Forum Polityka, aktualnościKraj

Rutkowski nie miał prawa szukać Magdy? Policja sprawdzi firmę

Rutkowski nie miał prawa szukać Magdy? Policja sprawdzi firmę

Wyświetlaj:
rutek-kogutek / 46.148.83.* / 2012-02-17 09:24
ludzie jestem mądry piękny bogaty nikogo sie nie boje tam gdzie ja stoję stalo zomo NAJLEPSZA NA SWIECIE SZKOLA DETEKTYWÓW a poza tym mam dar od samego pana boga. i to by było na tyle motyle.
.prorok. / 81.190.72.* / 2012-02-08 22:33
Teraz tak długo będą dłubać u Rutkowskiego , aż w końcu jakąś dziurę wydłubią.
Jola / 178.37.122.* / 2012-02-08 21:32
Zostawcie Pana Rutkowskiego w spokoju. Zrobił tak wiele dla dobra sprawy, a teraz będziecie Go ciągli do odpowiedzialności. Czy zawsze z nas Polaków muszą się inne narody śmiać. czasami już wstyd człowieka, że jest polakiem. Może już dość tego wyśmiewania. Gratuluję Panie Rutkowski fachowości.
pale ass / 87.206.180.* / 2012-02-08 20:47
Policja to pokaże co potrafi już niedługo- na mistrzostwach.
Ludzie ,aż strach się bać : -(
(@) / 89.79.218.* / 2012-02-08 19:14
Cała Polska szukała półtora tygodnia Madzi ! . Nie rozumiem dlaczego tylko detektyw Rudkowski nie miał prawa szukać dziewczynki. Z jego wiedzą, doświadczeniem i kontaktami na całym świecie miał duże szanse znaleźć trop.
A że w końcu okazało się, że to nie porwanie tylko mistyfikacja, to policja stawia mu zarzuty ? przecież to jest chore.
ździcho / 77.254.245.* / 2012-02-17 10:27

Nie rozumiem dlaczego tylko detektyw Rudkowski nie miał prawa szukać dziewczynki.

Bo wtedy w świetle dowodów znalezionych przez niego, dzieciobójczynię trzeba by było zamknąć, a plan wymiaru sprawiedliwości był taki, żeby ją wypuścić. Rutkowski zawadzał, ot co...
logicznie myślący / 93.154.147.* / 2012-02-08 19:09
JEST DOWÓD NA TOTALNY BAŁAGAN I GRUPY PRZESTĘPCZE utrzymywane za pieniądze społeczne!
Jak się manipuluje !!! jasno widać nie tylko na przykładzie P. Rutkowskiego!: "każdy (!!!) kto pomoże...,
czeka nagroda (!). Rutkowski nie jest Polakiem? Nikt nie poinformował, że szukać i odebrać nagrodę może tylko Ten, kto ma licencję ... !!! Tak mamy za własne (społeczne) pieniądze bandyckie organizacje
spełniające kodeksowe (karne) grupy przestępcze. Czy nie czas z tymi praktykami coś zrobić?
Rząd i Prezydent powinni te sprawy wnikliwie rozpatrzyć!
uczonykot / 2012-02-08 14:40
Pora na emeryturę. Waszą nieudolność , bo takowa jest na każdym szczeblu tej chorej icstytucji czyli Policji i Prokuratury jest porażająca. Nieudolność , do dupy fachowcy, mieszanina przepisów z epoki socjalizmu i kilka "nowych" na kolanie skleconych poprawek, czyli totalny galimatias, balagan powiem więcej burdel na kołach z kogutem na dachu.
Pojawia się na rynku (wzorem krajów będących na wyższym poziomie demokracji niż Polska) nowa forma czyli firmy detektywistyczne (w których nota bene szefami i pracownikami są nie kto inny tylko : niezweryfikowamni policjani i esbecy oraz "góra" niezweryfikowanych kolesi ze służb specjalnych). Zajmują sie one p********* śledzą niewiernych mężów, żony, niieuczciwych partnerów biznesowych. Jak juz jest coś poważniejszego t glowa w piach. Zjawia się (może i ex zomowiec) Rutkowski, któremu rodziny wiedząc jaka jest zapaść polskiej policji przekazują sprawy , takie np. jak sprawa Madzi. I co Rutkowskiemu udaje sie dojść prawdy, podaje naszej nie udolnej prokuraturze sprawvce na tacy , a indywiduum reprezentujące policję (niejaki Sokolowski) przedstawia opinie policji-trupa, że Rutkowski powinien byc osądzony bo pozwolił sobie przeszkodzic takiej znakomitej formacji. Ludzie gdzie my żyjemy, z kim my żyjemy ???? Nasuwa się pytanie. A co będzie jak teraz odejdą tabuny dowodztwa tej policji, wprawdzie zweryfikowanej ale nadal z epoki socjalizmu. Kto przyjdzie na ich miejsce (patrzac na te tabuny przd komendami chętnych do wczesniejszej emerytury) ? Czy wtedy Taki Rutkowski nie będzie musiał zastąpić jełopów z Policji ? Chore i śmieszne, że Prokuratura dupę sobie zawraca tematem ; czy Rutkowski mógł czy nie, ale na to żeby znaleźć dziewczyne zaginiona w Sopocie, to juz pomysły zabrakło, trzeba bylo umorzyć i dobrac sie wszyskimi siłami do Rutkowskiego , chyba tylko w obronie utraconego autorytretu władzy. Rzygac się chce patrząc na to wszystko tak po prostu z boku.
debos / 79.191.200.* / 2012-02-08 14:45

