Rożnica VAT?

Gatekk / 109.207.110.* / 2012-03-21 10:08
Witam,

nie wiem czy juz takie pytanie padlo, szukalam ale nuc nie znalazlam.

Mam pytanie odnosnie sytuacji gdy mam roznice w VAT miedzy suma VAT wynikajaca ze zliczenia poszczegolnych pozycji z faktury, a kwota VAT ktory wynika z wyliczenia z ogolnej wartosci kwoty brutto wydatku uprawniajacego do zwrotu.

Co wpisywac sume vatu poszczegolnych pozycji vat z fv, czy vat obliczony z calosciowej kwoty brutto uprawniajacej do zwrotu?

Agata
Wyświetlaj:
Gacik / 109.207.110.* / 2012-03-21 21:55
Mam pare fv tego typu, te roznice wynikaja z zaokraglen poszczegolnych pozycji. W konsekwencji czasami wychodzi roznica o ktorej wyzej napisalam, co prawda sa to "groszowe" sprawy. Jednak nigdzie nie potrafi znlezc doprecyzowania w tej kwesti, a nie chce by mi wrocili rozliczenie z tego tytulu.


Agata
belladonna / 2012-03-22 16:54 / Tysiącznik profesjonalny
dalej nie wiem w czym różnica (w jednostkowej FV, czy w załączniku w sumie), ale jak np wydatek z jednej FV wynosi 500, to VAT wyliczasz 500x0,23/1,23 = 93,495, czyli 93,50... czego już nie stosujesz przy sumie wydatku w załączniku.... czyli w załączniku sumujesz wydatki i VAT z wierszy z załącznika... nie stosujesz finalnie tego wzoru i tutaj różnice groszowe są ok :)
belladonna / 2012-03-21 16:22 / Tysiącznik profesjonalny
masz różnice między sumą VAT z KOLUMNY załącznika, a kwotą VAT wliczoną od sumy brutto wydatków w załączniku, czy temat dotyczy jakiejś jednej FV?
annaelte / 2012-03-23 17:54
Witam,

bardzo proszę o pomoc

też mam problem z różnicą VAT.
Wypełniam druki VZM-1/B i VZM-1/C ze strony Ministerstwa Finansów w pdf-ie edytowalne (w systemie e-deklaracje)...
niestety jak wpisuje kwotę VAT, to zaokrągla mi w dół, pomimo np. że VAT z faktury wynosi 3,5679 zł, to ten druk nie pozwala mi wstawić kwoty 3,57, a muszę wstawiać 3,56 zł. Czy mogę wobec tego powiększyć kwotę brutto na druku VZM-1/B i C?

Najnowsze wpisy