Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rychard: PO szuka winnych własnych błędów

Rychard: PO szuka winnych własnych błędów

Money.pl / 2008-08-01 08:35
Komentarze do wiadomości: Rychard: PO szuka winnych własnych błędów.
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2008-08-05 21:14 / Tysiącznik na forum
winny jest mój pies i koza sąsiada. Smród kozy jest nie do wytrzymania, a Donek nic nie czuje!!
andowc / 83.30.115.* / 2008-08-03 19:50
Koalicje są jak "małżeństwo" (kobieta,mężczyzna).
Jeżeli "kobieta" zrzuca węgiel do piwnicy,(wykonuje pracę za mężczyznę,itd..), a "mężczyzna" gotuje obiad, pierze, itd..",-przeważnie są "nieporozumienia".
Nie każdemu to "pasuje",- nie każdej "partii" (koalicjantowi).
Efekty widoczne.
Pajchiwo / 2008-08-02 22:32 / Tysiącznik na forum
Heh - fajnie podsumowuje ten temat, komentując artykuł w FT Pan Ziemkiewicz w swoim blogu w Rzepce z 31 lipca.
Polecam
arch / 2008-08-02 16:41 / Tysiącznik na forum
Ministerstwo pracy pozazdrościło Donaldowi Tuskowi wojaży ,kupuje od razu ponad pół tysiąca biletów lotniczych do egzotycznych krajów - .
Co urzędnicy będą robić na Bali, w Rio de Janeiro, Tokio, Szanghaju czy Abu Dhabi?
---Ministerstwo tłumaczy, że lecą tam... do pracy.

www.dziennik.pl/polityka/article216 765/Egzotyczne_wycieczki_na_koszt_podatn ikow.html
arch / 2008-08-02 17:49 / Tysiącznik na forum
a MSP podało, że na koniec lipca przychody,z tytułu dywidend wyniosły 308,7 mln zł, czyli
10,7 % planu.

Przychody z prywatyzacji po lipcu 08 r. to 378,7 mln zł,
16,5 %. planu .
kwl / 82.210.151.* / 2008-08-01 20:35
Zaczęło się od krętactwa w sprawie podatku Belki, potem okazało się, że ponieważ PiS rozwalił biurokrację to coś słabo z przygotowanymi ustawami (pieniądze, które wydajemy na partie wyraźnie idą na utrzymanie hord działaczy, a nie na przygotowanie się do rządzenia), następnie okazało się, że ludzie zajmujący się latami rozgrywkami politycznymi nie potrafią przywołać do porządku kilku awanturników z PiS i Krakowskiego Przedmieścia, teraz wygląda na to, że wszystkiemu jest winny PSL. Może i nie jest on idealny, ale najpierw spojrzyjcie panowie w lustro!!!