I co Rutkowskiemu udaje sie dojść prawdy

Jakiej prawdy? Ty wiesz co się wydarzylo?
debos / 79.191.200.* / 2012-02-08 15:09


Nie rozumię pytania ?

To akurat nie dziwi?
Moje pytanie dotyczylo tego czy wiesz czy to bylo morderstwo czy wypadek. Kto dokonal tego czynu - matka a może zupelnie kto inny? Kto ukryl zwloki - matka czy może ktoś jej pomagal? itd itp. Rudkowski rzucil ci ochlap, być może w pośpiechu aby zdążyć przed policją i Ty już jesteś szczęśliwy. A to policja powinna decydować o tym kiedy i jaka informacja wyplynie do spoleczeństwa. Kiedy podejrzany sie dowie o tym, że policja ma jakieś dowody. Gdyby nie Rutkowski to matka z kimś może by się spotkala, z kimś przeprowadzila rozmowę telefoniczną. Tych już poniewaz matka siedzi już nie będzie. Jak matka odmówi zeznan to wielu faktów nie bedą nigdy poznane.
Więcej wiary w państwowe instytucje. Nie masz pewnie z instytucjami panstwa poza internetową paplaniną do czynienia to i obraz masz wypaczony.
KapSowa / 2012-02-08 16:59
debos jak nie masz pojęcia to nie pisz . Już z Twojego wpisu wynika że K.p.K. nie znasz a to podstawa. Nie bierz sobie do serca to co ci fundowała telewizja.Jak dziś porównasz co mówili a co mówią jest zasadnicza różnica.
Chcieli sobie zrobić temat zastępczy. To nie Rudkowski decyduje o tym by występować w telewizji. To telewizja dla swojego spektaklu zaangażowała Rudkowskiego. Ale nagle okazało się że niechcąca pomaga Rudkowskiemu w ujawnieniu nieprawidłowości w Policji Katowickiej ,stąd ten atak na niego.
Konferencja Rudkowski i Rodzina Madzi demaskuje zakłamanie Policji.
Rudkowski ujawnia Kto stoi za odebraniem mu licencji na detektywa oraz broń .Okazuje się że to ta sama Policja.
Mało wiesz o tym rejonie i o przestępczości powiązanej z Policją i Prokuraturą .
Według K.p.K w momencie przyznania się matki Rudkowski zgodnie z prawem przekazał ją do dyspozycji policji i od tego momentu nie miał styczności z podejrzaną ,więc o jakim ochłapie Ty mówisz. Proponuje tobie obejrzeć sobie film co Lis sądzi o widzach i nie miej wątpliwości że np Kuźniar, Miecugow i inni mają takie samo zdanie
http://www.youtube.com/watch?v=Z79RiZWQFtk
debos / 95.49.248.* / 2012-02-08 18:21


