Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynkowa monotonia trwa nadal

Rynkowa monotonia trwa nadal

strokuś / .* / 2005-04-13 18:14
Komentarze do wiadomości: Rynkowa monotonia trwa nadal.
Wyświetlaj:
Serek / .* / 2005-04-14 22:14
Witam WszystkichCzy tak dla nowicjusza możecie zdradzić co myślicie o aktualnym trendzie Żywca??? Udało mi się go kupić zanim zaczął się piać i teraz zastanawiam się czy będzie tak tylko do 20 kwietnia (dywidenda) czy może też na wiosnę ludzie zaczęli pić więcej piwka???Na co stawiacie? Rozsądek (pozbyć się przed 20.04) czy pazerność;)) Pozdrawiam
dżeju / .* / 2005-04-14 16:52
Nie śledziłem na bieżąco i może pozwoliło mi to trzeźwo oceniać sytuację: Ameryka i złotówa dały sygnał do wyprzedaży akcji, gdzieniegdzie panicznej, ale niektóre mocne spółki w trendzie wzrostowym zanotowały stosunkowo niewielką przecenę lub nawet wzrosty. Są to firmy z czołówki moich dzisiejszych typów co potwierdza kolejny raz moje umiejętności analityczne :))), i co z tego? Słabiaki fundamentalne się posypały, mocne się trzymają. Powoli dopracowuję się jakiejś strategii i mam nadzieję że w 2010 wyjdę na prostą :) i :(Orle, jak tam sprzedaż wszystkiego? Parę tygodni temu wszyscy zarzekali się, że sprzedali a potem okazało się że dokupowali ! Ciekawe jak bedzie tym razem. Ja tam uczepiam się 2 spółek i jadę z nimi, bo jak masz więcej to można zgłupieć od zastanawiania się co zrobić i obserwowania.Daję CCC jeszcze jedną szansę, Ferrum jest już u mnie spalone, choć pewnie jak sprzedałem to skoczy do góry, ATM kupiłem (drugi młotek dzis czy tam wisielec, linia trendu, powinno odbić), Koelner tak się czai, właściwie jestem pewien wybicia, podobnie jak Polimex, zobaczymy co z Ivaxem dalej, Eurocash mnie zadziwia, obserwuję ale przecież się nie rozerwę ;) tzn. kasy Proponuję poruszać się tylko w obrębie tych spółek, one są w tej chwili najmocniejsze (WIG20 nie analizuję, choć RGR na TPSA chyba się sprawdzi)Oczywiście można się z tym nie zgodzić, ale po co?
nicik / .* / 2005-04-14 12:39
Witajcie Orle, Dżeju, Strokuś, Anna i inne przyjazne dusze!1 primo - niemiłym gościom dawajmy IGNORA (niestety zawsze taka zawistna zwierzyna sie znajdzie)2 primo - Co do postu Dzeja - jak juz pisałem kiedyś mam: PKO BP, Dwory, Ciech, Dębica (oj tu strata spora), Jelfa (z tą wiążę ciche nadzieje, że może jakieś wezwanko zrobią ), KGHM (ucieszył mnie wczorajszy raport DM PKO - niestey reakcja rynku niejaka), MCI (tu niestety rozczarowanie, ale oczekuję poprawę) i niestey WSiP (chciałbym wierzyć, że reklama która jest w TV oznacza poprawę postawy rynkowej i może coś z tego jeszcze będzie). Zdaję sobie sprawę, że ten mój portfel niestey ambitny nie jest...Tak czy siak ostatnie sesje to nudy i oczywiście nie wiem w którą stronę się to wyszystko wybije...Pozdrawiam Was, fajnie, że piszecie i oby Papa był z nami !
dżeju / .* / 2005-04-14 12:30
taaa, w bessie lecą przede wszystkim słabiakilecą też te co dały dużo zarobić, ale one w przciwieństwie do tych pierwszych powrócą do łasktę prawdę boleśnie odczułem już rok temu na własnej skórze, bo nie potrafiłem jej zastosować in practice
Margo / .* / 2005-04-14 15:48
Czy wogóle dziś ktoś jest na +);Co przewidujecie na jutro? /Sąd Ostateczny/?!
