważ nie wiem czy dobrze wypełniłem pit 37 . a mianowicie w roku 2008 kończyłem szkole dokładnie w czerwcu 2008 lecz od stycznia tamtego roku podjąłem już prace na umowę. i mam pytanko czy jako uczeń do czerwca 2008 jest jakaś ulga podatkowa?? podam nawet kwoty bo nie wiem czy dobrze się rozliczam a nie chce potem mieć problemów z us. a mianowicie przychód 18584,54 koszt uzyskania przychodu 1307,18 zaliczki 1055 na ubez. społeczne 2505,54 na ubez. zdrowotne 1213,94. i internet 330 zł będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-03-13 16:48 / Tysiącznik profesjonalny
Nie ulgi podatkowej nie ma, że byłeś uczniem. Masz dziwną kwotę KUP. Napisz dokładnie okres swojej pracy. Od stycznia do? i czy była ciągłość :-))
gruber181 / 2009-03-13 23:23
no właśnie ciągłości nie było to jest suma z trzech miejsc pracy z tym ze od lipca do września nie miałem zadnego zatrudnienia. a wiec pierwsze zatrudnienie od stycznia do lutego drugie od lutego do czerwca trzecie od czerwca do lipca nio i później od września do końca roku
belladonna / 2009-03-14 07:14 / Tysiącznik profesjonalny
Czyli masz dochody z 1 stosunku pracy, bo z wielu, to by się musiały pokrywać (przyjęłam, ze w każdym przypadku miałeś umowę o pracę, bo jeśli też umowę zlecenie, to zupełnie zmienia postać rzeczy). Przyjęłam też, że np skończyłeś u jednego pracę np 15 lutego, a u drugiego zacząłeś 16 lutego oraz co do czerwca było podobnie (ale to jeszcze mi wyjaśnij). Wtedy i jeden i drugi płatnik odliczył Ci KUP za luty i czerwiec, więc teraz to trzeba skorygować w PIT rocznym. Jeśli tak było to należą Ci się KUP za okres:
styczeń-lipiec, wrzesień-grudzień, czyli za 11 miesięcy.
Czy aby na pewno wszystko było ze stosunku pracy? Bo suma tych KUP nie da się podzielić, na miesięczne 111,25 lub 139,06. Inna sprawa, ze płatnik za jakiś miesiąc mógł przyjąć tylko do wysokości przychodu, jeśli ten był mniejszy niż pełne miesięczne KUP.
Gdybym miała te jedenastki przed nosem, to sprawa prosta, a na razie jedynie są zgadywanki nadal :-))
gruber181 / 2009-03-15 10:51
A wiec moge podesłac na maila czy gdzies skany tych jedynastek a co do tych miesiecy to praca wygladała tak jak pani opisała. i wszystkie miejsca pracy były o umowe o prace. tylko w jednym przypadku w pit 11 nie było wpisanej zaliczki. a wiec bedzieprosciej jak poprostu wysle pani te 11.
belladonna / 2009-03-15 11:16 / Tysiącznik profesjonalny
Zaliczki na podatek sumujesz z jedenastek i wpisujesz jakie są. Przy tym już nie kombinujemy. Jedynie co do KUP wpisujemy prawidłowe.
Jeśli pracowałeś 11 miesięcy to wpiszesz za 11 miesięcy. Ale kolejne pytanie to czy za każdym razem Twoja praca była w miejscu gdzie mieszkałeś, czy jednak poza miejscem gdzie mieszkasz. Bo pracując w tej samej miejscowości odliczasz za te miesiące 111,25 x ilość miesięcy, ale mieszkając poza miejscem zakładu pracy odliczasz 139,06 x ilość miesięcy.
Kliknij na mój nick i wyślij mi wiadomość na mój e-mail. Ja Ci odpowiem i wtedy jak chcesz prześlesz mi jedenastki zeskanowane. Nie chcę podawać swojego e-mail, skoro można do mnie napisać klikając na mój nick :-))
No i bez tej pani. Pozdrawiam :-))

Najnowsze wpisy