debos jak nie masz pojęcia to nie pisz . Już z Twojego wpisu wynika że K.p.K. nie znasz
a to podstawa.

To nie wiekszego znaczenia. A to czy mylę czasem kompetencje ( podejrzewam, że to masz na myśli )policji i prokuratury to tylko dlatego, że forma dyskusji jest dosyć luźna. Nie znając KpK też przy odrobinie koncentracji można uniknąć pomylek.
Chcieli sobie zrobić temat zastępczy. To nie Rudkowski decyduje o tym by występować w
telewizji. To telewizja dla swojego spektaklu zaangażowała Rudkowskiego

No dobrze tylko nie rozumiem jaki ja ci dalem pretekst abyś mnie uraczyl takimi truizmami i oczywistościami. Przecież kazdy przytomny wie, że byle temat, nawet o wiele bardziej blachy i znacznie mniej dramatyczny potrafią wszystkie telewizje eksploatowac od rana do ciemnej nocy
Mało wiesz o tym rejonie i o przestępczości powiązanej z Policją i Prokuraturą .
Według K.p.K w momencie przyznania się matki Rudkowski zgodnie z prawem przekazał ją do
dyspozycji policji i od tego momentu nie miał styczności z podejrzaną ,więc o jakim
ochłapie

A o takim, że powiedzial w świetle reflektorów o tym, że dziecko nie żyje. To ochlap bo najlatwiejszy do ustalenia fakt. I niekoniecznie w porę wywleczony na światlo dzienne. A cala reszta? Wypadek czy morderstwo? A jeśli to kto to zrobil matka czy kto inny? Itd itp. Najlatwiejsze podrzucil a to co najbardziej skomplikowane będą musieli zrobić ci zaklamani policjanci i prokuratoratorzy.
Proponuje tobie obejrzeć sobie film co Lis sądzi o widzach