Giant / .* / 2005-04-14 12:23
Witam Wszystkich po chwilii przerwy!Pytanko o opinie co do zozoli, troszkę sprzedałem ale resztę trzymam i po dzisiejszym artykule w b******** sam nie wiem.Ktoś ma podobne dylematy?Orle,jak z PKSem, do you still keep it?- Ja mam troszkę po 7,73.Mam też Optka, i duży minus, any advices?
dżeju / .* / 2005-04-14 10:59
ale mi zrobili kawała z tym ferrumem :( a tyle trzymałem :(

GET

Jaś / .* / 2005-04-14 09:50
Pp. Orzeł, Orzech i Dżeju, śledzę wasze posty na tym forum od jakiegoś czasu, że tak powiem jestem przekoany , że zancie się na tym całym całym kotle zwanym giełdą. Proszę o tylko jedno wyjaśnienie: dlaczego Getin mimo optymistycznych informacji nie idzie "na północ"? Jeśli pójdzie to kiedy? Sprzedałęm mieszkanie, buduję dom, wrzuciłem trochę grosza w ten papier. Prosze o radę (bez jaj) . Ze sprzedażą mogę powiedzmy poczekać do siepnia-września. Co robić? Z poważaniem, Jasiu.
orzech / .* / 2005-04-14 12:45
Jasiu, dam Ci dobrą radę. Z góry przepraszam ale będę szczery. Jak budujesz dom to nie inwestuj tej kasy w giełdę tym bardziej, że jak sam mówisz nie bardzo się orientujesz. Msz zapewne miłą żonkę i dzieciaki. Na pewno wszyscy w marzeniach widzicie już siebie w tym domu. Żona myśli jakie firanki powiesi, dzieci - jaki będzie ich pokój a Ty... gdzie z kumplami rozpalisz grilika i jak wysączysz browca w cieniu ogrodowych drzew. NIE ZAWIEDŹ ICH I SWOICH MARZEŃ !!! Tutaj inwestuj kasę jeżeli wiesz, że jej starta nie spowoduje katastrofy w Twoim życiu. Rezerwową kasę, bez której tak naprawdę możesz się obejść. Tu każdy chce wygrać a wygrają tylko ci, którzy będą cwańsi, szybsi, będą mieli lepszą wiedzę, której Ty nie masz. Zastanów się podwójnie.Ale jeżeli chcesz -powiem Ci co ja zrobiłem w obecnej sytuacji: sprzedałem wszystkie papiery. Getin (sporo nawet ze stratą po to, żeby kupić Bioton), Mieszko (sporo), Netię. Został mi Kredyt Bank na którym tracę już 12,5% i nie mogę sprzedać....Na pewno nie pamiętasz 1994 i 2001....Buduj stary dom dla rodziny albo kup bezpieczne fundusze. Po wyborach pomyślimy co dalej.Poświęć dużo czasu na czytanie wszystkiego "co może się przydać" w internecie i w kioskach.To jest moje osobiste zdanie, które może się oczywiście różnić od poglądów innych forumowiczów.
Andrzej / .* / 2005-04-14 15:38
Panie Orzech, szacunek. Musisz Pan być równy gość. Podzielam Pana zdanie całkowicie. Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.P.S. Ja nadal mam tylko trochę ampli, a resztę, tak jak pisałem jakiś czas temu sprzedałem (na szczęście przed większymi spadkami), bo "drgawki" giełdowe sprzed kilkunastu tygodni zaczęły mi za bardzo przypominać rok 1994 :(
Giant / .* / 2005-04-14 14:35
Ukłony dla Orzecha, zgadzam się w 100%, chociaż jako greenhorn.Ja wrzuciłem całą wolną kasę, teraz jestem in total koło 0 ale tylko dzięki pierwotnemu, czytaj PKO BP.U mnie plus taki, że zdawałem sobie sprawę z potencjalnych strat ale i tak nie jest miłe obserwowanie jak portfelik się kurczy systematycznie.Moja osobista refleksja, wiążę się głównie z czasem, tzn. wiedzę można nabyć, AT też nauczyć, ale trzeba mieć na to czas.W szczególności w day tradingu.Ja z czasem stoję średnio więc nie obserwuję uważnie, nie analizuję a w końcu to moja kasa więc powinienem o nią dbać.Reasumując, raczej poświęcić czas na analizę na początku, wybrać swoim zdaniem dobre spółki, wrzucić na long term i czekać spokojnie.No i oczywiście liczyć na zyski ale i akceptować potencjalną stratę.Kolejny problem, który tylko zaznaczę i który mnie dotyczy to nie nauczyłem się ucinać strat w odpowiednim momencie.Się rozpisałem jak nigdy, pozdrawiam Wszystkich i życzę jak najlepiej,Giantpozdrawiam,Robert
Jaś / .* / 2005-04-14 13:00
Dzieki i za tą radę. Ja też będę w zamian szczery. Otóż kasę wrzuciłem za radą wyjadacza takiego jak wy (chyba...) w ubiegłym roku - czerwiec, Get stał wtedy 2.05, zatem wiem, że i tak jestem do przodu. Jednak mam nadzieję, że powiedzmy do końca wakcji, noo do listopada dotknie piątki. Ale do jasnej i niespodziewanej dlaczego teraz nawet nie drga do góry....????A co do żonki i dzieciaków masz rację. Ale grilik, no cóż, tak sobie. "Browiec" allways i koniecznie dobre towarzystwo.Pozdrawiam.