Demokracja to nie jest idealny ustrój, ale ma wystarczająco dużo narzędzi, aby dać sobie z tym radę. Trzeba tylko dobierać ludzi, którzy wiedzą jak z nich korzystać. A problemy trzeba rozwiązywać, a nie zalewać nas potokiem pustosłowia z mediów.
Bjustolog / 91.127.253.* / 2008-08-02 15:27
Wracam z urlopu i jestem na fali: PO niech żyje!! /a może niech zgnije !!/ itd.itp. Przyszło mi na myśl trochę łagodnych skrótów do wykorzystania: PO - Podwórkowa Organizacja, Partia Olewaczy, Partia Oszustów, Partia Oszołomów, Pokrętne Osiłki, Partia Oligarchów /inaczej stowarzyszenie cienkich bolków/, Puste Obietnice, Posuwisto Odwrotni, POrażenie /mózgowe/, POdchody /czyli harcerzyki/, POkątni, POłamańcy, POpaprańcy, POdkopywacze, P*******....cze, POje...y, POdpuszczki, POlityczne POmioto-wymioty, POddupie, POdgardle, Półtusk Obrzydliwy /bez urazy zacni mieszkańcy Półtuska/, Półtusk Okłamujący, Półtusk Oszukujący i w ogóle Kopacz.
Proponuję zawody - kto więcej dopisze odpowiedników skrótu PO, oczywiście bez powtórek, może ustanowimy nowy rekord Guinessa.
Pozdrawiam wszystkich nonamatorów kiełbasy wyborczej szermowanej przez dziadostwo z PO.
niesamowite! / 213.158.196.* / 2008-08-01 21:16
biedny człowieku, co cię trafiło w życiu, że masz tak gruntownie popier.... tok myślenia, może za młodu krowy pasałeś?.
Bjustolog / 91.127.253.* / 2008-08-02 15:37
Oczywiście ten krótki komentarz-wypociny dotyczy tekstu kwl a nie mojego ale i tak ci /również krótko/ dołożę: znam inteligentnych, którzy za młodu rzeczywiście pasali krówki.
Z tekstu wynika, że masz w tym doświadczenie, tylko zaiste inna rogaciznę musiałeś na pole wyprowadzać skoro jesteś taki krótki umysłowo.
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2008-09-08 15:00
Niewiarygodnie delikatny i wrażliwy ten osobnik na B...Tylko w gębie mocny...Moja babcia (która notabene pasała krowy i nie robiła z tego wstydu) mawiała że jak ktoś ma wielką gębę to musi mieć też twardą dupę...Twoja musi być z kamienia...
kwl / 82.210.151.* / 2008-08-01 22:08
Denerwuje nas prawda, denerwuje...
PO / 87.205.83.* / 2008-08-01 20:18
Pisiaki atakują!!!!!!!! Pewnie że PO ma kłopoty, nie wszystkie reformy wychodzą- ale my dopiero zaczynamy a was PIsiory już nigdy nie będzie!!! za 3 lata będziemi rządzić sami albo z SLD i PSL
entelegent? / 213.158.196.* / 2008-08-01 21:09
będziemi, będziemi, tamuj, juści, łolaboga!
Miś koralgol / 83.18.30.* / 2008-08-01 17:12
Ehh ci wszyscy mówiący że jest tak, albo że jest tak - historia oceni - osobiście jestem za PO i daje im większy kredyt zauwania niż PiS ale to nie znaczy że bezkrytycznie patrze na podnoszenie podatków przez liberalną (sic) partie.
No ale cóż - zobaczymy - (imo)patrząc na przeszłość Polskiej polityki to jak polityka nie przeszkadza to już jest coś.
Mojego kredytu zaufania jeszcze nie wyczerpali, ale mój kredyt ma duże oprocentowanie - i ciężko go potem spłacić jak się go nadwyręży :D - narazie niech robią (swoje za nasze :P).
rygar / 83.27.159.* / 2008-08-02 00:06
spoko spoko, zmienią nazwę z PO na inną, i dasz im nowy kredyt. Przeciez ci ludzie rzdządzą juz od wielu lat w tej czy innej konfiguracji.. Z 'liberalizmu' (objawiającego się wyłącznie w spotach przed wyborami) staną się na przyklad socjalistami, albo konserwatystami, albo milosnikami nowych technologii, zalezy co akurat bedzie na topie. Generalnie wole PiS, ale jedyne co te partie odroznia, to wg mnie osobista uczciwosc kaczorow, i to chyba jedyna dla mnie zaleta PIS w stosunku do PO. Oni sa jak coca cola i pepsi. jedno dziadostwo. PO - obludne cwaniaki i przekreciarze, PiS totalnie nieporadny i siermiężny, sam nie wiem co gorsze
Elendir / 2008-08-02 11:37 / Łowca czarownic
Kto dokładnie z aktualnego rządu PO już od wielu lat rządził?
rygar / 83.27.171.* / 2008-08-02 19:24
bycie poslem to tez rzadzenie. taki tusk zasiada w sejmi od poczatku 3 RP, ciekawe byloby zobaczec podsumowanie jego kilkunastoletniego dorobku jako posla (i przy okazji pelniac wieeele funkcji dodatkowych). dam sobie uciac paznokiec ze zmiesciloby sie to na kartce A4 (a kosztowalo w sumie ladnych pare baniek)
Elendir / 2008-08-02 20:31 / Łowca czarownic

bycie poslem to tez rzadzenie.

A od kiedy? No chyba że bardzo chcemy rozszerzyć definicję rządzenia. Ale na tej zasadzie to każdy pełnoletni Polak rządzi gdyż uczestniczy w wyborach.
A w kwestii kartki A4 to podobno dobrze napisane CV na takowej powinno się mieścić. Jak się przestaje mieścić, to znaczy że należy zaostrzyć kryterium selekcji.
rygar / 83.27.171.* / 2008-08-02 22:05
od kiedy? Posiadanie mozliwosci ustanawiania prawa nie jest formą rządów? Rozumiem ze kolega broni obecnie rzadzacej ekipy. Ja o CV nie pisalem. Wystarczyloby samo wypunktowanie osiagniec (poza niewątpliwymi w dziedzinie marketingu). no ale tu jałowa rozmowa dosc, widze wiec zakonczmy, bo zaraz zaczniesz ironizowac na temat wielkosci czcionki na tej A4
Elendir / 2008-08-02 22:24 / Łowca czarownic
Zapoznaj się może z biografią Tuska gdyż Twoje teksty, np: "taki tusk zasiada w sejmi od poczatku 3 RP" świadczą że wcale jej nie znasz.

od kiedy? Posiadanie mozliwosci ustanawiania prawa nie jest formą rządów?