A po co? Podejrzewam, że ja mogę mieć o widzach podobne zdanie. Bo jeżeli w telewizjach leci taka kaszanka to znaczy, że jest i ciemna masa która to chce oglądać. A jest na pewno bo to telewizjom wychodzi z badań oglądalności. A ponieważ to tylko biznes to liczy się tylko oglądalność. Czytaj pieniąchy. Przecież tu nie ma miejsca na jakąś tam misję
KapSowa / 2012-02-08 22:18
Obawiam się że nie zrozumiałeś mnie skoro piszesz. "..nie rozumiem jaki ja ci dalem pretekst abyś mnie uraczyl takimi truizmami"
Nie taka była moja intencja.
Tytuł artykułu ma znak zapytania. K.p.K.nie ogranicza nikogo w pomocy ścigania oraz pomocy,owszem są pewne ograniczenia ale i są obowiązki np jeżeli poweźmiesz wiadomość co do niektórych przestępstw masz obowiązek natychmiast zawiadomić odpowiedni organ.
Ustalmy coś! Rudkowski został wynajęty do poszukiwania uprowadzonej Madzi.
Nie było mowy o tym co wiemy .
Matka się przyznała co się stało i gdzie jest dziecko.
Rudkowski kończy pomoc w poszukiwaniu.
Nie przesłuchuje jej co do szczegółów okoliczności tego zdarzenia bo nie może K.p.K
Przekazuje matkę Policji i wszystko co udało mu się ustalić.
Co więc według Ciebie miał jeszcze ustalać ?
Jego rola się skończyła reszta należy do Prokuratora Policji biegłych Sądowych.
Rudkowski tych czynności nie może wykonywać bo ani niema do tego narzędzi,uprawnień a w przypadku biegłych wiedzy.przecież nie jest psychiatrą , patologiem.I tylko w zasadzie na to chciałem Tobie zwrócić uwagą ponieważ w swym komentarzy domagasz się od niego właśnie tego. A te właśnie są zawarte w K.p.K
uczonykot / 2012-02-08 15:21
Nie ważne jest czy to Matka czy ktos obcy doprowadził do śmierci dziecka. Chodzi o to, że do udziału matki w tym wszystkim nie doszła policja tylko detektyw, nota bene pomagając tej nieudolnej firmie, bo dalej by szukali porywacza. Teraz oczywiście wiedząc że matka miała w tym udział, dalsze czynności są w gestii prokuratora, który musi udowodnic sądowi jaki był udział matki a jakie osób trzecich (jeżeli takowe były).Co do instytucji państwowych, to mam o nich wyrobione zdanie, aczkolwiek ich nieporadność można by tylko usprawiedliwić
uposażeniem jakie dostają i dlatego mają w dupie wszystkich i wszystko. Wypraszam sobie określenia z ostatniego twoejega zdania bo raczej dłużej żyje na tym świecie i mam więcej do powiedzenia od ciebie. Pozdrawiam
debos / 79.191.200.* / 2012-02-08 15:44

że do udziału matki w tym wszystkim nie doszła policja

Jesteś naiwny jak dziecko. A Ty jak patrzyleś na nią, jak sluchaleś tego co mówi nie przyszlo ci do glowy, że klamie jak z nut? I jeszcze jedno. Policja ma za zadanie wyjaśnić wszystkie okoliczności śmierci tego dziecka. Rutkowski jedyne co ma na myśli to wlasne korzyści choćby i po trupach. Robiąc przy okazji w konia podobnie jak Ty nawnych. A to co od niego uslyszeliśmy bylo akurat najlatwiejsze do ustalenia.


Teraz oczywiście
wiedząc że matka miała w tym udział, dalsze czynności są w gestii prokuratora, który
musi udowodnic sądowi jaki był udział matki

Jeśli to jeszcze będzie możliwe? Bo nie wierzę aby matka nie gmatwala przy pomocy prawników calej sprawy.
Również pozdrawiam
uczonykot / 2012-02-08 15:57
Wiadomo, że każda firma prywatna robi sobie reklamę, bo nikt tego za nią nie zrobi. Prawo rynku.
Co do ostatniego zdania, to ono potwierdza moja opinie o policji, prokuraturze, sądownictwie polskim, określe to jednym słowem : kloaka !
debos / 79.191.200.* / 2012-02-08 16:11


Wiadomo, że każda firma prywatna robi sobie reklamę, bo nikt tego za nią nie
zrobi. Prawo rynku.

I dobrze. Ale ceńmy prawdziwych ludzi, prawdziwe dokonania a nie zwyklych chamów, dzierżymordy. Rutkowski w tym przypadku ( w innych jak wieść niesie poza wyludzaniem pieniędzy i kupowaniem informacji od zaprzedanych gliniarzy prowadzacych sledztwa) niczego wielkiego nie dokonal. I bedę sie upieral, że bardziej zaszkodzil niż pomógl. To, że o śmierci tego biednego dziecka dowiedzieliśmy dzień czy dwa dni wcześniej w ogóle nie ma żadnego znaczenia.
smut / 62.148.84.* / 2012-02-08 14:16
oto Polska właśnie władzy nie możesz podskoczyc bo cię zamkną - brawo dla pana Rutkowskiego ;-) szkoda, że to wszystko dzieje się w związku z tak przykrą sprawą - śmierci małej nikomu niewinnej dziewczynki ;-(
debos / 79.191.200.* / 2012-02-08 14:29

brawo dla pana Rutkowskiego ;-)