orzech / .* / 2005-04-14 17:16
Jeszcze jedno Jasiu. Pamietaj, ze nie kupienie niczego to tez zajecie jakiejs pozycji. Czy nigdy nie czules tej radosci na drugi dzien, kiedy kladac sie smutny, ze nic nie kupiles dzien wczesniej rano otwierales kompa i zobaczyles, ze to co miales kupic wlasnie spadlo. jeszcszcze wieksza jest radosc, kiedy nawet czules, ze podejrzewales, ze tak sie wlasnie stanie. Wtedz przeliczasz kaske i myslisz sobie usmiechajac sie w duchu... ile dzis zarobilem nic nie robiac... zapewniam Cie jest to kojace uczucie. Pozdrawiam i niech Ci sie mnoza te pieniazki !
dżeju / .* / 2005-04-15 07:23
Tak, tylko że giełdą rządzi strach i chciwość i chyba to drugie bierze górę, tak więc nie zajęcie pozycji oznacza strach (z wyjątkiem przypadków, kiedy oznacza rozwagę), a który facet przyzna się do strachu? :)PS. Heh, szkoda że nie podpowiedział Ci Vistuli...
dżeju / .* / 2005-04-14 12:20
Jasiu, w tej chwili wszelkie prognozy byłyby wróżeniem z fusów. Rynek jest słaby i tyle. Jesli nie spada i nie masz innej spółki na oku, to trzymaj. W długim terminie powinien rosnąć.
Jasiu / .* / 2005-04-14 12:23
Dzięki za dobre info i za to, że nie lekce sobie ważysz takich ignorantes jak ja.Kłaniam się.
orzech / .* / 2005-04-14 09:03
Fragment artykułu z Business Weeka. Chyba na zamówienie ;-)[...] Polska giełda rośnie - od września 2002 roku WIG poszedł w górę o ponad 100 proc. Ale wśród notowanych spółek można znaleźć takie, które przyniosły kilkudziesięcioprocentowe straty. Dlaczego? Odpowiedź bywa prosta: kreatywna księgowość, uporczywe publikowanie nieprawdziwych prognoz i słabych wyników lub wyprzedaż akcji przez członków zarządu. Konsekwencją tych wydarzeń za każdym razem jest pogorszenie się wizerunku firmy i utrata zaufania inwestorów. Wśród najgorzej wycenianych firm znajdują się Tras Tychy, Mieszko, Mostostal Warszawa i Strzelec. W ciągu 2,5 roku można było na nich stracić od 43 do 92 proc. zainwestowanego kapitału. Firmy te przyniosły też największe straty w ciągu ostatnich 2 lat i 1 roku. Wśród spółek nisko wycenianych znajdują się również Amica, Polnord, Ster-Projekt i Prokom. [...]Pełny artykuł:http://www.b******.pl/wiadomosci/article.html?article_id=1271269
orzech / .* / 2005-04-14 09:04
b******* to b******... ale to chyba wszyscy wiedzą.
orzech / .* / 2005-04-14 09:05
Nie rozumiem jak można cenzurować słowo:b_a_n_k_i_e_r ???
dżeju / .* / 2005-04-14 07:49
Nie no, tegom się nie spodziewał, jaki pesymizm zapanował wśród Wasz. Kruca bomba, przecież jest jeszcze tyle spółek, które dadzą zarobić, tylko nie trzeba brać bankrutów i czekać kiedy odbiją, lecz brać to co już odbiło a właśnie przechodzi korektę. Według moich wczorajszych analiz technicznych (fundamentalne sobie darowałem bo jak są w trendzie wzrostowym to nie bez powodu przecie), dobre perspektywy mają:ATM – trend wzrostowy, zakupy prezesów, DOJIEurocash – płaska korekta i dalej upKoelner – ukształtowany spodeczek i rosnące obrotyPolimex – będzie rosło na fundamentach, korekta z powodu ogólnego marazmu (mikro-obroty), młot, MACD tygodniowe prawie daje SKTVNDębica – przebicie trendu spadkowego przy obrotachHutmen – korekta, młot, seria nieśmiałych formacji i dalszy wzrostRMF-FM – rozwojowa branża, powolny stały wzrostTPSA - RGR - unikałbym do czasu zanegowaniaNovita – jakiś ruch, SK jak przebije trend spadkowy (jakieś zapowiedzi poprawy byli)Irena – luka hossy, byłaby druga i trzecia ale rynek słaby, obserwowaćCenstalgd – korekta po silnym wzroście, 2-3 sesje i dalszy wzrost – jak AlchemiaCo do CCC to nie będę się wypowiadął bo moment jest przełomowy, ale w długim terminie ... drugie LPP!Co Wy na to?
