Forum Forum prawneGospodarcze

Rozszerzenie działalności

Rozszerzenie działalności

W potrzebie / 2012-08-13 12:58
Prowadzę działalność gospodarczą jednoosobową, posiadam sklepik z importowanymi ciuchami z USA Anglii. Chciałbym rozszerzyć swoją działalność , otwierając sklepik internetowy z wyrobami ręcznymi... czy mogę to podpiąć do tej samej firmy?
Wyświetlaj:
Radek Poradek / 2013-06-06 15:04
No dobrze , ale nie wiem gdzie chcesz rozszerzyć tą działalność gospodarczą. Jeżeli w Polsce na pocżatku Składasz wniosek CEIDG z uzupełnionymi kodami PKD-2009. I tutaj pewna komplikacja bo do końca nie wiem czy jeżeli pozostaniesz przy tej formie opodatkowania jaką miałeś , to chyab nie musisz nic w ZUS-ie zmieniać. Zus powinnien to zrobić automatycznie. Najlepiej gdybyś jeszcze dopytał się kogoś w ZUS-ie jak to wygląda!!
szklarek / 2013-06-06 22:33
1. PKD 2007 jeśli już. Nie ma PKD 2009.

By być precyzyjniejszym- jest to klasyfikacja z Rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 24.12.2007 r.
w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD)

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;rady;ministrow;z;dnia,dziennik,ustaw,2007,251,1885.html

2. Forma opodatkowania DG osoby fizycznej jest BEZ wpływu na ZUS, kod tytułu ubezpieczenia od niej nie zależy, więc i zmiana formy nie powoduje żadnych obowiązków w związku z ub. społecznymi/ zdrowotnym. W ZUS nie dzieje się wtedy nic, ani automatycznie, ani na wniosek.
Identyczna kwestia dotyczy zakresu DG, czyli PKD i jego zmian.

Najnowsze wpisy