Za co? Za to chamstwo którego doświadczamy z jego strony? Za utrudnienie sledztwa? A nie przyszlo ci do glowy, że gdyby nie Rutkowski, któremu chodzilo tylko o rozglos policji która podsluchiwala rozmowy, obserwowala z kim matka i rodzina w tym czasie się spotyka, z kim rozmawia udaloby się więcej ustalić. Bo przecież poza tym, że dziecko nie żyje niewiele więcej wiemy? Gdyby matka byla na wolności to może latwiej byloby ustalić czy to byl wypadek czy morderstwo, czy ktoś jeszcze i kto bral w tym udzial, kto byl ewentualnym wspólsprawcą? teraz jak matka odmówi skladania zeznań to już cokolwiek będzie trudno ustalić.
I taka refleksja. Plebejski naród to i bohaterów ma plebejskich.
Anatol01 / 2012-02-08 14:52
Rutkowski to bardzo podejrzana postać... generalnie nie uważam go za bohatera , a wręcz przeciwnie, za człowieka który wykorzystał sytuację do tego żeby po raz kolejny zabłysnąć jako Współczesny, Polski Sherlock Holmes...
debos / 79.191.200.* / 2012-02-08 15:11


Rutkowski to bardzo podejrzana postać... generalnie nie uważam go za bohatera

Mam nadzieję, że większość spoleczeństwa ma takie zdanie.
jack8944 / 83.24.204.* / 2012-02-08 13:48
A jednak to teściowa pierwsza zaczęła podejrzewać matkę wnuczki! Napuściła na nią p. Rutkowskiego?
leszeke34 / 188.109.35.* / 2012-02-08 13:09
Boże!to ja też i wielu obywateli może ponieść karę bo wzmogłem swoją czujność i tym samym szukałem małej Madzi!a tu okazuje się ze nie miałem prawa szukać! Policja jest żałosna w swoim zachowaniu i nie potrafi przyznać się do porażki,a to dlatego że ktoś ważny,powinien stracić stołek i teraz broni się szukając winnych!Najlepiej Rutkowskiego bo był skuteczniejszy od naszej wspaniałej,nieznoszącej krytyki policji!Bo krytykując policję to tak ja krytykować obecny rząd który krytyki nie lubi a nawet z nią walczy!!!
bodzio1 / 193.239.126.* / 2012-02-08 12:59
O 50 procent etatów w policji do redukcji.A zatrudnić więcej tajniaków.
Jak mi w aucie lusterka wyrwali i lampy rozbili z tyłu w święta. Zgłosiłem to na Policji to mi powiedzieli żebym im głowy nie zawracał . chociaż spisali szkody i za 3 tygodnie sprawę umorzyli z powodu nie wykrycia sprawcy A następnie patrol policyjny czepiał się że nie mam lampy z tyłu mało mandatu mi nie wlepili.TO JEST POMOC POLICJI.
maly kazio / 2012-02-08 12:41 / Bywalec forum
Coś mi się widzi że pan Krzysztof R. dostanie po łapkach za medialne chamstwo.A za afere paliwową swoje do celi.
Prosze sobie przypomnieć że pan Krzysio zawsze jest tam gdzie światła kamer,rodzina Olewników pewnie do dzisiaj ma czkawke.
małyMotyl / 2012-02-08 13:00 / Bywalec forum
Nie wiedziałam że biura detektywistyczne mają obowiązek informowania policji o działaniach, zawsze tak jest? Nawet jak rodzina sobie na własną rękę wynajmie detektywa, to musi on działaś w porozumieniu z policją?
Lorunia / 188.47.48.* / 2012-02-08 12:30
Żałosna ta linia obrony stworzona przez policję ! totalna kompromitacja ! tego nie da się już odkręcić .

Najnowsze wpisy