A od kiedy pojedynczy poseł ma możliwość ustanowienia prawa? I może jak już zabierzesz się za biografię Tuska to zwróć uwagę kiedy należał do koalicji mającej w sejmie większość.
rygar / 83.4.59.* / 2008-08-03 19:48
no zapoznalem się.

"W wyborach parlamentarnych w 1997 otrzymał mandat senatora z ramienia UW i znalazł się w koalicji popierającej rząd Jerzego Buzka. Został wicemarszałkiem Senatu IV kadencji"
Elendir / 2008-08-03 22:17 / Łowca czarownic
A dostrzegasz różnicę pomiędzy sejmem a senatem? Zdaje się na początku napisałeś że chodziło o sejm oraz iż był tam od początku 3 RP. A swoją drogą to zobacz też może ile kadencji aktualni posłowie PiS byli w sejmie (możesz zacząć od Kaczyńskiego).

A teraz zastanów się, jak byś sobie wyobrażał lidera największej partii w sejmie który nie miałby żadnego doświadczenia parlamentarnego. Widzisz taką możliwość? Tak racjonalnie to przemyśl.

Napisałeś jeszcze że:
Generalnie wole PiS, ale jedyne co te partie odroznia, to wg mnie osobista uczciwosc kaczorow, i to chyba jedyna dla mnie zaleta PIS w stosunku do PO.

Generalnie zgadzam się że kwestią uczciwości faktycznie wyróżnia liderów PiS od innych partii. Tyle tylko że moim zdaniem w sposób zdecydowanie negatywny. Moim zdaniem ci ludzie nie cofnęliby się przed niczym, przed żadnymi zniszczeniami, w realizacji swoich chorych ambicji posiadania władzy.
nasjesttylkojeden? / 213.158.196.* / 2008-08-01 21:20
jakie szczęście, że "osobiście". I pomyśleć, że jeszcze tak niedawno byłoby "was" więcej towarzyszu.
Handel wyrokami 1 / 83.26.22.* / 2008-08-01 09:34
Financial Times nabija się z Tuska...
Wpływowy finansowy dziennik poddał polski gabinet - i premiera osobiście - totalnej krytyce. "Rząd doznał kilku żenujących porażek parlamentarnych w związku ze swymi planami reform" - napisała gazeta.
Dziennikarze wytykają Tuskowi, że nie spełnił absolutnie żadnej obietnicy przedwyborczej i prawdopodobnie nie miał od poczatku zamiaru ich spełniać

Czy to sie w Kodeksie karnym nie nazywo OSZUSTWO ?
raqq / 2008-08-01 10:35 / Bywalec forum
A przeczytał pan ten materiał w całości? Chyba zabrakło cierpliwości ale za to co bardziej wygodne kawałki dało się wyskubać :)
atfu! / 213.158.196.* / 2008-08-01 17:51
przestań, przestań, bo jak się pomyśli, gdzie i co wyskubujesz i w postaci jakich kawałków to się przejawia, to na samą myśl obrzydzenie przychodzi.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-08-01 08:35
"Na razie krzywdy Polsce i Polakom nie robią" - bo nic nie robią. No i to znaczące 'na razie'.
arch / 2008-08-01 10:42 / Tysiącznik na forum
Nie masz racji --strzyże obywateli , jak może -:(((
"Będą obowiązywały 3 (trzy )sposoby OPODATKOWANIA ,
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/27216,dopiero_za_piec_lat_sprzedamy_dom_bez_klopotow_z_fiskusem.html


Spadkowe nieruchomości do opodatkowania ! http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/28735,spadkowe_nieruchomosci_nie_beda_zwolnione_z_podatku.html

Od 2009 roku ryczałt dla najmu będzie nieopłacalny
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/27401,od_2009_roku_ryczalt_dla_najmu_bedzie_nieoplacalny.html

Nadciąga chaos w podatkach - (G W/29.05.2008)

"...a POdatek denny -Gwóźdź do trumny " To piEs ?!
http://zagle.onet.pl/647,1488728,artykul.html

Nie miejmy złudzeń. Bufet PO na pewno jeszcze coś zaserwuje.
pozdrawiam

Najnowsze wpisy