dżeju / .* / 2005-04-14 07:37
chyba jakiś defetyzm nam się tu wkradł w osobie "jeżego" vel "sępa" - macie/masz coś ciekawego do powiedzenia? jak nie to sp...a jeśli te przytyki miały być z założenia dobroduszne to zwracam honor i proszę o więcej tylko w innym tonie
orzech / .* / 2005-04-14 00:41
Ruja i poróbstwo Bracia i Siostry... Aż się patrzeć na te notowania nie chce. Ostał mi się jeno Kredytbank i tak się kiszę i kiszę już trzeci z nim tydzień. No ale przecież nie sprzedam go po 8,80...Do k... nędzy !
anna / .* / 2005-04-14 10:23
Orzech a co z polmosem biał. czy wchodzisz ? Widzę, że pare dziwnych zwierząt nam przybyło a tak czasami było miło :) pozdrawiam
orzech / .* / 2005-04-14 12:29
Anno, nie wchodzę. Raczej z rynkiem akcji na jakiś czas daję sobie spokój. W takich "okolicznościach przyrody i niepowtarzalnej" jakie panują teraz... będę obserwował.
orzech / .* / 2005-04-14 09:00
???????????????
ORZEŁ / .* / 2005-04-14 00:00
ZUPEŁNIE SZCZERZE I ZUPEŁNIE POWAŻNIE - NIE WIEM CZY JUTRO NIE SPRZEDAM WSZYSTKIEGO DUSZĘ SOBIE JENO ZOSTAWIĘ I BASTA!
sęp / .* / 2005-04-14 07:18
ORZEŁ , ODLEC w KONCU
Piękny Marian / .* / 2005-04-14 19:34
Spadaj gnoju To poważne forum a nie czat dla gimnazjalistów...!!!
orzeł / .* / 2005-04-14 07:40
kim jesteś niemilcu chyba czujesz że tu nie pasujesz nic a nic :) uśmiechnij się do siebie człowieku choć na chwilkę a potem n*********** padliny i fuck ofps chyba żeś drugim wcieleniem kogoś tu żyjącego to fuck of tym bardziej
strokuś / .* / 2005-04-13 23:42
Erste w strategii globalnej na II kwartał zaleca jedynie 2% lokować w akcje krajów CEE :(
orzeł / .* / 2005-04-13 22:23
oj mój Boże ibsys po 1.24 to były czasy a potem to czajenie się przy 0.9 a teraz 0.78 a już niedługo 0.7 zgłoś się i J23 i wogóle jakieś takie wirtualne to się robi paskudnie. Popatrzcie na wykresy wielu już spółek toż to tak prawie jakby żadnej hossanny nie było ......:) I tak czasem sobie myślę jak sobie taki portfelik z ibsysów wortualny stworzę że może ze mną nie jest tak całkiem źle:)
strokuś / .* / 2005-04-13 18:31
Orzełku, pisałeś o wirtualnych zarobkach warto też wspomnieć o naszej wirtualnej stracie na IBS :) obecnie jakieś -13%jako ciekawostkę przyrodniczą dla Twoich badań oraz ku przestrodze innym udostępniam swój portfelik online:http://www.b-a-n-k-i-e-r.pl/inwestowanie/portfele/pf_value.html?pf_id=42676ilości i ceny zakupu niezgodne ze stanem faktycznym, bo ilość gotówki jest ściśle określona a ceny zakupu są z dnia założenia portfela czyli dzisiaj czy wczorajps. albo mam coś rozmazanego na ekranie, albo jakaś rozciągnięta ta doji na talexie ;)
Dziki / .* / 2005-04-14 06:54
Hmm... U mnie ta strata na IBSYS jest jakby mniej wirtualna a bardziej realna. Ciągle waham się co dalej zrobić z tym papierem. Proszę o sugestie.
strokuś / .* / 2005-04-14 09:24
w perspektywie 1-2 tygodni moim zdaniem zwałka do 73-74 gr, a potem spekulacja pod wyniki 1 kw.jak okażą się dobre będzie b.dobrze, a jak złe to nie powinno być paniki, bo s-ka i tak jest do bani ;)
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy